Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem nő a baba, az orvos...

Nem nő a baba, az orvos szerint el fog halni bennem, mi lesz most?

Figyelt kérdés

35.hétben járok.

A 32. Ultrahangon 30 hetesnek állapították meg a babát, emiatt 2 hét múlva kontrollt javasoltak, ami ma volt. Nem nőtt csak pár mmt, és 31 hetesnek állapították meg. 2.fokon érett a méhlepény. Eddig nem volt az. Az osztályvezető főorvost hívták oda aki azt mondta hogy holnap reggel be kell feküdnöm a kórház, mert el fog halni a gyerek. Teljesen ki vagyok borulva.. Most mi lesz? Ahhoz képest minden adat jó, csak nagyon pici nem fejlődik odabenn. Mennyi esély van rá hogy kiveszik a babát? Januárra vagyok kiírva, lehet addig benn kell feküdnöm? Vagy ha látják hogy nem fejlődik, meg császároznak? Ez napokon belül kiderül vajon? Mennyi az esély a túlélésre a babának? Volt már valaki hasonló helyzetben? Az nst teljesen jó, nem értik mi a baj miért nem nő.


2018. dec. 5. 14:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Bármi lehet. Biztos kapsz majd tüdőérlelőt es legalább azt megvárják, amíg az hat. Hacsak nem kell sos szülni valami miatt. Bízni kell a legjobbakban. Remélni kell, hogy semmi rejtett betegség nincs a háttérben es akkor jók az esélyei a túlélésre. De biztosat senki nem tud egyelőre mondani. Ha megszületik, biztos lesznek vizsgálatok, hogy kizárjanak egy rakás betegséget.

Drukkolok nagyon!

2018. dec. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

A szobatársam ugyanígy járt. Többször is vizsgálták naponta, szedett egy marék vitamint, és magas kalória tartalmú étrenden volt.

Nem kellett rögtön császározni, az biztos, de nem tudom, hogy szült, mert én már átkerültem másik osztályra.

Tavaly futottunk össze, ugyanabba a 8 osztályos gimibe felvételiztek a gyerekeink.

2018. dec. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
83%

35 hetes vagy, a baba már szinte kifejlödött, ha nem marasztaltak bent rögtön akkor nem lehet nagy baj, de elkerülni a lehetségest gondolom elöre hozott császárral megcsászároznak.

A plancenta elhalása sok esetben van, erre sok magyarázat nincsen. Ne idegeskedj, most inkább relaxalj, és lazulj, arra van mindkettötöknek szükség.

2018. dec. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Hiába vagyok menstruáció szerint a 35.hétben, az uh szerint 30-31 hetes kornak megfelelő.

Ezek a méretek :

BPD 77mm

AC 262mm

FL 57mm

Flow: ACM RI : 0,77 Aorta RI: 0,74

2018. dec. 5. 15:33
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
33hétre született kisfiam 27-28 hetes súllyal (1300gramm 37cm) Már lassan 5 éves lesz semmi baja, igazi kisördög.
2018. dec. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Nagy valószínűséggel tüdőérlelőt kapsz, meg egy rakás infúziót úgy hogy bent kell feküdj. Általában egy hét után döntenek mi legyen, javult a helyzet a kezelésre vagy sem. Ha nem akkor meg szokták indítani

De inkább holnap kérdezz meg mindent mi a protokoll.

2018. dec. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Furcsa, hogy ezt így beközölték neked, hogy el fog halni... látod, többen írják, ez közel sem biztos!

Nagyon szorítok nektek, gondolok rátok

2018. dec. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Ezt valószínűleg úgy értette, hogy nem tud a hasadban tovább fejlődni, meet nem mennek át a tápanyagok a méhlepényen, befekszel, kapsz tüdöérlelöt, pár nap alatt hat és akkor már sokkal biztonságosabban ki tudják venni a babádat, hogy kint tudjon fejlődni.
2018. dec. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm aranyosak vagytok.

Egyébként mi az esélyesebb a császár vagy a szülés indítás?

2018. dec. 5. 20:14
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Remélem van saját, fogadott orvosod és vele tudsz beszélni.

Ahogy előttem írták, tüdőérlelő ez pár nap alatt hat 2-3 és ha van eszük nem rizikóznak, hanem kiveszik császárral.

2018. dec. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!