Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Létezik még a mai világban...

Létezik még a mai világban olyan szülő, aki nem szeretné előre tudni a baba nemét?

Figyelt kérdés

Én biztos, hogy nem szeretném majd előre tudni. Minden ismerősöm, akinek ezt elmondtam, tök hülyének néz, és félek, hogy majd az orvos is annak fog. Leginkább azért nem szeretném tudni, mert nem 100%, hogy tényleg az lesz, amit mondanak. Úgyis kell készülni fiúnévvel és lánynévvel is, és semleges ruhákat meg egyéb cuccokat kell venni neki. Másrészt meg nekem tök mindegy, hogy fiú vagy lány, a lényeg az, hogy a saját gyerekem lesz.

Nem vagyok még terhes, de tervezzük.


2018. nov. 17. 17:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%
A második terhességemet így csináltam végig. Izgalmas volt és különleges. Bár végig éreztem, hogy fiam lesz. Egyébként uh-n nem néztek hülyének. Biztonság kedvéért mindig szóltam előre, hogy nem szeretném tudni a nemét.
2018. nov. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
42%

Én nem akarom tudni, ha egyszer odajutok. Eleve kb. mindegy, mi lesz a neme, de az főleg mindegy, hogy mikor tudom meg, nekem logikusabb a születéskor, tradicionálisan :) Sokkal inkább az érdekel, hogy egészséges legyen és jól fejlődjön. Kirívóan csajos vagy fiús cuccokat úgyse akarok neki venni, legalábbis nem a biológiai neme miatt.


Nem is teljesen értem, miért fontos másnak előre a nem. Lehet, hogy személyesebb neki arra gondolni, hogy mi lesz, ha majd Laura megszületik és milyen aranyos lesz a rózsaszín masnival? Egyszerű kíváncsiság eme viszonylag fontos jellemző irányában? Passz, de nekem ilyenem nincs. Bőven elég a születéskor.


Aki emiatt hülyének néz, azt én nézem hülyének és kvittek vagyunk :)

2018. nov. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Barátnőméknek is meglepi volt mindhárom gyerek, ők sem akarták tudni. Mikor Uh-n voltunk, tőlünk megkérdezték mindig, hogy akarjuk e tudni a nemét a babának, szóval nem néztek volna hülyének, ha azt mondjuk, hogy nem. :)
2018. nov. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Egyik baratnomnek szinten 3 gyereke van, egyiknel sem akartak elore tudni, egyik ismerosomeknel 2 van, ok sem akartak tudni. En akartam tudni az elsonel, a masodiknal nem szeretnem tudni. Nyugodtan szolj az orvosnak az uh elejen, hogy nem szeretned tudni.
2018. nov. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
En amugy azt szoktam mondani, hogy szeretnem, ha meglepi lenne, es en magam szeretnem megallapitani, mikor a kitolas utan magamhoz emelem.
2018. nov. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel az a baj, hogy akkor soha nem láthatnám uhn kb a 16. hét után. Fiamnál az első ami láttunk, hogy fiú a 16. heti uh-n. Késöbb pedig már az arca is látszik.
2018. nov. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Lehet fotókat készíttetni uh-ról, azokat utólag vissza lehet nézni, ha annyira fontos. De nekem nem annyira fontos. Az uh azért van, hogy tudja ellenőrizni az orvos, hogy egészségesen fejlődik-e a baba. Majd ha megszületik, nézegethetem őt eleget :)
2018. nov. 17. 19:18
 8/16 anonim ***** válasza:
másodiknál úgy terveztem,hogy majd szülésnél tudjuk meg...de nem bírtam ki..20 hetes vagyok
2018. nov. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Persze hogy létezik. Barátnőméknél 2 van, egyiknél se tudták.

Unokatestvéremnél pedig az elsőnél még mind a ketten úgy voltak, hogy nem akarják tudni, a másodiknál csak az apa "tartott ki".

Én mindkétszer akartam tudni. Nem preferencia, hanem a kíváncsiság hajtott. Azért a mai technikával, ha nem takargatja a baba, akkor 99,99 %, hogy jót mondanak. Nem kell készülni másik névvel és csak uniszex ruhákkal.

2018. nov. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Szia, en nem tudtam az eslot sem es a masodikat sem szeretnem. Ez a ti döntésetek, masnak semmi koze hozza. Csodalatos erzes akkor megtudni mikor megszuletik. Amugy igen, en is végig tudtam, hogy kisfiam lesz, de biztos csak akkor lettem benne mikor megszuletett.

En mindig jeleztem, hogy nem szeretnek nemet tudni.

2018. nov. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!