Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Párotok jár veletek a vizsgála...

Párotok jár veletek a vizsgálatokra mindig?

Figyelt kérdés

Nekem nagyrészt mindig eljött, párszor ha nem ért rá, akkor nem.

Holnap van a kiírt időpontom, naponta kórház, és magától nem mondta, hogy jön velem, meg neki nincs jogsija, unokatestvére visz majd be a kórházba minket.

Azt mondta, ha szeretném akkor jön velem. De valahogy nekem egyértelmű lenne, hogy megyek vele, nem azt mondanám, hogyha szeretnéd....

Persze, eljön meg minden, de amúgy magától nem jönne. Ez az érzésem. :( Nem a munkájától függ, mert családi vállalkozás, bármikor elengedik, tudják hogy babánk lesz.


2018. okt. 9. 10:03
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
58%

29

Ezt válaszként írtam annak, aki lelapucsozta azokat, akik elmennek a vizsgálatokra, ezzel kifejezve, hogy csak a nők kényszerítenek egy férfit a saját gyerekükkel kapcsolatos dolgokban való részvételre.

2018. okt. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
85%

Nem jár velem vizsgálatokra, mert nincs rá igényem. Őt ettől nem érdekli kevésbé, nagyon jó apa, de dolgozik látástól mikulásig, 3 műszakban hétfőtől szombatig.

Az elsőnél kb. 2 uh-ra jött velem, a 24 hetes terheléses vérvételre, meg a végén nst-re, mikor előzőnél mondták, hogy ha marad faros a fiam, akkor be kell feküdnöm, így vittük cuccot.

A másodiknál a 18 hetes uh-ra jött, többre nem. A babamozira mindkettőnél elkísért.

Most a harmadiknak még az elején járunk (8.hét), de most sem várom el tőle, hogy kísérgessen. Egyedül is be tudok menni egy kb. 2 perces vizsgálatra.

Császárral született mindkét gyerkőcöm (így tudtam előre, hogy mikor kell bent maradni), mindkettő pénteken és csak vasárnap jött be megnézni minket. Az elsőnél látogatási tilalom volt, a másodiknál a fiúnkkal volt. Most a 3. is császár lesz, most sem lesz másképp.

Nincs autónk, távolsági busszal járok, 40 percre van a kórház busszal.

2018. okt. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
63%
Föl nem foghatom mi a búbánatnak kellene díszkíséret mindenhez? Egyedül nem megy? Persze, ha ráér apuka, akkor menjen, ha nincsen jobb dolga, vagy tényleges helyzet van, akkor természetes is. Nem fogod tudni úgy managelni az egész gyerek témát, hogy mindig legyen valaki melletted, akkor sem, ha történetesen otthon dolgozik. Kismillió helyzet lesz majd az életben, amikor egyedül, anyaként kell helyt állnod, kicsit több önállóság, talpraesettség és kurázsi kellene, ha már egyszer gyerekszülésre adtad a fejed. Elfúj a szél, ha nem támogatnak, vagy mi fene? A legtöbb embert nem kísérgeti a kutya sem, sem kismama korában, sem fiatal anyaként, mert a való világban az emberek zöme dolgozik, illetve a saját életét éli, az anyák meg önállóak és boldogulnak egymaguk is, külső segítség nélkül, javaslom kezd el gyakorolni ezt te magad is, sokkal könnyebb életed lesz.
2018. okt. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
81%

Látom, le van pontozva az, akinek járt a férje, de azért bevállalom. Engem kísért mindenre (uh-k, nst, laborok). Nálunk a férjem azóta is nagyon érdeklődő és gondos pár és apa, meg a munkája is megengedte ezt a fajta rugalmasságot. De szerintem ha nem engedte volna meg, ő akkor is kiküzdötte volna.:)


Vannak ilyen és olyan férfiak, ahogy vannak ilyen és olyan nők is, nem lehet kijelenteni, hogy a férfiakat nem érdekli a terhesség, az enyém teljesen odavolt már akkor is, nemhogy a szülés után.:)

2018. okt. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
44%

33

Nem "díszkíséret", hanem a gyerek másik ugyanolyan szülője, akit érdekel a gyerek pont annyira, mint az egyik szülőt. Ahogyan a gyereket sem egyedül neveli, gondozza és manageli egy szülő, hanem megosztva, legalább 50-50%-ban a szülőK.

2018. okt. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
72%

elsőterhességem alatt se és most se jár velem vizsgálatokra(15hetes vagyok)

engem nem zavar, nekem annyi elég,hogy szülésre bejött és miután megszületett a gyerekünk 100% kivette a részét mindenben😊

most is be fog jönni szónélkül a szülőszobába, szerencsére egyértelmű neki

2018. okt. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
62%

33

"mert a való világban az emberek zöme dolgozik, illetve a saját életét éli, az anyák meg önállóak és boldogulnak egymaguk is, külső segítség nélkül, javaslom kezd el gyakorolni ezt te magad is, sokkal könnyebb életed lesz."



A való világban nem mindenki egyedülálló anya ...

A gyermek apja nem "külső segítség" az anya számára, hanem kompetens résztvevő a saját gyereke életében.

2018. okt. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
69%
Nem vagyok egyedülálló anya, de a szövegértés gondot okoz úgy látom, semmi gond, nem okoz zavart az erőben nálam, hogy nem ért velem egyet a többség. A sokféleségtől szép és érdekes az élet. Igen, Ugyanolyan szülő a férj, ettől még nem mindig megoldható, hogy mindenhol mindketten ott legyenek. Nem azért, mert tojnak rá, hanem mert nem tudja mindig mindenki megoldani. Attól még nem lesz kevésbé jó, vagy gondos szülő. Írtam is, akinek megoldható, menjen, de ezen kiborulni pont annyira röhejes, mint amennyire értelmetlen. Később is akadhat számtalan helyzet, biztosan mindenkinél adódott már olyan, hogy egymaga vitte (vagy apuka maga) orvoshoz a gyereket és tutira vannak, akik a lázas, totál beteg gyerekkel is megvárják míg hazaér apuka(anyuka), mert nélküle az orvosig sem indulnak el. Mindenkinek magánügye mit hogyan csinál, de azért ne jelentse már ki senki, hogy övé az üdvözítő és a jó megoldás és ő csinálja tökéletesen. én sem állítok ilyet, no meg a családom sem lesz kevésbé működőképes attól, hogy pár random idegen pálcát tör fölötte. Itt a gyk-n mindenki tökéletes és rohadt könnyen ítélkezik. persze ez nekem nem gond.
2018. okt. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
100%
Ultrahangokra általában jött, NST-kre, védőnőhöz vagy vérvételekre, háziorvoshoz, fogászhoz egyedül mentem, mint ahogy nem terhesen is utóbbiakat egyedül intézem. Szóval akkor jött, amikor neki is volt látnivaló :) máskor valahogy nekem sem jutott eszembe (ill. eljönne persze, ha megkérem, mert nagyon félek valami speckó vizsgálattól, és nem gáz nekem, ha magától épp nem jut eszébe, csak tőlem:)). Nekünk sincs autónk, bár itt még gyorsabb is a tömegközlekedés ill. vészhelyzetben taxizni szoktunk. Az egyik gyereknél egy reggeli vérvételnél bent fogtak (35. héten, utána munkába mentem volna) és még 3 hétig bent is maradtam. Telefonáltam, ő mindent eldobott és jött utánam a cuccaimmal (addig ültem a folyosón és lóbáltam lábam és felhívtam anyámat :) és mire kiutaltak végre 3 óra múlva egy ágyat, addigra már "minimum háromszor" odaért), meg ugye látogatott minden nap reggel-este, hozott be ellátmányt és ott volt szülésnél. Az egyik programozott volt, de utána két hétig egyedül volt otthon a babával, amíg én visszamehettem a kórházba... :/, a másiknál meg mentővel mentem be "egyedül", mikor beindult, mivel ő a nagyobbra vigyázott, de még annál is utolért taxival, miután még megvárta a nagyszülőket, szóval nem maradt le semmi lényegesről, de ha villámszültem volna - ami szerintem elég ritka -, vagy látogatási tilalom van, akkor sem hiszem, hogy az apai minősége vagy a szeretete hőfoka ezen múlt volna, mert hát ismerem.
2018. okt. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim válasza:
83%

Nem

Mivel munkaidőben vannak a vizsgálatok

És a párom munkaidőben dolgozik

2018. okt. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!