Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesen új munkahely?

Terhesen új munkahely?

Figyelt kérdés
A segitségeteket kérnem! 7hetes terhes vagyok, pár napja sikerült új munkát kapnom. Jelenleg próbaidő alatt vagyok. A munkámmal meg vannak elégedve. Ha várok a 12. hétig és utána jelentem be a terhességet véd már valami szabály engem is? Félek, hogy azonnal kirúgnának.Természetesen dolgoznék ameddig csak tudok! Nem szeretnék otthon maradni.Könnyű, ülő munkáról van szó.
2018. aug. 5. 13:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%

Ha lejár a próbaidő és határozatlan szerződésed lesz, akkor ugyanaz illet meg, mintha 5 éve dolgoznál ott.

Hogy mennyire fognak haragudni és átverve érezni magukat, más kérdés.

Szóval számíts rá, hogy nem örülnek majd. De a te szemszögedből is érthető, mert pénzből élünk és gondolom kell neked is Csed\Gyed.

2018. aug. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%
Ha a próbaidő lejarta után jelented be, nem rúghatnak ki, max közös megegyezést ajánlhatnak, vagy rendkívüli felmondással élnek, tehát a helyzeted kb biztos. Hogy szules után mennyire lesz az, az könnyen megjósolható: senki sem szereti, ha atverik
2018. aug. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
15%
Ha kiderül, hogy már a próbaidő alatt is tudtál a terhességről simán kirúghatnak.
2018. aug. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%

Próbaidő alatt ha "lebuksz" akkor nincs felmondási védelem és számíthatsz rá, hogy nem fogják állandósítani a szerződésedet. (Nyilván megérted miért)


Amúgy az a gond, hogy ha most vagy 7 hetes, és 3 hónap (tehát a szokásos) a próbaidő akkor 19 hetes leszel a próbaidő lejártakor. Nem tudom mennyire fogod tudni akkor titkolni. (rajtam azért már 13-14 hetesen lehetett látni pedig nem vagyok nagyon vékony)


Próbaidő után már él a felmondási védelem, viszont számíts rá, hogy ha kiderül nem fognak megdicsérni, pláne, hogy egyértelmű lesz, hogy már az elején tudtad, hogy terhes vagy. (nekem 1-5 év munkaviszony után is ment a szájhúzgálás mikor bejelentettem)


Onnantól kezdve hacsak nem valami irgalmas jótét szamaritánus a főnököd aki megért, megpróbálhatnak közös felmondásra rávenni, vagy rendkívüli felmondást kieszközölni. (szóval ha hibázol és tudják bizonyítani akkor nem véd meg az állapotod) Vagy ha egyiket sem tudják akkor sem valószínű, hogy 2-3 év múlva "visszavárnak" majd...:S

2018. aug. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Háát sajnos nem jó hírek :( Az a baj, hogy terhesség pár héttel felnőttképzésre jártam 5hónapig (megcsináltam 1 szakmát) és muszáj volt utána egy munkahely! Esetleg akkor 1-2 hónapot kihúzok még aztán felmondok, hamár úgyis elküldenének! Álláskeresésire ha felvesznek akkor az ad valami támogatást szülésig? Legalabb TB-t?
2018. aug. 5. 13:55
 6/11 A kérdező kommentje:
*terhesség előtt
2018. aug. 5. 13:59
 7/11 anonim ***** válasza:
73%

Gyes/Gyed igénylésnek 2 feltétele van...


Elmúlt két éven belül 1 év munkaviszony (ha jól értem mivel képzésen voltál ez nincs meg)


Valamint, hogy a szülés napján Biztosítási jogviszonyod legyen (tehát h be legyél jelentve valahova, vagy legyél álláskeresési járulékon...de pl álláskeresési járuléknál is számít h mennyi ideig dolgoztál előtte, és így is max 3 hónapig igényelheted. Elvileg ha ezt a szülés idejére időzíted akkor minimálbér alapján járhat csed/gyed)


Így nem tudom, ha meg is tartanának (jófejségből) jogosult lennél e ezekre mert a két feltételnek egyszerre kell teljesülnie. (van olyan, hogy diplomás gyed, nem tudom milyen képzésen voltál eddig?) Érdemes lenne elmenned egy szakértőhöz mielőtt bármit is lépsz...


Ami biztosan jár alanyi jogon is, az gyes (kb 30.000ft) családi pótlék gyerekenként 14.000ft körül, meg egyszeri anyasági ha jársz védőnőhöz (olyan 64000ft)

2018. aug. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
93%

Nem biztos hogy kirúgnak.

Engem sem rúgtak ki. Ugyan ez volt mint nálad

2018. aug. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!
2018. aug. 5. 14:58
 10/11 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem a legjobb út az egyenes. Elmondod a terhességed és hozzáteszed, hogy így érzed korrektnek, hogy szólsz, és nem lelèpsz, kihasználva ilyenkor a helyzetet. Ezt hamarabb értékelik, mint a sunyiságot, még akkor is, ha pénzből élünk.
2018. aug. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!