Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi baja lehet a babámnak?...

Mi baja lehet a babámnak? Teljesen ki vagyok

Figyelt kérdés

Alapból nem közép időben fogant, kezdettől kisebbnek mérték legalább 1 héttel.

Október 26 án voltunk babamozin ahol ezt az adatokat mérték:

BPD: 67mm

FL: 46,7 mm

AC : 231 mm

Itt megállapították, hogy menstruáció szerint 28 hét 6 napos vagyok, de a mért adatok szerint 26 hét 4 nap.

Azt mondták ez teljesen rendben van hiszen kezdettől kisebbet mértek.

Tegnap voltam 32 hetes ultrahangon.

Menstruáció szerint 32 hetes és 2 napos voltam.

A szonográfus elkezdte nézni, és kérdezte hogy biztos, hogy 32 hetet betöltöttem e

Mondtam hogy igen

Mert hogy kicsi a baba.

Vagy 2 héttel. És mondtam, hogy mindig kisebbet mértek. Teljesen meg volt ijedve, hogy mit csináljunk.

Menjek vissza 2 hét múlva, egyek sok fehérjét hogy hízzon.

Ezeket az adatokat mérte:

BPD :75mm

AC : 234mm!!!!!

FL: 52mm


Miért nem nőtt a pocakja szinte semmit 1 hónap alatt?

Teljesen magam alatt vagyok

Azt mondta a magzatvíz rendben van az áramlás jó, a méhlepény is rendben van. Nem érti...

Mi lehet a baj?

Nincs fogadott orvosom.

Vettem gyorsan Gravidát. Meg eszek mindenfélét amibe sok fehérje van, de magamba vagyok teljesen roskadva.

Valaki volt már hasonló helyzetben?

Menjek el valami magán dokihoz vagy mit csináljak? Én megőrülök 2 hétig, nagyon sokat vártunk erre a babára.

Kérdezte én meg a párom mennyivel születtünk mert lehet genetikai oka van én 3 kilóval, itthon kiderült párom 2,8 kilóval de ő mindvégig gyermekkorában rettenetesen sovány volt. Ez lehet az oka vagy mégis mi? Köszönöm előre is a válaszokat.


2018. nov. 20. 16:30
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Nem tudom miért volt megijedve.

De az hogy 1 hónap alatt nem nőtt a haskörfogata szinte semmit, úgy hogy hogy az előző hónapokban mindig nőtt 3-3centit, na ezen vagyok kibukva.

2018. nov. 20. 17:53
 12/14 anonim ***** válasza:
Hát, az tényleg lehet annyi, hogy nem ugyanott mérte, ahol a másik szonográfus, hanem egy keskenyebb részen, illetve a mérések is erősen körülbelüli értékek. De ha ennyire idegesít, akkor tényleg menj el soron kívül egy ultrahangra egy normális, alapos dokihoz.
2018. nov. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Nem írtad mennyire ,,nem középidőben fogant".

Ilyen korú terhességnél már nem azonos ütemben fejlődnek a babák.Függ a genetikától, ha ti egy vékony ,alacsonyabb típus vagytok akkor lehet attól is.

Nálam pld nem középidőben fogant a baba..kb a 33.dik napi ovuból.Az már az elején látszott, hogy ,,kisebb" ,de mindig hozta a megfelelő fejlődést és ez elég volt.A méretei voltak a meghatározóak.Nem számolták a menstruációmmal soha onnantól, hogy mondtam milyen ciklushosszokból sikerült.

Illetve ott van amit írtak.Bármelyik orvos elmérhette..

2018. nov. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Én 29 hetes vagyok. A terhesgondozások során mindig kisebbet mérnek,mint a saját orvosunk.

Sőt.. Nekünk is feltette a kérdést,mennyivel születtünk.


Nálunk 2 héttel nagyobbnak tűnik a bébi,mint a terhességi korom.


Én eddig ezen nem paráztam..ahány uh, annyi mérés. Ha a menstruáció pontosan megvan fejben, akkor sok eltérés nemlehet. És valóban,nincs 2 egyforma fejlődés.


Az meg hogy a poci nem nőtt 1 hónap alatt....én ezeken egyáltalán nem stresszelnék.

2018. nov. 21. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!