Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha később fognat a gyerek nem...

Ha később fognat a gyerek nem középidőben, akkor a 12 hetes Uh-n már látszik, hogy kisebb mint a kiirt hétnek megfelelő méret?

Figyelt kérdés
Minden méret pontos nekem talán még pár nappal nagyobb is mint a 12 hetes méretek. Akkor minden oké?
2018. szept. 13. 07:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Akkor is oké lenne, ha kisebb lenne. Max a szülés időpontját változtatják meg.

A kérdésre a válasz: igen, látszik az uh-n, ha később fogant.

2018. szept. 13. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
Ha a gyerek mérete stimmel, akkor a kora is. De mért lenne gond számodra, ha nem középidöbe nestél volna teherbe?
2018. szept. 13. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhe..


Ezt is te kérdezted? Bocs ha nem, de mindkét kérdésről nekem az ugrik be, hogy a kérdező/kérdezők próbálják kimatekozni kié a gyerek.. Elnézést a rossz indulatú feltételezésért! De nekem ez jut eszembe...


Amúgy ha később fogant akkor elvileg az első hetekben végig kisebb. Elvileg! De valójában senki nem fogja neked megmondani a fogantatás pontos idejét.

2018. szept. 13. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

A magzat fejlődésére értettem, hogy minden oké :)

Egyébként csak kiváncsiságból kérdezem.

Köszönöm a válaszokat!

2018. szept. 13. 07:53
 5/11 anonim ***** válasza:
90%

A 12. hét után a magzat mérete EGYÁLTALÁN nem alkalmas korbecslésre, mert a genetikájuk határozza meg a méretüket. Ugyan azon a ciklusnapon fogant, 40+0-ra születő csecsemők születhetnek 2,5 kilóval és 5,2 kilóval is. Én csak 160 centi vagyok, akkor fiatalabb vagyok, mint egy 170 centis nő?


A 2,5 kilóval és az 5 kilóval születő csecsemővel is minden oké, ha egyébként egészségesek. Nem kell ráfeszülni a magzati méretre. A magzati méret, ami a leleten van, annyit jelent, hogy az olyan méretekkel rendelkező magzat az adott populáció átlagában jellemzően ennyi hét és ennyi napos. Nem azt jelenti, hogy a te vizsgált magzatod annyi hét és annyi napos tényszerűen. Na ezt nem tudja a kismamák 99%-a.

2018. szept. 13. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

3/4! Nem én kérdeztem, talán más is kiváncsi.

Köszönöm h irtál, nem napra pontosan vagyok kiváncsi a méretek érdekelnek.

2018. szept. 13. 07:58
 7/11 anonim ***** válasza:

Pár nappal akkor is lehet kisebb/nagyobb, ha pont középidőben fogant. Nekem a 3. tudom, hogy pont akkor, mégse volt soha pont akkora, mint az idő szerinti.

A másik 2 meg nem tudom, mikor fogant.

2018. szept. 13. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
27%
12 hetes uhn még csak meg tudják becsülni kb hány hetes nekem a 20 hetesen kerekítették pontosra (1 nappal idősebb volt a becsültnél) mivel csontokról beszélünk itt lényegében tökmindegy még a genetika szerintem. 20 hetes kora körül kb minden magzat ugyanakkora már szépen látszik mindene kb innentől kezd el zsírosodni. Az én babám majdnem 5 kg volt 54 centivel méretei ellenére is meg tudták mondani pontos korát mert a csontjainak fejlődése nem lesz más attól hogy "nagy baba"
2018. szept. 13. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem biztosan később fogant, mint a nagykönyv szerint. Első UH-n is egy héttel kisebb volt, mint ahogy az utolsó mensi alapján lennie kellett volna. Ez az egy hetes "lemaradás" végig meg is maradt, úgyhogy korrigálta a doki a szülés vàrható időpontját.
2018. szept. 13. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Mint minden első babas én is csak az aggodalom miatt kérdeztem.
2018. szept. 13. 09:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!