Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tápszert választottam! Hogy...

Tápszert választottam! Hogy működik ennek a folyamata mármint a nőgyógyásznk feltélteln kell szólnom hogy írjon fel apasztót de a védőnőnek is?

Figyelt kérdés

Nem pro és kontra kérdés a kérdésemre válaszoljatok

nem kell a provokálás szoptató anyák ítélkezése

sógoraim se szoptatták egyik gyereküket se.Se egyik se másik.De nem ez befolyásolta a döntésem Arra vagyok kíváncsi de hogy zajlik ez?

Kórházba viszek tápit és egyből azt kaphatja a pici?

Nőgyógyász ír fel apasztót

Védőnőnek van hozzá köze?


2018. júl. 18. 20:44
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
84%
Van kórhaz ahol adnak, van ahol nem. Ahol én szűltem, ott adtak 3. napon. Szerintebe is viheted, nem fognak szűlés előtt táska kutatást tartani és nem fognak melletted sem ülni és felügyelni. Nővért és csecsemőst is 2x láttam naponta, hajnalban meg estefelé 2 percre. Ha meg meglatjak mit csinálnak? Sarokba állítanak? Kiraknak a kórhazból éjszaka közepén? A magantulajdonidat meg el sem vehetik. Első szűlésnél kehet paraztatni, másodiknal már nem.
2018. júl. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
54%
Elapadhat magától is, nekem be se lövellt, szóval nem biztos, hogy kell rá gyógyszer.
2018. júl. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
61%
Ha nem akarsz szoptatni ok de legalább addig rakd cicire a gyereket mig az értékes kolosztrumot kiszopizza.Kb 5 perc alatt megvan,ennyit ne sajnalj már a gyerekedtöl.Biztos érdekesen néznek majd rád ha szülés után viszik szegény gyereket hogy cicire rakják te meg mondod hogy szó sem lehet rola,bird ki azt a 3 napot mig hazamentek és othon mehet a gyogyszeres apasztás.
2018. júl. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
32%

Ahol én szültem, bababarát a kórház. A főnővér mindig mondja, hogy NEM anyabarát, őt a siránkozás nem érdekli. Nem adnak tápszert, viszont addig ki nem adják a babàt, amíg nem indul meg a súlygyarapodás. Szoptatási tanácsadás van, tápszer csak a PIC-en. Ott is csak szoptatás után.

Ha kifogsz egy hasonlóan katonás szülészetet, akkor keserves 4 napod lesz a kórházban. Úgyhogy ennek fényében keress orvost és szülészetet.

2018. júl. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
61%

Mi a búbánatos franc köze van a szoptatásnak ahhoz, hogy valaki jó gondozó-e vagy jó anya-e???? És még a kérdező éretlen. Hadd dönthesse már el egymaga, hogy a tulajdon gyerekét, hogy és miként eteti, anélkül hogy leszólást és kritizálást kellene elviselnie. Tapszerrel is épp ugyanúgy felnő, mint anélkül, az eg világon semmivel nem lesz több/jobb egyik gyerek a másiknál. Hihetetlen, hogy még 2018-ban is ilyen agresszív ez a szoptatasmania egyesek részéről és képesek ismeretlenül lehordani a másikat és kapásból elítélni, csak mert ő másként meri élni az életet.

Nem attól lesz valaki jó anya vagy éppen jobb anya a másiktól, mert szoptat! Ezt idegeje lenne végre felfogni.

Az meg egyenesen nevetséges, hogy a kórházban “nem engedik” a tapszert és mindenáron mellre akarják erőszakolni a gyereket. Egyáltalán mi az, hogy nem engedik?! Majd az anyja, aki kihordta és megszülte, eldönti hogy mit enged és mit nem. Magasról tojnék a szoptatásnáci védőnőkre, egyszer mondanám el, hogy nem fogok szoptatni, ha nem értik meg és csak azert is erőltetik, elküldeném őket a fenebe. A tapszert meg én magam vinnem be vagy hozatnam be a férjemmel és etetném meg vele a gyerekemet. Vagy mi van, akinek pl nem indul be a feje és végsősoron nem tud szoptatni, azzal a gyerekkel mit csinálnak? Hagyják éhezni? Vagy az ő babájuknak adnak tapszert, aki meg alapból nem szoptat az ő babajat hagyjak, hogy ehen haljon, mert mi az hogy? Különben is, ha valaki első perctől tudja, hogy nem fog szoptatni es tapszeres lesz a gyereke, annak mégis milyen alapon akarja megszabni a kórház, hogy már pedig nem tapszerezheti míg ott van...? Azert ez több, mint nevetséges és felháborító egyben! És ha anyuka teljesen jogosan behozhatja a tapszert és igen is azzal eteti meg, mit csinálnak vele?! Talán kiteszik a kórházból? Leszidják? :D Hagyjuk már.

2018. júl. 19. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
73%
A dokinak elore szolj, hogy irjon gyogyszert. Mi a gyerekorvossal is beszeltunk, hogy legyen recept meg hogy tudjon rola. A vedononek is szoltunk, de mi joban voltunk vele. A korhazban tudtak rola, vizet es kesobb tapszert kapott (nem mi vittuk). A Maternityn szultem.
2018. júl. 19. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
74%

Az első gyereknél még rám is a frászt hozták,addig nincs hazamenetel anyuka amig nincs súlygyarapodás.... ok szoptattam éjjel nappal sirtam,vérzett a mellem sírt a fyerek..totál kikészültem,aztán 3. Nap anyu meglátogatott,hozott be tápszert szoltva csecsemösnek melegitsen vizet...megkapta ezt a bababarát maszlangot,anyám meg elküldte a fenébe(30 dkg-t fogyott a gyerek) jol megetette, 5.nap kijöttünk a korházbol és 6. Nap lövellt be a tej...



A másodiknál már engem se érdekelt a dolog,de ott böven volt tejem ..


A harmadik picim,viszont nem akart szopizni, ott is határozottan kértem potlást,kapott is..itthon pedig megtanult szopizni.


Had legyen mindenki saját döntése,hogy szoptat vagy sem...

2018. júl. 19. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
61%

#20

Pont a 14-es írta a legértelmesebb választ, én is ezt javasoltam volna.

És valszeg ezt fogom tenni én is, a többi meg majd alakul.

Nem tudhatod, mi van a háttérben, nem feltétlen a cicike állapota. (Nem a szoptatás vágja haza, hanem maga a terhesség, hogy megnő, aztán összeesik. Tudom, mert az első gyerekem egyáltalán nem szopott, nem én akartam így. Csak mivel 90 kilóval mentem szülni, és 60-ra fogytam utána, a melleimet is megviselte.)

A második 8 hónapot szopott.

Kb 3 hét múlva szülök. Érdekel, mi a jó a gyereknek, és az elejét meg is fogja kapni a tejnek (ha lesz persze tej, mert ez sem mindig befolyásolható.)

De utána nem tudom... Az a helyzet, hogy bőven van eü problémám, amit akár gyógyszerrel, vagy egyéb módon kezelni kéne, és szoptatás alatt nem lehetséges. Ja, hogy akkor a terhesség alatt mi a helyzet?

Hát semmi, el lett hanyagolva, pont annak a levét iszom, és ha nem muszáj, nem húznám a végsőkig.

Csak azért írtam le, hogy ne ítélkezzetek egyből, amíg nem tudjátok, mi van a háttérben, + ne akarjátok felülbírálni senkinek a döntését...

2018. júl. 19. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
22%

Előző, de tudjuk miért nem akar szoptatni:


https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhe..


Mert 20 éves és félti a melleit! Ennyi.

Még ezzel sem lenne bajom, szíve joga a melleit a saját gyermeke elé helyezni, csak tudod napok óta vergődik már itt ez a 20 éves lányka. Már megírták neki, hogy akkor tápszerezzen, ő dolga, de ő csak tovább gyártja a provokatív kérdéseket!

2018. júl. 19. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
2018. júl. 19. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!