Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tápszert választottam! Hogy...

Tápszert választottam! Hogy működik ennek a folyamata mármint a nőgyógyásznk feltélteln kell szólnom hogy írjon fel apasztót de a védőnőnek is?

Figyelt kérdés

Nem pro és kontra kérdés a kérdésemre válaszoljatok

nem kell a provokálás szoptató anyák ítélkezése

sógoraim se szoptatták egyik gyereküket se.Se egyik se másik.De nem ez befolyásolta a döntésem Arra vagyok kíváncsi de hogy zajlik ez?

Kórházba viszek tápit és egyből azt kaphatja a pici?

Nőgyógyász ír fel apasztót

Védőnőnek van hozzá köze?


2018. júl. 18. 20:44
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
50%
Nem mindegy neked hogy miért nem akar szoptatni? Az ő dolga, a világon senki másra nem tartozik. A gyerek felnő tápszeren is.
2018. júl. 19. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
39%

Kicsit eltérek a tárgytól de bennem felmerült egy kérdés.


Egyébként én már válaszoltam, viszonylag normális stílusban.


Igazság szerint nem ítélkezem, bár nem értem és soha nem is fogom miért dönt valaki így. Ebbe nyilván nem tartoznak bele azok az anyák, akik próbálkoztak de nem sikerült, vagy egyéb egészségügyi probléma miatt nem lehetett. Van ilyen.


De azt nem értem, aki élből elutasítja a szoptatás lehetőségét. Na, de ami bennem felmerült, annak kapcsán, hogy valaki kiakadt, hogy 2018-ban még mindig milyen erős ez a szoptatáslobbi...

Szóval az én véleményem az, hogy ma túl sok a pszichológiai blabla a szülőség körül.

Millió könyv, és az internet mást sem taglal csak a hosszútávú hatásait annak ha szoptatsz vagy sem, ha hordozol vagy sem, ha hagyod kicsit sírni vagy sem stb stb

És akkor ezekután kérdem én, hogy aki simán önmaga féltése miatt (és nem feltétlen a Kérdezőre gondolok, hiszen nem tudom a pontos okát) nem szoptat, vagyis nem adja meg azt a tényleg ősi és legjobb dolgot amit egy anya megtehet (ha van teje), akkor ugye ők más kérdéseknél nem bizonygatják, hogy milyen hosszútávú pszichikai hatása van ha mondjuk más meg 5 percig nem veszi fel a síró gyereket, vagy nem hajlandó hordozóba kötni.


Én tényleg nem vagyok egy ősanya típus.. Nem érdekel, hogy most az iszsz a divat, mert én a rendszer kialakításában hiszek és hordozókendőm sincs egy darab sem. És igenis fontosnak tartom, hogy az önnyugtatást tanulni kell. Ami persze nem egyenlő azzal, hogy órákig hagyom torkaszakadtából üvölteni, mint ahogy a rendszerben szoptatás sem jelenti azt, hogy percre pontosan 3 óra, és ahogy az iszsz anyukák közül is sokan mondják hogy náluk sem azt jelenti hogy egész nap cicin lóg (bár tudjuk valakinél igen).

De ezért a véleményemért itt engem már számtalanszor apró darabokra téptek, mert jöttek a hosszútávú pszichikai kihatásokkal.


Mindenki abban hisz amiben akar, meg úgy csinálja ahogy neki jó, nem kötelező követni a jelenlegi irányelveket. 10 év múlva úgyis más lesz.


Csak arra szeretnék rávilágítani, hogy őszintén remélem, hogy aki élből elutasítja a szoptatást és fel van háborodva ha ezen más értetlenkedik, akkor ők nem mennek oda másik kérdéshez és szaranyazzák azokat, akik mondjuk nem hordoznak, vagy programozott császárt választanak, vagy tudom is én...

2018. júl. 19. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem én voltam az egyetlen, aki az írta, hogy az ő dolga... (minek magyarázó én funkcionális analfabétáknak...? Fárasztó is, meg reménytelen is)
2018. júl. 19. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
37%
Előző, én is olvastam az előző ki írásait a kérdezőnek. Nem azzal van baj h valaki nem akar szoptatni, vannak így páran, sokan nem szoptatnak. Van aki szeretne de nem tud más meg... nem akar de legalább megpróbálja. Aztán rájön h neki ez nem kell, mert... O viszont eleve elutasítja meg a lehetőséget is. És kisdedgondozokent igenis ugyanez a mentalitása lesz a munkája során is. Én így látom! Nem írtam az elozo kiírásához mert megírtak mar a véleményem előtte, de minek teszi ki minden nap ugyanazt??? Azért hogy az unatkozó napjait itt élje ki? Igenis bosszantó h más mindent megtenne a gyerekeert, sok ideíro is aggódik es szeretne jó szülő lenni, tanácsokat ker, megoldást keres problémákra, erre o meg eleve provokálja az embereket, anyákat. Igazából nincs is problémája vagy baja csak eldöntött valamit és arra keres megerősítést itt. Nem vagyok szoptatás mániás osanya, de gyerekemnek a legjobbat akartam adni. Féltem a szoptatastol de nem a cicim miatt! Nem volt egyszeru de ment és nem banom! Ha neki mar eleve a teste fontosabb mint a születendő gyereke........ Remelem a kérdező át fogja ezt értékelni magában, és normais fontossági sorrendet fog kialakítani mire megszületett a baba.
2018. júl. 19. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
57%

26!


Anno én 3 évig szoptattam a gyerekemet, mert az orvos/vedono/anyamkinja szerint ez volt a legjobb a gyereknek. Nem lesz beteges, jó lesz az immunrendszere, jobban kötődik majd. Ja. Végülis 2 éves koráig több antibiotikumot kapott, mint én 30 év alatt, de nem gond, a szoptatás erősíti az immunrendszert. A kötődés az meg volt, feszítővassal lehetett csak leválasztani rólam. A mellem már mondjuk a terhesség alatt rendesen tonkrement a hatalmas méret változástól, dehat azzal ugye nem tud az ember mit kezdeni. Az már csak hab a tortán, hogy annyira érzékeny lett, hogy kínszenvedés volt maga a szoptatás, azt pedig el se tudom viselni meg most se, hogy valaki hozza érjen. Képzelheted, mekkora élmény a férjemnek, hogy tiltott zóna a mellem és hogy néz rám az orvos, amikor ezt közlöm vele aztán milyen mókás, amikor hatalmasakat pislog, amíg én bőgve tűröm az attapintast, vagy a mammográfiát. Ha újra kezdenem, egy pillanatig se szoptatnék. A gyerek felnő tápszeren is -a velem egy időben szült anyuka gyereke kezdettől azt kapott, a gyereket 4 éves koráig az orvos csak tanácsadáson látta...-en meg nem szenvednék halálomig azzal, hogy még a melltartó viselése is kjjnszenvedes

2018. júl. 19. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
25%

#30 lehet hogy kissé kialvatlan vagyok, de nem értem az összefüggést az általam leírtak és a hozzám fűzött reakciód között.


Vagy eleve a 26-os válaszom van rosszul megfogalmazva.

Én nem kezdtem el senkit bántani azért mert mondjuk nem szoptat, mert nem akar (azt ugyan kifejtettem, hogy nem értem, de nem bántottam).

Arra is felhívtam a figyelmet, hogy nem értek egyet azzal, hogy bármilyen lelki hatás, kötődési probléma, tanulási nehézség kialakulna pusztán azért mert valaki szoptat vagy sem, hordoz vagy sem, természetes úton szül vagy sem stb.


Én csak és kizárólag azt próbáltam fejtegetni, hogy ha valaki önmaga féltése miatt élből elutasítja (kipróbálás nélkül) a szoptatást, az remélem utána nem megy át más kérdésekhez szaranyázni azt, aki mondjuk a programozott császár után érdeklődik.


Azt pedig sajnos sosem lehet tudni előre, hogy mitől maradnak hosszútávú problémák. Neked extrém érzékeny lett a melled, de fájhatna a gátsebed is egy életen át stb.

Ez előfordulhat bárkivel és előre nem tudhatjuk melyik csoportba fogunk tartozni.

2018. júl. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
34%
30# azért ne essünk már at a ló túl oldalára, senki nem mondta, hogy 3 évig szoptasson...nem csodálom, h érzékeny lett ha egy óvodás korú gyerek gyakorlatilag szétrágta....de itt nem erről van szó. A kérdező meg se akarja próbálni, még 3 napig se. Azért ez nagyon nem ugyanaz.
2018. júl. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
11%
Ha már ilyen nagy a szád akkor menj és tájékozódj magad! ;)
2018. júl. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
25%
Igazad van utolsó, tápszeren is fel lehet nőni, és tényleg, annyi mű dolgot kapnak majd életük során, miért ne lehetne ezt újszülött kortól elkezdeni..kell a fenének a természetesség. Remélem gyümölcsöt se adsz a gyereknek csak tablettában szedeted vele a vitaminokat, mert a természetesség az fúj...
2018. júl. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
26%
Provokatív kérdéseit? Már miért lenne provokatív? Ha nem izgatna fel téged annyira,hogy ki mivel eteti a SAJÁT gyerekét,hogy szinte a szád is habzik,akkor nem provokálna. Semmi közöd hozzá,szerinted ha valaki az utcán odapöndörödik eléd és széles vigyorral közli,hogy ő tápszerezi a gyerekét,te meg erre tavaszi rózsakerthez hasonlító vörös fejjel odaköpöd,hogy hát ő provokál téged,akkor biztos ő a hülye? Mit foglalkozol vele,mi közöd mások gyerekéhez? Ha a te gyereked akarná tápszerrel tömni,vagy megmondani/célozgatni,hogy te add a tiédnek,na az lenne provokatív. Arról,hogy te hogyan reagálsz dolgokra,amikhez közöd sincs,nem más tehet.
2018. aug. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!