Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák! Hozzátok hogy...

Kismamák! Hozzátok hogy viszonyulnak az utcán/ utazás közben a BKV-n az idegen emberek? (Folyt. Lent)

Figyelt kérdés
32 hetes, jó nagy pocakos kismama vagyok, és egyre inkább azt tapasztalom, hogy megvetően tekintenek rám. BKV-n simán elnézik az emberek, ahogy a tömegben állok, ha vásárolni megyek, simán képesek szinte letúrni a járdáról. Pedig nem vagyok sem csöves, sem szakadt stb... Nem igazán tudom kezelni a helyzetet, nagyon bánt.

2018. máj. 14. 17:15
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
55%
Magyarországon nagyon taplók tudnak lenni ezzel kapcsolatban! Udvariatlanok, bunkók! Mikor otthon voltunk ugyanezeket tapasztaltam 7 hónaposan.. Undorító! Ahol élünk külföldön szinta hanyatt es ek olyan segítökészek. Mikor felszállsz a buszra azonnal vagy öten felállnak, az utcán mindenki mosolyog, a boltban kedvesek, kérdeznek mikor szülsz? Mi lesz a neve stb.. A magyar bunkó! Hál Istennek a gyerekeim nem ott nönek fel! A toleranciát alapból tanuljuk..
2018. máj. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
97%

Szia! 34 hetes terhes vagyok

Ha nem takarom pl a táskával mindenki előzékeny, átadja a helyén

Lehelen a Pennyben az egyik munkatárs konkrétan odajött szólni, hogy álljak előre és új pénztárt nyitott

Pedig mindig valami hasonlóra számítottam, amit írsz, mert mindenhol ezt hallottam


1 hete utaztam bkv-n Tele volt hellyel mégis 2en akarták atadni a helyet

Mindenki telivigyorral rám mosolyog.


Ügyfelekkel dolgozom, (Bp) mindenki gratulál stb

Úgyh semmi ilyet nem tapasztalok 😕

2018. máj. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
85%
Ennyire drasztikusnak en sem lattam a helyzetet! Engem is sokszor elore engedtek! Megmosolyogtak, érdeklodtek! Vannak bunkok, de inkabb szerintem csak figyelmetlenek az emberek! Mindenkinek meg van a maga baja!
2018. máj. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
60%
Én évekkel ezelőtt buszoztam minden nap reggel és délután. Akkor középiskolás voltam, de ha kismama szállt fel, mindig átadtam a helyem. Neveltetés kérdése.
2018. máj. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
88%

11-es! Ezek szerint te is bunkó vagy? Meg a kérdező is? Tulajdonképpen itt mindannyian?

Lehet egyébként példálózni a "külfölddel", de úgy tűnik mindenkinek mindenhol csak az kell, ami jobb. Pl nem sok olyan ország van a világon, ahol azt megteheti vki, hogy 2 akár 3 évet van otthon, mint htb, ami 3 gyerek esetében már 9 év... szóval azért máshol sem kolbászból van a kerítés, egyébként én 15 évet buszoztam aktívan, tehát naponta több járaton, érdekes módon, mikor várandós, vagy nagyon idős, mozgássérült ember jött, nem csak én álltam fel, de olyan is előfordult, hogy énrám hitték azt, hogy rosszul vagyok és szóltak, hogy üljek le. Úgyhogy nem, nem bunkó mindenki, van ilyen igen, de amikor felszállok egy buszra, hadd ne azt kelljen kukkolnom már árgus szemekkel, hogy melyik nőnek van pocakja, mert egy fentebb válaszoló meg pl ezen sértődött meg. Mindenkinek van szája, tessék az evésen kívül másra is használni és csodák csodájára mindenki át fogja adni, aki fizikailag képes rá.

2018. máj. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
72%

Én sokat BKV-ztam, néha még most is. Többnyire jó tapasztalataim voltak, nem csak az 50es nők adták át a helyüket, sok fiatal és idősebb férfi is. Persze azért jó pár negatív élményem is volt, például kezdetben sokszor néztek rám csúnyán az idős nénik, mikor még nem látszott a terhességem, sem az, hogy mennyire émelygek a rázós buszokon reggelente. Volt, aki boltban a jól látható pocakom ellenére lökött félre, mert új pénztárat nyitottak meg, és elkezdte kipakolni rá a nagy bevásárlókocsi tartalmát míg nálam kézben volt csak pár cucc. Volt olyan is, hogy a szűk villamosmegállóban a nagydarab nő babakocsistul tolt bele majdnem az éppen elhaladó villamosba, mert ő akart a korlát felől, a biztonságosabb oldalon közlekedni...

Egyébként sajnos sokan nem gondolnak bele (néha még a kismamák sem) hogy nem csak azért illik átadni a helyet, mert egy terhes nőnek fárasztó lehet állni, hanem mert egy hirtelen fékezésnél vagy élesebb kanyarban nekieshet a korlátnak, eleshet, komolyabb baja is lehet tőle. Úgy vannak vele, hogy azt a pár megállót kibírja, de legtöbbször csak simán nem veszik észre, hogy egy kismama is felszállt. Tapasztalatom, hogy a kisgyerekkel, babakocsival utazók feltűnőbbek, ha velem van a 3 éves sokszor még felszállásnál többen felpattannak, ha egyedül utazom általában keresni kell a helyet. (34 hetes kismama)

2018. máj. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Engem meg múltkor egy babakocsis nő taszajtott arrébb a babakocsijával, annyit nem mondott, hogy "bocs bmeg"... senki nem lesz úrinő attól, hogy várandós meg szült, bunkók vannak mindenütt, aki szülés előtt egy paraszt volt, utána is az. Egyébként meg sosem lehet tudni kinek mi baja van, édesanyámnak pánikbetegsége van sok-sok fóbiával, a házból való kimenetel is gondot okoz neki, de hát muszáj. Mindent igyekszik olyan időben lebonyolítani, amikor a lehető legkevesebben vannak, de ez pont az az időpont, amikor például a kisgyerekes anyukák is kimozdulnak. Na, ha ő siet a kasszához, abból mit szűr le a laikus? Micsoda egy paraszt... mert az valóban sokkal jobb, ha eldobja magát a tömegben, esetleg ájulás közben nekiesik pont egy várandós nőnek, vagy leborít mindent egy polcról. Úgyhogy nem csak bunkók vannak, egyébként a terhesség egy állapot, de ezt még meg is értem, el is fogadom, ha vki erre hivatkozva szeretne előrébb jutni a pénztárnál, vagy leülni a buszon, de hogy kisgyerekre hivatkozva miért, azt nem értem. Lehet másnak otthon van a kisgyereke, épp csak a szomszéd vigyáz rá arra a pár percre, amíg az illető leugrik a boltba, de olyan is előfordul, hogy valaki DOLGOZIK, emiatt siet vissza a munkájába. Sőt, képzeljétek el, múltkor a Sparban kapott el a hascsikarás, alig értem haza. Jól olvassátok ,majdnem befostam. Akkor sem feltétlenül az izgatja az embert, hogy kiket lehet előre engedni a kasszánál. Azért fogyatékosságot se csináljunk már abból, ha valakinek gyereke van és nem ez az egyetlen szituáció, amikor valaki sietni szeretne, mondjuk egy vásárlásnál...
2018. máj. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
54%
Nem tudom kik pontozgatnak le mindenkit,akinek negativ tapasztalata van es megosztja nem mi valasztottuk de hazudni sem fogok,hogy milyen rendesek velem ha nem. Pedig nem vagyok kovetelozo kismami :D de orulok,hogy ebben valaki oromet leli,remelem hasonlo viselkedest fog tapasztalni es az egesz terhesseg alatt buszozhat :D
2018. máj. 18. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

12-es vagyok..

Egyébkent valóban sokan tévhitben élnek..

A kismamáknak sok esetben nem azért "kell" átadni a helyet, mert rosszul van, vagy nem bír állni.


Azért, mert a lazulő izmok és izületek sokkkal sérülékenyebbek.

A test alakja megváltozik, az súlypont is változik, amihez nem feltétlenül könnyű hozzászokni..

egy kismama sokkal sérülékenyebb, ha jól erzi magát akkor is.

2018. máj. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!