Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vállalnátok még egy gyereket,...

Vállalnátok még egy gyereket, ha egyedül kell majd felnevelnetek?

Figyelt kérdés

Párommal 12 éve vagyunk együtt. 2 éve külön is váltunk 5 hónapra.Nem érzem magam biztonságban a kapcsolatban. Jól megvagyunk,de nekem az az 5 hónapos különlét olyan mély seb,hogy félek,újra megtörténhet,de közben majd megveszek még 1 gyerekért. Merthogy van egy 5 éves lányunk. Nagyon jó a viszonyuk apukával,jó volt az 5 hós különlétnél is.


Tudom,érzem,hogy ez már nem az a lángoló szerelem mint régen volt,illetve nem is olyan összeszokott,megszokott,de megvagyunk kapcsolat.

Ez a rossz és a jó kapcsolat közötti verzió,ahol közelebb vagyunk a rosszhoz,mint a jóhoz.

Vannak szép,csodálatos napjaink is de van olyan is,mikor gyorsan lefekszem aludni,mielőtt hazaérne.


Összegezve,úgy gondolom,hogy nem leszünk együtt életünk végéig,viszont sosem akartam 2 gyereket 2 apától és nem is fogom meggondolni magam. Tehát ha egyszer szétmennénk és lenne új kapcsolatom(nem vágyok rá),nem szülnék másnak.

Van külön házunk a párommal és 2 gyereket is eltudnék tartani a fizumból. Ilyen esetben vállalnátok még egy gyereket ha annyira vágytok rá?

A párom se mellékes természetesen,ő is vágyik másik gyerekre.

Kicsit zagyva lett amit írtam,sajnálom.


2018. okt. 28. 11:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
26%
Igen.
2018. okt. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%
Olyan kapcsolatba, ami ennyire hadilábon áll, semmi estre sem. Persze, nincs rá biztosíték, hogy egy tökéletesnek tűnő kapcsolat ne végződhetne válással, de ha alapból tudom, hogy nem az igazi, akkor nem. Ahogy mondani szokták, ha tudom, hogy elesek, akkor még előtte leülök. Na ez pont egy olyan eset,mikor tudod előre,hogy nagy valószínűséggel úgy is tönkre megy a kapcsolat.
2018. okt. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
28%
Igen
2018. okt. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
67%
#2 Tökéletesen egyetértek ugyanezt írtam volna le.
2018. okt. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%
Nem.Ezt az egyet is egyedül nevelem, de alapból nem is akartam másikat.Ilyen kapcsolatba sem vállalnék.Egyébként engem is zavarna, ha több apától kéne szülnöm, de akad olyan akinek így is megfelel.
2018. okt. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Én se szülnék 2 férfinak, de ilyen hadilábon álló kapcsolatba sem. Oké hogy te mondjuk nem bánod ha vége lesz, de ha külön mentek akkor már 2 gyereknek lesz elvált csonka családja. Nyilván ezt is lehet jól kezelni még ha nehezebb is, de szándékosan szaporítani ilyen helyzetben a gyerekek számát szerintem önzőség.

Szerintem minden gyerek azt szeretné/érdemelné hogy szerető teljes családban nőjön fel, ahol a szülők egymást is szeretik és tisztelik, így lehet igazán boldog a gyermekkora és kaphat megfelelő útravalót a felnőtt kapcsolataihoz.

2018. okt. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
39%
Nem, mert az egyedülálló szülőségben nem az anyagi rész a legrémisztőbb számomra, hanem az, hogy 0-24 egyedül lennék a gyerekek gondjaira. Ez egy gyerekkel is nehéz, nemhogy kettővel és a te kapcsolatod biztosan errefelé tart.
2018. okt. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
77%

Szülnék, de nem azzal a hozzáállással, hogy úgyis vége lesz, hanem előtte megoldanám a problémáinkat. Nem feküdnék le este, mielőtt hazaér a férjem (ha válni akarnék se, ez annyira ovis dolog...), inkább megvárnám és egy pohár bor//sör/bodzaszörp meg egy finom vacsi mellett beszélgetnék vele. Nem a gyerek(ek)be bolondulnék bele, hanem megoldanám, hogy havonta, vagy 2 hetente vigyázzon rájuk valaki pár órát és elmennék a férjemmel színházba/vacsizni/moziba/koncertre. Vagy csak sétálni egyet a friss levegőn. Mindezt a gyerek(ek)kel közös programokon felül. Meglepném a férjem apró dolgokkal, vennék a kedvenc csokijából, söréből, elküldeném a kedvenc bandája koncertjére vagy a haverjaival kártyázni. Ha nincs kedvem épp, akkor is szeretkeznék vele, nem azért, mert gyereket akarok, hanem mert tudom, hogy a kapcsolatunk megmentéséhez ez is kell. És élvezném is. És amikor helyrejött a házasságom és újra ott tartok, hogy igen, ő a másik felem és vele akarom leélni az életem, akkor megbeszélném vele, hogy szerinte jöbet-e egy új kisbaba.


(10 éve vagyunk házasok és igen, voltunk hullámvölgyben, de az sosem volt kérdés, hogy akarjuk-e egymást és a közös életünket. És ki merem jelenteni, hogy sokkal szerelmesebb vagyok most, mint a kapcsolatunk elején.)

2018. okt. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
24%
igen
2018. okt. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
32%

Soha nem gondoltam volna,hogy valaki ugyanazt megélte mint én,és ugyanolyan gondolatokkal küzd mint én,de ezek szerint lehetséges :) Csak mi fél évig voltunk külön és most 7 éves a gyerekünk.

És én úgy döntöttem,hogy vágjunk bele.Vannak bennem félelmek,de én is hasonlóan gondolkodom.Két gyereket is fel tudok nevelni,és ha bármikor is szét mennénk én se szülnék másnak.

2018. okt. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!