Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nihil lustaság vagyok a...

Nihil lustaság vagyok a tesóim szemében mert veszélyeztetett terhesen nem akarok leérettségizni majd a szülőszobából?

Figyelt kérdés

Kicsit kezdek kikészülni.

Nem hagy békén bátyám mert mióta veszélyeztetett vagyok azóta irónikusan direkt ezt a szót használja rám és ugye most én nem dolgozok.

Életkori adottságaimból kifoylólag nem lesz gyedem.Mivel 20 évesen sehogysincs meg a 365 nap munkaviszony szülésig.

Nagyon zavarja őket hogy én itthon vagyok nővéremmel együtt

.

mert hogy nem igaz hogy nem tudtam elmenni dolgozni és most 9 hónapig semmit se csinálok.

és az is zavarja bátyám hogy nem csináltam meg az érettségit.

És bátyókám aki lebujba jár

alkoloholizál és sorolhatnám és mamám összes pénzét elkérte külföldi karrierjére azzal támad engem hogy én miért nem bírom ezalatt a kemény hátralévő három hónap alatt lerakni az érettségit

hozzáteszem hogy októberbe szülök

bátyám elvárja tőlem hogy a szülőszobáról majdan újszülött csecsemő mellett rakjam le az érettségit....

vagy levelezőn és amúgy is a gyereknevelés az nem munka az egy semmi

Folyamatosan kigúnyol hogy majd ha nő lenne ő is így felcsináltatta volna magát mert így semmit nem kell majd csinálnom..

mert egy csecsemő számára nem feladat és ő a bulizó alkoholos azt mondja nekem hogy nihil vagyok...


2018. júl. 11. 18:12
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
100%
Szép család, sajnálom szegény gyereket, rá is szép kilátások várnak.
2018. júl. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
100%
Te tudod mit jelent az a szó hogy nihil? Milyen az a nihil lustaság?...
2018. júl. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
38%

Én évvesztes vagyok(2x jártam ovi nagycsoportba), 19 évesen érettségiztem, 3 hónappal a szülinapom előtt.


Öcsém 20 évesen érettségizett(évvesztes, és 2tannyelvű gimibe járt, aminek volt plusz egy év nyelvi előkészítő osztálya).


Nem 18 évesen érettségiznek manapság, akkor lesznek nagykorúak, érettségizni a többség 19 évesen érettségizik, mert nem 6, hanem 7 évesen kezdik a sulit.


2 tantárgyból leérettségizni semmi 2esre, szerintem most is meg tudnád csinálni.


Ha jól sikerült az előrehozottakból 2, felvételizhetsz egyetemre(duplázás), gyerekre 40 pluszpontot kapsz, simán bejutsz államira a legtöbb helyre, de egy felsőfokú szakképzésre biztosan.


Menj érettségizni, regisztrálj be(20ezer darabja), tanulgass ahogy megy, ülj be írásbelire(2 óra darabja), aztán megvárod hogy sikerül. Ha reménytelen, ne menj be utána szóbelizni.


Ha jól, egy kettest bárki összehoz.


Mindegy hogy sikerül most, később megismételheted akármikor, ha több időd lesz tanulni.

2018. júl. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
91%

2 tárgyat röhögve meg lehet tanulni októberig...

Tényleg lusta vagy

2018. júl. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt teljesen mit csinál bátyád mit csinál, mert ha benő a feje lágya ő egyszerűen abbahagyja a bulizást és elmegy dolgozni...


Te viszont ha megszületik a pici be leszel korlátozva. Ha csak 2 tárgyad hiányzik (és nincs munkád sem) az lenne a legkevesebb ha még gyorsan megcsinálod. (Szerinted "könnyebb" lesz majd elmenni érettségizni ha már 0-2 éves lesz a baba?) Nem tudom mi miatt vagy "veszélyeztetett" terhes, de ha felpóckolt lábakkal kell is feküdnöd 0-24 olvasni/tanulni tudnál ráadásul elvonná a figyelmed a problémákról. A vizsga meg 1-2 nap amikor be kéne menned, addig ha már meglesz a baba kereshetsz valakit aki vigyáz rá...(mint írtam gyerek mellett még annyira nem lesz időd tanulni mint most)

Szóval kamu, hogy olyan nagy megterhelés lenne felkészülni 2 vizsgára.


Dolgozni (ha eddig nem tetted) tényleg nem éri meg már most elmenni, de hasznosan is kitölthetnéd azt a kis maradék idődet. :S


Én is terhes vagyok (31 hetes) de még a hónapban tudok dolgozni, mellette szakképzés 1 évét fejezem be, és közben a háztartás sem szalad világgá. Nem azt mondom, hogy mostanában nem nehezebb a dolog, és nincs szükségem a párom segítségére de a terhesség nem betegség amivel ágynak kell dőlni. (nyilván nem arról beszélek mikor valakinek betegsége van, vagy nyitott a méhszáj stb...de ha a kérdezőnek ilyen baja lenne szerintem nem a bátyja beszólása aggasztaná a lelkivilágát a legjobban) Pedig "elvileg" én is veszélyeztetettnek számítok (PCOS és IR miatt) de amíg a baba jól fejlődik és a dokim nem látja szükségét igyekszem változatlanul tenni a dolgaimat.

2018. júl. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
82%

Wooowww. Újabb antikarrierista anya, csak neked még egy szros érettségi sincs! Gratulálok! Milyen égő azért nem, mikor a kiskönyvedben a legmagasabb iskolai végzettségnél a 8 általános van?

😊

A bátyád, aki lebújba jár csak azt akarja, hogy ne te fogadd, ha legközelebb megy qrvázni!

2018. júl. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
100%

Nem baj, ha kettőre nem akarsz tanulni, az egyik könnyebbre is elég. Csak olvasgatni kell és rádragad.


Tudom, vannak necces terhességek is, én pl olyan fáradt voltam, hogy napi 16 órát aludtam(napközben is), de a maradékban aktívan vagy passzívan szorgoskodtam.

2018. júl. 12. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
73%

szép család :D

főleg te

2018. júl. 12. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
70%
Akit a pasija piszkál,hogy kövér,és fogyjon le,az én vagyok. :D Természetesen rám nem igaz,hogy semmit nem csinálok,csak sokat alszom mellette. Nekem van érettségim,megvan a 2év munkaviszonyom (több is) és nem a szüleim fogják eltartani a gyerekem,csak a táppénzem összege 150ezer ft,ami nem sok,de nem is egy 22ezres segély... A kérdező meg tipikus c...,nekik nem kell tanulni,dolgozni,mert az állam úgyosis eltartja őket.
2018. júl. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 A kérdező kommentje:
Nem vagyok cigány hiába nem mered leírni és arra célzol 😁
2018. júl. 12. 15:16
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!