Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért nem tudom még elképzelni...

Miért nem tudom még elképzelni magam az anya szerepben? Más is volt így?

Figyelt kérdés

30 hetes vagyok a kislányommal. Első baba lesz, 24 éves vagyok.

Tervezett baba.


Ugye mármost nagyon sokat gondolok rá hogy milyen is lesz ha már itt lesz velünk.

De valahogy félelmet érzek hogy biztos jó anyukája tudok majd lenni? Tudni fogom mikor mi baja, mire van szüksége?

Ahogy így elképzelem hogy itt van már a szobába és majd etetem, fürdetem... stb stb...olyan idegennek érzem a helyzezet.

Pedig nagyon nagyon várom őt, és már most szeretem és a legfontosabb nekem.

Mégis ezt érzem, félek hogy nem leszek jó anya vagy hogy majd idegen lesz a helyzet akkor is ha itt lesz velem.


Más is volt így? Kesőbb ez megfog változni ugye?


Mindig is azt éreztem mikor elterveztük a párommal hogy igen készen állok az anyaságra, most is hiszem hogy készen állok, de hétről hétre nagyobb a félelem bennem.


2018. nov. 21. 15:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel MINDENKI így van, akinek egy kicsit is fontos a babája érkezése. Pont a bizonytalaság és a kételyek miatt leszel jó anyuka, mert ebből látszik, hogy a legjobbat akarod neki nyújtani. Megszületik, aztán nagyon kis idő fog eltelni és olyan lesz, mintha mindig is veletek lett volna, annyira természetes lesz a jelenléte. Először persze furcsa és ijesztő de ez teljesen normális, mindenki ezt érzi.
2018. nov. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan ahogy az első írja. Én se tudtam elképzelni, hogy honnan fogom tudni, mikor mi baja van, hogy fogom ellátni. A családban nem volt baba, barátoknál se még, soha nem is fogtam kisbabát. Aztán megszületett, és tök simán ment, tényleg olyan volt pár hét után, mintha mindig is itt lett volna. Nyugi :)
2018. nov. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szülés után lesz ez még így se...


Én 17 évesen tesómmal laktam, amikor születtek az ikrei. Szóval aktívan részt vettem a babák ellátásában.

Amikor 28 évesen szültem, akkor azért nem voltam rutintalan, mégis így éreztem én is.

Nagy pocakkal egyszerűen nem tudtam elképzelni, hoyg anya leszek.

AMikor megszületett, akkor még "rosszabb" lett. Nehezen ment a szoptatás, amikor sírt, sokszor tanácstalan voltam miért, kialvatlanul ingerült voltam...stb.


Szóval az eleje piszok nehéz volt, és én sem éreztem jó anyának magam.

Ma már 5,5 éves a fiam, fantasztikusan boldogok vagyunk. Belerázódtunk mindhárman.

2018. nov. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Akkor ezek normális érzések most még. Érdekes, mert tényleg mindezek ellenére meg annyira nagyon várom hogy itt legyen.

Remélem hamar belerázkodunk és jó anyukája leszek.

2018. nov. 21. 15:47
 5/7 anonim ***** válasza:
82%
mindenki fél az ismeretlentől, ez teljesen normális, de hidd el belejössz a nők erre lettek teremtve.
2018. nov. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is így voltam vele és a szülés utáni napokban csak erősebb lett az érzés. Majd összeszoktunk. :)

Bele fogsz jönni!

2018. nov. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Énis így vagyok vele , szerintem ez teljesen normális , nekem sok babás rokonom ismerősöm van , meg bölcsibe is dolgozom , igy nem ismeretlen számomra a dolog mègis be vagyok rezelve hogy jo anya leszek e , plusz en a szulestol is rettegek
2018. nov. 22. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!