Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Beteg babát meg kell szülnöm?

Beteg babát meg kell szülnöm?

Figyelt kérdés

Kiderült most a 12hetes genetikai ultrahangon hogy 99%ra beteg a babám

Jövőhéten ujabb vizsgálat ahol 100%osan tudni fogom..

A kérdésem az lenne ilyenkor hogyan tovább meg kell szülnöm a babámat? Vagy beteg baba esetében elvégzik mütétileg? Es ha igen akkor hányadik héten kell hogyan zajlik?

Aki átesett rajta segitene?


2018. jún. 8. 21:37
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
88%
Mi lesz a vizsgálat? Általában ilyenkor kell amniocentesis vagy hasonló, annak 2-3 hét az eredménye, 12 héten felül pedig már vetélésindukció van (meg kell "szülni"). Még 12-13-14 hetesen esetleg megcsinálják műtéttel, de a diagnosztika jó eséllyel el fog húzódni.
2018. jún. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
73%
12. Het után is elvegzik az abortuszt indokolt esetben. Mi a baja?
2018. jún. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 Metionin ***** válasza:
93%
Beteg baba esetén kitolódik a határ, nem vagyok benne biztos de talán 16 hét.
2018. jún. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

Vastag a tarkoredoje a babamank nagyon:(

Másik orvossal is megnezetjuk..

A masik vizsgalat a prena teszt lesz 6nap alatt megtudjuk az eredményt

2018. jún. 8. 21:45
 5/28 anonim ***** válasza:
98%
A prena eredményét nem fogadják el az abortuszhoz, ne vesztegessétek vele az időt, mert ha pozitív, akkor is meg kell még pluszban az amniót vagy a choriont csinálni, csak úgy engedik elvenni, ha beteg!
2018. jún. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

A Prena teszt nem fogadható el terhességmegszakításhoz, azt ugye tudod?

Ha az pozitív, akkor is kell valamilyen megerősítő vizsgálat, mert pusztán a Prena eredményére nem csinálják meg. Most vagy 13 hetes, jövő héten megcsinálják a Prenat, annak egy hét az eredménye, már ott vagy 14 hétnél. Utána chorionbiopszia, az eredmény plusz két hét, az már 16. 16 hetesen pedig jó eséllyel vetélésindukciót végeznek, ilyen terhességi korban az együléses terhességmegszakítást kevés doki vállalja be, mert elég rizikós.

Egyébként ha tényleg beteg, akkor 20., ill. a diagnosztika elhúzódása esetén 24. hétig lehet megszakítani, ha élettel összeegyeztethetetlen rendellenessége van, akkor pedig bármeddig.

De mint mondtam, ez jó eséllyel már nem olyan lesz, mint a 12 hét alatti abortusz (befekszel, elaltatnak, kikaparják, felébredsz), hanem gyógyszereket adnak, hogy beinduljon a vetélés és megszülöd.

Nálunk (vidéki klinika) egy doki (a kb. 40-ből...) bevállalja 20. hétig az együléses verziót. Ott is adnak gyógyszereket, elindítják a fájásokat, és mikor már elég tág a méhszáj, akkor műtő és befejezés. De mint mondtam, több a rizikója, mint a "szülésnek".


Nagyon sajnálom egyébként, borzalmas lehet.:(

2018. jún. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ilyenkor már vetélés indukció van. Van ismerősöm, aki átment ugyanezen: vastag tarkóredő, pozitív Prena, kötelező amnio; aztán vetélés indukció....

Sajnálom, sok erőt kívánok!

2018. jún. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

Azt tudom hogy nem fogadják el de én tzdni akarom az eredményt amit csak ez a vizsgálat mutat ki a legjobban vagyis én ezt csináltattom meg nem bizom az orvosokban

Eloszor is tudni akarom 100%ra hogy igazat mondott e az orvos 9mm felett van a tarkoredoje uh kepen is teljesen latszik hogy nagyon vastag neki biztos hogy beteg a babám es ha ez vegleg kiderult utana elmegyek arra a bizonyos vizsgalatra is amit elfogadnak az orvosok is csak erre voltam kivancsi hogy meg kell e szülnöm vagy pedig altatásban elvégzik ilyen esetben

Reménykedem még ezert akarom a prenat megcsinalni hkgy biztosra megtudjam nem e tevedett az orvos

2018. jún. 8. 21:59
 9/28 anonim ***** válasza:
95%

A Prena egyetlen egy betegséget se mutat ki "jobban", biztosabban, mint a többi.

A Prenának csak egyetlen előnye van, hogy nem invazív.

De pont ez a hátránya is ilyen esetben, hogy nem 100 %-os eredményt ad.

2018. jún. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
Az invazív vizsgálatok (amniocentesis, chorionbiopszia) ugyanolyan megbízható, mint a Prena. A Prena annak ajánlott, akinek csak fokozott kockázatot becsülnek, mivel nem okozhat vetélést. Viszont több, mint 100 ezer forint. Ha 9 mm-es a tarkóredő, akkor egészen biztos, hogy nem egészséges a babád, az iszonyatosan magas érték. Ilyen esetben felesleges időhúzás és pénzkidobás a Prena.
2018. jún. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!