Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti is voltatok úgy hogy...

Ti is voltatok úgy hogy csalódottak, szomorúak voltatok amiatt, mert kiderült nem olyan nemű a gyerek amit szeretettek volna?

Figyelt kérdés

Tudom az anyák sokszor szégyellik ezt az érzést, mint ahogy minden mást ami nem a társadalmi elvárt normáknak megfelel,de létező dolog és azt gondolom ítélkezni nem kellene. Ilyen például a szülés utáni depresszió. Ezt úgy zárójelben.


Szóval én most rossznak érzem magam, mert kiderült fiam lesz és nem lányom. Egész életemben mindig kislányt képzeltem el, akivel barátnők leszünk stb., csupa pozití dolog. Ahogy megtudtam hogy fiút várok már lankadt a lelkesedésem és rossz érzés. Csak azt tudom elképzelni, hogy focizni jár, agresszívabb lesz mint ahogy sokszor a lányok, olyan dolgok fogják lehet érdekelni amiről nem tudok vele úgy beszélgetni.



2018. júl. 4. 09:27
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
56%
Ja és fiús anyukának lenni a vilég legcsodálatosabb dolga!
2018. júl. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
80%
El sem tudtam képzelni, hogy nem lányom lesz, hát nem az lett. :) Bevallom, én nemcsak hogy szomorú voltam, hanem nem tudtam magamban helyre tenni a dolgokat hetekig. Másfél éves, imádom, abszolút elveszítette a jelentőségét, hogy ő egy fiú vagy egy lány. Ő saját maga, a gyerekem. :) Egy picit azért még bennem vannak olyan apróságok, hogy a fene, de jó lett volna szép frizurát készíteni neki, megvenni egy nagy Barbie házat (ami nekem megvalósulatlan álom maradt), de nem baj, ezt túl lehet élni. :-D
2018. júl. 4. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
100%
Nem bunkóságból, de ha lányod születne akkor sem biztos, hogy olyan lenne a kapcsolatotok, mint amilyet te elképzelsz. Szóval nem az elképzelésedhez kéne kötnöd egy majdan önálló élőlénnyel való viszonyodat.
2018. júl. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
100%
Én kislányt akartam, amikor megmondták h fiú akkor volt pár nap feldolgozási idő....először sokkot kaptam, aztán szép lassan beletörődtem. Végül már annyira fiús vagyok én magam is, hogy rendesen figyelem a traktorokat meg a repülőket (ezeket imádja), autókban gondolkodok én is, ilyen autó mosó olyan autó pálya, vonat stb. Teljesen átálltam, pedig alapvetően én is olyan csillámpónis vagyok mint amit valaki fentebb irt. A fiamban az agresszió csírája sincs, iszonyat anyás, egy kis szeretet gombóc. Gondolkodó, féltő és óvatos típus, nyugodt és nagyon értelmes. 3 éves de gyönyörűen beszél (szebben mint sok kislány) és egyébként is olyan kis beszélgetős /elképzelős típus. Élnem cserélném száz lányra se. Te is at fogsz állni, emiatt ne aggódj.
2018. júl. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
100%
En valahogy annak orultem, ami jott, arra hangolodtam ra, megha elozoleg mas elkepzelesem is volt. Elkepzeltem, ahogy a karomba fogom a babam, az felulirt minden korabbi elkepzelest. Most hiaba szeretnenk masodik gyereket, nem jon. Nekem mindegy lenne a neme, csak legyen, pedig kislanyt szerettem volna eredetileg a fiam utan, de elkepzeltem, milyen lenne, ha a masodik kisfiam a kezembe fognam, es onnantol megint nem erdekelt, hogy mi lenne. A fiam egyebkent nagyon edes, nyugodt gyerek, van egy hasonlo koru baratnoje, o meg egy kis szelvesz hozza kepest, szaladgal, szetpakol, ugral, mig a fiam ul egy helyben es a babajanak magyaraz (igen, babazik is) vagy az autoit tologatja (jo, azert az jobban erdekli, de a babajat is nagyon szereti). Fozni is nagyon szeret. En meg kislanykent horgaszni szerettem, es igenytelenul oltozkodtem nagyonsokaig, meg most sem az igazi. Moziba jarni, strandra, kikapcsolodni lehet nemtol fuggetlenul. Sot, kormot festeni, hajgumikkal jatszani is, ugyis minden erdekel egy kisgyereket, amit a felnottek csinalnak. Egyik ferfi ismerosom pedig sokkal jobban szeret vasarolni jarni, mint en, es nagypapam is egyebkent. En meg sosem voltam a ponizos, babazos tipus, a csokulcskeszlet meg a magno nyomkodasa sokkal jobban lekotott. Miert nem szeretnel kisfiut?
2018. júl. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
77%
12-es, miert nem veszel barbies hazat? Jatszhattok nyugodtan vele, es letezik belole uniszex kivitelezesu is, nem kell full rozsaszinnek lennie, bar szerintem azzal sincs baj.
2018. júl. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
70%

Én a ketcsikos teszt után természetesnek vettem, hogy lányom lesz.Ereztem.Aztan rákérdeztem a 16heten, hogy milyen nemű és mondta az orvos, hogy fiú.Ket nap alatt átállt az agyam a fiú babára,fiús csaj voltam mindig is, fiúkkal játszottam gyerekként úgy gondoltam nem fog gondot okozni, hogy nem fonhatom a haját meg ilyenek.Kicsit meg is nyugodtam mert azt gondoltam sokkal rosszabb anyukája tudnék lenni egy lánynak.

30.dik héten enyhe vérzéssel bent tartottak kórházba.A saját orvosom nyaralt így más vizsgálat és kérdezi tudom e a nemét.Mondom persze kisfiú.Odahivta a másik kollégáját, hogy nézze meg szerinte milyen nemű.Hamar megegyeztek, hogy lány.Ott csuklottam egy nagyot megijedtem, hogy mit fogok vele játszani,meg sminkelni se tudok,rozsaszint is utálom mint szint szóval sokmindent beugrott.Ezzel a hírrel nehezebben birkóztam meg.Pedig az elejétől úgy éreztem hogy kislány.Meg mindig parazok, hogy majd esetleg nem tudok olyan anyukája lenni amilyet megérdemel,de most már így hogy hónapok óta kint van nem cserélném senkire.Szerintem te is így leszel a fiaddal.

2018. júl. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
69%
14 éves koromban "eldöntöttem", hogy lesz egy kislányom, nevet is adtam neki. 23 évesen lettem terhes. Természetesen meg sem fordult a fejemben, hogy fiú is lehet. Beszéltem a kislányomhoz. Majd mikor megláttam az ultrahangon, oly mindegy volt mi a neme, tényleg csak az egészsége számított. Azon izgultam, hogy szépen fejlődik e, meg van e mindem testrésze stb. Mikor megtudtam, hogy fiú lesz is ugyanolyan boldog voltam. Előtte már mindig egy szőke hajú, hófehér bőrű, kék szemű kisfiúval álmodtam mindig. Meglepetés volt a kreol bőr, sötét haj, kék szem. Gyönyörűséges volt (most is az, de szőkén és hófehér bőrrel)Apukámhoz hasonlított. Egy pillanatra sem voltam csalódott a 9 hónap alatt, el sem tudom képzelni, hogy ne örültem volna. De nem vagyunk egyformák, ne idegeskedj, semmivel sem vagy rosszabb tőlem. Biztosan nagyon szereted most is, mikor meg először fogod látni...imádni :)
2018. júl. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
73%

Nálam a làny gondolata volt mindig kizárt, mikor kiderült, hogy az lesz kb 2 hétig magam alatt voltam... Mindenfelé cuki kisfiúkat làttam meg borzalmas rózsaszínbe öltöztetett habcsókokat 86 csattak a pár szál hajukban...

A második babának már lànyt szerettem volna, fiú lett 😅

Szóval megszivattak rendesen... 😞


Amúgy a lányom fiúsabb, mint a fiam, a fiam sokkal nyugodtabb, mint a lànyom-

2018. júl. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
52%

Nagyon szerettem volna kisfiút, elsírtam magam amikor megtudtam hogy kislányom lesz.

2 óra telt el amikor már csajos cuccokat vásárolgattam neki az interneten és a férjemnek ömlengtem a sok cukiságról.

Most a 2. gyereknél már teljesen mindegynek tartom és boldog lennék lányos anyukaként vagy egy vegyespáros anyukájaként is de a meglévő kislányomat akit kisfiúnak vártam sosem cserélném el!

2018. júl. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!