Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyit költöttetek babakeleng...

Mennyit költöttetek babakelengyére, milyen bababoltokban vásároltatok?

Figyelt kérdés

Már lassan átlépem a 200 ezres határt.

Elég sokat költöttem és nem az olcsóbb kategóriás boltokban.

De a cuccok jóformán a bebibolt.hu-ról és brendonból vannak.

Ez utóbbiban az első bababolt ötszörösét költöttük el.

És persze orvosi vizsgálatokkal benne vagyok a jóval 200 ezer fölötti kategóriába és még meg se szültem az külön tétel.

És még így is azt gondolom ez csak kicsivel az átlag felett van.

Babakocsit azt egyébként nagyon kedvezően vettünk szinte a legelején azt bele sem számoltam. Direkt.


2018. szept. 18. 13:40
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
43%
Miért nem releváns pontosan az 5-ös válasz?
2018. szept. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

200000 szerintem egyáltalán nem sok első gyereknél.

Harmadik gyerek, de jónéhány dolgot újat

vettünk. Brendonba ritkán járunk, nem tetszik a stílusa. Az ágyneműt varrattam, a kifogót a neten vettem, a babakocsi mamas & papas, ez egymaga volt 200 ezer.

A ruhák egy része tesotol megmaradt, a többit webáruházban veszem.

2018. szept. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
39%
A stílusod, kedves 66%-os.
2018. szept. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
90%
Te sosem unod meg?
2018. szept. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
700-800ezer körül a szülés ára nélkül. 7 éve.
2018. szept. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
81%

Olyan 20-25 millió körül. Én Amerikában képzeltem el a szülésemet, nem holmi csóró magyar kórházban, itthon még a gyereke se tudott kibújni, és persze mindenből csakis Chanel és Gucci.(irónia off)


Amúgy nem tudom sosem számoltam össze, de neked megteszem:

magánkórház(terhesgondozás, szülés, plusz napok) 600 ezer

babaszoba(festés, bútorok, ablakcsere) 400 ezer

babakelengye:olyan 20 ezer(rengeteg mindent kaptunk ajándékba, és én személy szerint imádok turizni is)

babakocsi, autós hordozó, kamerás bébiőr, légzésfigyelő: 400ezer(babakocsi Origami, mert egy gerincprobléma miatt nem tudok rendesen hajolni hogy kinyissam-összecsukjam, autós ülés Concord Ultimax mert rengeteget utazunk, havi több ezer kilométert így erre nem sajnáltuk a pénzt)

egyéb apróságok(pelenka, babaápolási dolgok)20 ezer

ezek persze kb összegek nem emlékszem már fejből.


összesen: kb 1.5 millió

2018. szept. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
68%

1,5 - 2 millió között álltunk meg. Lombikkal, Prena teszttel, orvosi költségekkel, 4D-s ultrahangokkal és babakelengyével együtt.

Ha azt is hozzá számolom, hogy új családi autót vettünk, és új házba költöztünk, akkor nem is tudom megközelítőleg sem, hogy mennyiben álltunk meg...

2018. szept. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
92%

Első terhesség, fiú baba, most vagyok 38 hetes.


Terhesség alatt: havonta magándoki 7 ezer, kombinált teszt 12 ezer, terhes vitamin havonta 6 ezer, szülésznőm lesz, ami 40 ezer, fogadott orvosom nincsen mert minden rendben volt a kicsivel és velem is a 9 hónap alatt így nem érzem szükségét.


Kiságy, pelenkázó komód, babakocsi Brendonból van, egyszerre rendeltük a három tételt 190 ezer volt együtt.


Kiegészítőket babagynemubolt.hu oldalról választottuk (rácsvédő, takarók, pelenkázó lap, babafészek...) a rendelés értéke 65 ezer volt.


Zara Homeból választottunk a kisebb kiegészítőit, takarók, díszpárna, plüss, akasztók, szekrény gomb, kb 25 ezer lehetett (elcsíptük a nagy leárazást)


Ruhák főleg Zara, C&A, H&M, egy két rendelős oldal pl Kukukk, ezt igazából sosem számoltuk össze, de 56-tól 68-ig megvettük kb mindent amire szükség lehet.

Minden méretből van kb 4 rugó, 12 body, 3-5 nadrág, van 6 sapija, 20 pár zokni, 2 kiscipő, bundazsák.

Biztos benne lenne unblokk 150 ezerben.


Dm és Rossmann nagyobb bevásárlás: pelenka, popsitörlő, cumik, cumisüvegek, hőmérő, kisolló és egyéb apróságok 20 ezret fizettünk a két helyen.


Falmatrica Mamilla.hu 6 ezer.


Nagyon ijesztő így együtt elolvasni, de kb 4 hónap alatt szedtük össze aprándonként ezeket, illetve nagyon sok ajándékot is kaptunk.

2018. szept. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
87%

Ciki nem ciki, de en rengeteg ruhat pl kaptam, mivel a csaladban 3 baba is szuletett mostanaban, aztan mi megorokoltuk a kinotteket, illetve turkaloban/pepcoban/lidlben vettem meg neki nehanyat. Mindet kimostam, atvasaltam kivul belul, s szinte olyanok mint ujkorukban.

A babakocsikat (2-t vettunk, egy sport s egy hagyomanyos mozeskosaras) nagyon olcson tudtuk beszerezni: 20.000 ft

A kisagyunk Hollandiabol erkezett hasznaltan az is szinten 20.000 volt

Vettunk egy nagy szoba szekrenyt amibe a mi es a pici ruhai, cuccai elfernek, ezt szinten hasznaltan vettuk 20.000 de nagyon szep, semmi baja sincsen.

Anyukam a rossmannban bolt vezeto igy a pelus, popsitorlo stb tole sokat megkaptunk. Pelenkazot es furdetot szinten kaptunk. A kis egyeb dolgokra (amikre valoban szuksege lesz) pedig koltottunk kb 50.000 ftot, nyilvan nem Brendonos de nagyon jo minosegu mamos cumik pl illetve cumisuvegek, nyalkendok, agynemu racsvedovel, textilpelusok, teli bundazsakok (2-3), vekony es vastag lepedok. Legzesfigyelore, babyorre nem koltottunk, mert velunk lesz egy szobaban kozvetlenul az agyunk mellett.

Fogadott orvosom nincs, viszont mindig ugyanaz az orvos vizsgalt vegig a terhessegem alatt, szulni is ugyeletesnel fogok, igyis ugyis kijon a kisfiam, minek fizessek erte, mikor javareszt a szuleszno lesz bent velem? Csak a nyomasnal es a vagasnal, varrasnal lesz bent illetve mikor nezni kell a mehszajat. Szulesznot fogadtam volna de sajnos itt ahol mi elunk orvos nelkul nem lehet.

Szerintem folosleges tobb szazezret raaldozni a kis picurra, mivel a legtobb ruhat kinovi par het alatt illetve a cuccok fele folosleges. Anyaink is felneveltek minket millios koltsegek nelkul is.

2018. szept. 22. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
2018. okt. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!