Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen karácsonyi menüt...

Milyen karácsonyi menüt készítenétek mindenórás terhesen?

Figyelt kérdés
Már nagyon nehezen viselem,alig tudok mozogni a derékfájástól,erre anyós megkérdezte,h miket főzök,sütök karácsonykor,39 hetes terhesen. :/ Hát nem esett jól,hogy még ilyenkor is elvárja,de hát valamit tényleg főzni kell.
2018. dec. 6. 20:27
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
84%

A legtöbb leves összetevőit készen le lehet fagyasztani, és aznap már csak fel kell öntened vízzel. Ha nagyon fáraszt a főzés, akár részletekre bontva is csinálhatod. Pl. egyik nap csak a zöldségeket pucolod meg, másnap a húst, stb. Sokféle főétellel is tehetsz hasonlóan. Mivel én szívesen főzök, így csinálnám. Mindent részletekben, be a fagyóba, és aznapra csak minimális munka marad, amit akár a férjem is meg tud csinálni.


De csak akkor főzz, ha szeretnél. 39 hetesen nem lehet elvárni, hogy az ember lánya 5 fogásos karácsonyi vacsorát tálaljon, ha sem kedve, sem energiája nincs ehhez. Sok más lehetőséged van. Rendelhetsz készen étteremből, vagy sok ételt megkapsz a boltokban készen/félkészen. Lehet kapni ilyenkor hagyományos ételeket is, pl. töltött húsokat, káposztát készen, amit csak a sütőbe kell betolnod. Nem olyan mint a házi, de akit ebben a helyzetben ez zavar, az egyen otthon. Süteményt rendelhetsz cukrázdából, vagy választhatsz boltit. Már napokkal korábban hazaviheted, hogy ne mindenért egyszerre kelljen szaladgálni. Ha a férjed besegít, a megterhelőbb feladatokat rábízhatod. Amíg ő álldogál a tűzhely mellett, te hámozhatsz és darabolhatsz ülve.

Csak azért ne főzz, mert az anyós elvárja.

2018. dec. 7. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
76%

Én 26-ra vagyok kiírva, de valószínű előtte császároznak egy héttel. Mivel még semmi sem biztos, én ugyan elterveztem, meg megvesszük majd az alapanyagokat, de nem biztos, hogy eljutok oda, hogy meg is főzzem. Talán majd a párom főz, ha addig megszülök, vagy rendelünk valamit.

Anyósod meg elég bunkó, csináld azt ami jól esik.

2018. dec. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%

36 hetes leszek karácsonykor. 24-én anyukáméknál eszünk, 25-én anyósoméknál, és mondták mindketten előre, hogy ne főzzek, csomagolnak 26-ra kaját. Amúgy én spec bírnék főzni, van egy ovis lányom is, vele is futkosok mindenhova, sütöttünk már mézeskalácsot stb., jól bírom a terhességet. A férjem is itt van ráadásul, szívesen segít, nem törik le a keze, ha megfogja a fakanalat. De most direkt mondta mindenki, hogy ne ugráljak, menjünk hozzájuk enni.

Amúgy... kit érdekel, hogy az anyósod mit vár el? Főzzön magának, és foglalkozzon azzal, te meg max rendelsz, ahhoz se lenne semmi köze.

2018. dec. 7. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, hogy fájdalmaid vannak, annyit vállalj csak, amennyit bírsz.

De nem értem. Miért kell lepontozni azt, aki mindenórásan is csinál valami egyszerűt? Van, aki bír, van, aki nem. Nehogymár arra is fújjunk, aki nem haldoklik éppen...

2018. dec. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 Coffelia ***** válasza:
75%

Az a fontos, ami neked jó és kellemes. Ne táncilj, ahogy az anyósod fütyül, hiszen kell, hogy maradjon benned erő kitolni majd a gyereket is. Ha szeretnél valami egyszerűt, akkor keszíts sütőtökkrémlevest (daraboltasd fel a leendő apukával!), egybesült pulykamellet tepsiben, meg egy kis krumplipürét. A párolt lilakáposzta jól passzol hozzá, és az aldiban készen is kapni. Én tavaly ezzel vártam a sógorékat a másfél évessel mellettem a férjem meg agyba-főbe dolgozott karácsonykor előtt, így csak a káposztát volt ideje megcsinálni.

De ha a hátad közepére se kívánod, akkor rendelj, vagy csinálja a férjed. A lenyeg, hogy érezd jól magad azzal, amit választottál.

2018. dec. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,én senkit nem pontoztam le! Én is baconbe göngyölt csmellet gondoltam sajttal töltve egy kis krumplipürével,húslevessel,ha lesz még erőm. Sajnos mi is a héten költöztünk egy teljesen üres lakásba,így a dolgom nehezíti a sok takarítás és hogy még edényem is csak pár szem van,folyamatosan vásároljuk,amikre szükségünk van,de nem tudom mire érjük utol magunkat...
2018. dec. 7. 21:55
 27/28 anonim ***** válasza:
Na ez esetben plane nem foznek! Rendelnek...
2018. dec. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Ez esetben anyósod tényleg nem teljesen van magánál. Ezek után biztosan arra kérném hogy főzzön már ő.
2018. dec. 8. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!