Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti is voltatok úgy hogy...

Ti is voltatok úgy hogy csalódottak, szomorúak voltatok amiatt, mert kiderült nem olyan nemű a gyerek amit szeretettek volna?

Figyelt kérdés

Tudom az anyák sokszor szégyellik ezt az érzést, mint ahogy minden mást ami nem a társadalmi elvárt normáknak megfelel,de létező dolog és azt gondolom ítélkezni nem kellene. Ilyen például a szülés utáni depresszió. Ezt úgy zárójelben.


Szóval én most rossznak érzem magam, mert kiderült fiam lesz és nem lányom. Egész életemben mindig kislányt képzeltem el, akivel barátnők leszünk stb., csupa pozití dolog. Ahogy megtudtam hogy fiút várok már lankadt a lelkesedésem és rossz érzés. Csak azt tudom elképzelni, hogy focizni jár, agresszívabb lesz mint ahogy sokszor a lányok, olyan dolgok fogják lehet érdekelni amiről nem tudok vele úgy beszélgetni.



2018. júl. 4. 09:27
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:

Ahány ház annyi felfogás. Természetesen egyetéretek azzal, hogy az a legfontosabb, hogy egészséges legyen. Az a baj hogy sokan olyanok mint én álmodoztak régebbről valamiről (akár házasság) és ha az nem úgy van akkor kissé csalódottak. Az ember álmodozó még fiatalon és utána is marad mozaikszerűen a felfogásában.

Próbálom rákészíteni magamat, így belegondolva az a jó, hogy lányként általában olyan dolgok érdekeltek amik inkább fiús, férfias dolgok. Ilyen a csillagászat. Minden szülinapra, karácsonyra csillagászati könyvet kértem. Még megvannak, ezeket mind továbbadom neki, szeretném ha megszeretné ezt a területet (persze csak ha akarja). Szerintem ez a téma például közelebb áll a fúkhoz. Habár voltak babáim (amiknek általában levágtam a haját) rengeteg autóm is volt. Azért jó hogy már előre lehet tudni a gyeek nemét, mert lélekben felkészül rá az ember.

2018. júl. 4. 11:18
 22/34 anonim ***** válasza:
73%
Elejétől fogva 3 gyereket akartunk. 2 fiú született egymás után, nagyon örültünk nekik, mert az első kettőt fiúnak is szerettük volna. Most szeretnénk a 3. Babát. Csak lány körül tud forogni az agyam. Nagyon csalódott leszek eleinte ha kiderül, h ő is fiú lesz. Nagyon lányra készülök. Egyszer megírom, h mi lesz/lett. Neked meg fel a fejjel, biztos vagyok benne, h imádni fogod. Abban is biztos vagyok, h ha a 3. Babám fiú lesz én is imádni fogom. De mivel nem kockáztatunk meg egy 4. Gyereket így rossz lesz a tudat, h nekem már soha nem lesz kislányom.
2018. júl. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
76%

Én mindig fiús lány voltam, felnőttként se vagyok az a tipikus nőcis nő, farmer-póló-tornacipős fajta vagyok, sok férfi baráttal. Ennek ellenére mindig is kislányt képzeltem el magamnak. Nincs oka, csak én mindig cukibbnak láttam a kislányokat, ennyi. Elsőre mázlim volt, lányom lett, nagyon örültem. Most 12 hetes vagyok a másodikkal, ha minden jól megy, jövő héten megtudom a nemét már. Hát, én megint lányt szeretnék, még mindig nem tudok mit kezdeni azzal a gondolattal, hogy esetleg fiam lenne. Nem segít az sem, hogy lánynév már most is van fix, ahogy az elsőnél, fiú nevet meg most se vagyunk képesek találni, valahogy nem tetszik egyik sem. Ugyanakkor érzem magamon, hogy annyira nem esnék azért kétségbe, ha fiú lenne, szerintem már hazafelé megállnék valahol venni valami fiús cuccot :D elsőre valahogy ijesztőbb volt, hogy nem úgy lesz, ahogy szeretném, most már annyira nem, meg tudnék vele barátkozni hamar.

Adj magadnak egy kis időt, természetes egy kis csalódottság, ha egyszer elképzeltél valamit, és nem úgy lesz.

2018. júl. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
86%

2. Fiam után terhes lettem és 100%ig biztos voltam hogy a 3. Már lány.

Máshogy voltam vele mint a fiúkkal.

18 hetes uh-on mikor kimondták:Fiú!

Rosszul esett,kellett egy hét mire bele törödtem3 fiam lesz,de én ezt nem szégyeltem senki elött kimondani vagy kimutatni.

Most már 5 éves és 100 lányért nem adnám.

Jelenleg kismama vok.

Mivel majdnem elvetéltem semmi nem számított csak hogy egészséges babánk szülessen.

Azóta már tudjuk hogy ő is kisfiú!

És örülünk.

Csak legyen minden rendbe! :)

Boldog babavárást.

2018. júl. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:
Nekem már lehet nem lenne sok esélyem arra, hogy esetleg a második gyerek lány legyen,mert nem biztos hogy kettőt tudnék vállalni. Már 36 leszek, ez az első gyerek és nem tudom ennyi évesen bevállalnék még egyet.
2018. júl. 4. 12:57
 26/34 anonim ***** válasza:
70%
Kedves kérdező pontosan leírtad azt,amit én gondoltam. Lányt akartam ugyan azon okok miatt,mint te. Ugyan azoktól féltem,ha fiú lesz,mint te. 😅 Túltettem magam rajta,mert úgy voltam vele ennek így kell lennie és a lényeg,hogy egészséges legyen. Megszületett és első látásra szerelem. ☺ Még csak 10 hónapos,de olyan huncutul vigyorog a lányokra,hogy zabálnivaló. ☺ Én is azt hittem,hogy nem fog menni fiús anyukaként most meg úgy megváltozott a véleményem el sem tudnám képzelni,hogy lányos anyuka legyek. Egy vagány csibész kis pasink született,aki teljesen az apja klónja. A focival ki lehet kergetni a világból a férjem is utálja,de most már azzal is úgy vagyok,hogy ha focizni akar legalabb lesz egy pozitív élményem a focival kapsolatban. Az agresszióról meg csak annyit,hogy hiszek benne hogy a nevelésen múlik. ☺ Barátkozz meg a gondolattal hidd el nagyon aranyosak tudnak lenni az enyém pl. olyan bújos meg anyás már most. ☺
2018. júl. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy csalódtam volna, ha egy ultrahangos vizsgálat során közlik velem, hogy fiam lesz, de mivel egy érzelmileg nagyon meghatározó szülés végén, a hasamon sírdogálva, a hajas buksiját simogatva és a gyönyörű arcocskájában gyönyörködve hallottam meg, amikor a szülésznő azt mondta: "Gratulálok, kisfiú!", ezért egyáltalán nem érdekelt, hogy milyen nemű. Lányt szerettem volna, egész terhesség alatt csak lányos babaruhákat nézegettem, kislányra járt az agyam, de nagyon jól tettem, hogy csak semleges színű ruhákat vásároltam előre. Szóval így, egy ilyen szülésélmény után közvetlenül megtudni nem volt csalódás. Ha terhesség alatt derül ki, akkor talán még el is bőgöm magam. De azóta is imádom az én okos, gyönyörű 14 hónapos fiacskámat.

Ne félj, te fogod nevelni, te fogod ismerni, lesz közös témátok, téged fog ismerni a legjobban. A serdülőkor meg a lányokkal is nehéz.

2018. júl. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
100%
27-es, de jo, hogy ezt leirtad, en sem szeretnem tudni elore a nemet, nem szamit a szules utan, mikor mar ott van a kezedben, hogy fiu-e vagy lany.
2018. júl. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:

Kislányt akartunk. A 18. hétig meg voltunk győződve róla hogy az is lesz.

Most van egy kisfiam akit ezer lányért se adnék, sőt el sem tudom képzelni, még azt se, hogy a jövőbeni testvére lány legyen.

Aztán majd kiderül 😊

2018. júl. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
100%
:D én az első két terhességemnél biztos voltam benne,hogy fiú...mindenki lányt szeretett volna egyébként. Hát lanyok lettek. Harmadik terhességemnél meg már tuti biztosra mondtam,hogy lány lesz ő is...erre fiú lett :D a középső lányom néha kitesz 3at is,a fiam nagyon bújós,szeretettel teli kisfiú, a nagylány pedig egy nyugodt türelmes okos lány.
2018. júl. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!