Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Beteg babát meg kell szülnöm?

Beteg babát meg kell szülnöm?

Figyelt kérdés

Kiderült most a 12hetes genetikai ultrahangon hogy 99%ra beteg a babám

Jövőhéten ujabb vizsgálat ahol 100%osan tudni fogom..

A kérdésem az lenne ilyenkor hogyan tovább meg kell szülnöm a babámat? Vagy beteg baba esetében elvégzik mütétileg? Es ha igen akkor hányadik héten kell hogyan zajlik?

Aki átesett rajta segitene?


2018. jún. 8. 21:37
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

#7 Az ismerőseim úgy rövidítették le ezt a nem könnyű utat, hogy megcsináltatták a Prena-t. Az kimutatta, hogy Down sy.-ról van szó, utána, hogy orvosilag is elfogadott legyen, megcsináltatták az amnio-t; de volt lehetőség arra, hogy csak megerősítésként Down sy.-ra kérjék a vizsgálatot, így csak 1 hetet kellett várni az eredményre, nem 6-ot, így a 16. héten volt az indukció.

Persze, ha a Prena-ból negatív Down szűrés jön ki, akkor a teljes amnio-t el kell végeztetni, mert egy csomó más betegség is okozhat ilyet. Arra sokat kell várni, ami miatt az indukció 20. hét környékére tolódik ki...

2018. jún. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

A Prena és a chorionbiopszia is csak néhány kromoszóma betegségre szűr. Egyáltalán nem biztos, hogy pozitívak lesznek, mivel egyéb fejlődési rendellenesség/ betegség is okozhat ilyen magas tarkóredő-értéket. Ezt csak azért írom, hogy alkalmasint negatív chorionbiopszia eredmény esetén is megszakíthatják a teehességet, ultrahang lelet alapján. A 9mm nagyon súlyos eltérést feltételez.

Nagyon sajnálom, kedves kérdező!

2018. jún. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
28%

Nálunk is vastag tarkóredő volt 3,7 mm és az uh.eredmények, kombi teszt is rossz lett a 12.héten. Én a korionboholy mintavételt választottam amit 13.héten megcsináltak. (Prena sem jobb, ráadásul attól már a Nifty is sokkal több mindent szűr). (A korionboholy mintavétel és az amnio is ugyanazokat tudja, mint a Prena csak ott nem kell vetéléssel számolnod.) Eredmény 5 nap múlva lett és negatív. További uh.okon a 14.héten és utána már semmi nem látszott a korábbi rossz értékekből. Most vagyok 28.hetes és minden rendben vele, persze rengeteg vizsgálaton túl vagyunk.

Ezt csak azért írtam, hogy ne add még fel, lehetnek csodák! Kitartást kívánok és sok erőt. Átérzem mit érzel, mert én is a lehető legrosszabbra készültem.

2018. jún. 8. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
68%

Ha a kérdés az, hogy beteg magzat eseten elvégzik e az abortuszt, akkor igen, és ez időkorlátozás nélkül történik, tehát bármikor sor kerülhet rá a 12. hét után is.

Ha a kérdés az, hogy az abortusz műtét lesz e, akkor a válasz nem, a 12. hét után szülés indítás van, meg kell szülni a magzatot

2018. jún. 9. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%

A Prenaval csak le akarnak húzni. Az amnio vagy cvs 23 féle genetikai eltérésre szűr, a prena talán négyre.

A prena 100 ezer felett van, sőt, a teljes panel még drágább. Az amnio és a cvs ingyenes.

Itt sokkal nagyobb a betegség kockázata, mint a vetélésé az amnio miatt.

2018. jún. 9. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 babyboom567 ***** válasza:
26%
Én sem húznám a helyedben az időt a prena teszttel,amniót csináltatnék azonnal.Különben kolléganőm járt úgy hogy 1:6 jött ki nekik a kombinált teszten,jóval 3 fölötti nyaki redő,ciszták voltak a magzat agyában,veséjében.mondták az orvosok ,hogy olyan rossz az eredmény,hogy ilyenkor már csak protokoll az amnió az ,de készüljön fel. Egészséges gyereke született.
2018. jún. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
20%

Az orvosi diagnózis nagyon gyakran téves, és a sérülés lehet, hogy nagyon minimális. A genetikai öröklődési vizsgálatokon alapuló abortuszok kétharmad része olyan babákat pusztít el, akik egyáltalán nem sérültek. Több egészséges babát ölnek meg, mint amennyi sérültet! A mai modern egészségügyben már nagyon sok sérülést korrigálni lehet, mint például a nyúlszájat.

Egy ilyen kisgyermek édesanyja a következőt írta: “Milyen társadalomban élünk, ha már egy ilyen apró arcdeformitás is, amit műtéttel könnyen korrigálnak, olyan rendellenesnek mondott, hogy abortuszra ítéli a gyermeket miatta?” A fogyatékos gyermekek leggyakrabban boldog gyermekek. Mindig drágák és általában szeretnek élni. Fontos tény, hogy egyetlen értelmi fogyatékos gyermekek szülei által létesített szervezet sem szorgalmazta még az abortuszt. Ahogy Dr. C. Everett Koop mondta: “Saját magam folyamatosan tanúja lehetek a ténynek, hogy a fogyatékosság nem feltétlenül jár boldogtalansággal. A világ legboldogabb gyermekeinek egy része olyan testi terhekkel született, amelyeket én magam nehezen viselhetőnek gondolnék.”


A fogyatékos gyermekek nem szociális terhek, és az okos és normális emberek nem feltétlenül szociális juttatások. Egy genetikai kutató majd 50 éven át követte két gyermek életét, akik ugyanazon a napon születtek. Az egyik szülőpár boldogan fogadta egészséges fiát, míg a másik pár összetört, mikor megtudta, kislányuk Down-kórral született. Mégis a lányka felnőtt, otthon élt szüleivel, és később édesanyja hű ápolója lett egy hosszú, fájdalmas betegségben, egy agyinfarktus után. A fiú Joszif Visszarionovics Sztálin, aki többtízmillió honfitársa halálát okozta.

2018. jún. 11. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
0%
2018. jún. 12. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
34%

Szia, én megtartanám. Tudom, hogy ijesztő így elsőre a hír, de egy downos baba is pont annyi örömöt tud okozni, mint egy "egészséges" (az egészségesekkel sokszor sokkal több gond van). Nézd, szívesen adok kontaktust egy barátnőmre privátban. Neki óvodás a downos kislánya. És pont most fogadtak örökbe egy néhány hónapos downos kisfiút. Szívesen elbeszélgetne veled minden nehézségről és örömről.

Hihetetlenül boldog család. Van két tinédzser fiuk is is-egészségesek- büszkék a kistesóikra!


A Down-szindróma nem bűn, hogy halálbüntetést érdemeljen! A legjobbakat kívánom!


Kitartást, vállald az életet!

2018. jún. 12. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
30%

Egészen pontosat az abortuszról a downbaba.hu-n találsz és még sok más hasznos infót is. Kb. így fog zajlani: [link] illetve mikor (ez is előfordul) tévednek. Lehet fals eredmény még az aminocentézisnek is)

[link]

2018. jún. 12. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!