Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 34 hetes vagyok és egyre...

34 hetes vagyok és egyre jobban félek a szüléstől?

Figyelt kérdés

Eddig egyátalán nem volt bennem az hogy félek,tartanék tőle viszont minél közelebb kerülök a dátumhoz elkezdtem félni.

Félek hogy annyira fájni fog hogy nem lesz majd erőm megfelelően nyomni,ilyen van?

Elég alacsony a fájfalomküszöböm, és mivan ha elájulok pl a fájdalomtól?

Ez melett elég izgulos is

vagyok szerintem a vérnyomásom az egekben lesz....stb stb...


Más is volt így? Hogy alakult? Vagy csak túl aggódom előre?


2018. dec. 21. 23:11
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem friss az élmény, 3 honapja szültem az első babám. Nekem inditották, mert nem akart kibújni magától a 41.hétre sem, tehát tudtam melyik nap kell befeküdnöm. Na akkor a hideg rázott az egésztől. Előző este befektettek, feltettek egy érlelő tabit, hogy táguljak reggelig, akkor reggel burokrepesztés, beadták az oxitocint, kezdődtek a fájások. Én előző este óta nem ettem semmit, nem is ittam nagyon, és én is azt hittem semmi erőm nem lesz, de ott abban a helyzetben tényleg mintha egy másvilágban lennél, minden megszünik, hatalmas erő van benned. Nekem is kicsi a fájdalomküszöböm, mensinél is volt hogy behánytam a fájdalomtól, féltem hogy itt is az lesz, de nem! Igencsak hasonlított ahhoz a görcshöz a vajúdás, annyi különbséggel, hogy itt van pár perc szünet a fájások között, nem tart sokáig egy fájás, meg persze van értelme! Minden egyes fájással közelebb kerülsz ahhoz hogy találkozhass a kisbabáddal! Én közben végig a levegővételre koncentráltam, és csak az járt a fejemben, arra gondoltam, hogy egyre lejjebb van, és láss csodát: labdán vajúdtam a párommal reggel 7től, reggel 10kor már szoltunk a szülésznőnek, hogy úgy érzem kakilnom kell ( mondták hogy majd olyat fogok érezni ha itt az idő :) ) Egyből felfektettek a szülőágyra, párom azt mondta 6ot nyomtam, és 10:16kor kint is volt. Maga a kitolás nem vészes szerintem, tényleg mintha szorulásod lenne. A vajudasban szerencsém volt hogy csak 3 órán át tartott, nemtudom hogy segített-e az, hogy még közben is szedtem a homeopátiás bogyokat, meg málnalevélteat ittam hetekig. Hatalmas élmény volt, most ahogy írom ezeket a sorokat miközben itt fekszik rajtam a 3 hós fiam, könnybe lábad a szemem. Barmikor újracsinalnam! Hidd el, ott nagyon erős leszel, és igen, bent nem marad, az orvos, szülésznők pedig mindent mondani fognak mit hogyan. Én meg is lettem dicserve hogy nem ordítottam, mint a mellettünk levő szobában a hölgy. Én ugy voltam vele, hogy azzal nem lesz jobb, inkább tényleg figyelj végig a levegővételre, mély levegő be, hosszan ki...közben mikor kifújtam arra gondoltam, hogy távozik a kifújassal a fájdalom. Szerintem tényleg ez az egész fejben dől el. Szóval csak keményen, úgy állj hozzá, es hidd el bárhogy is alakul biztos hogy jobb mint a császár és egy olyan dolog, amire úgy fogsz emlékezni 100 eves korodig, hogy életed legszebb napja volt! :)
2018. dec. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Én is rettegtem, bár veled ellentétben, ahogy közeledett az időpont, úgy váltam egyre inkább kellemesen izgatottá. Amikor beindult a szülésem, már egyáltalán nem féltem. Nekem sokat segített, hogy arra próbáltam koncentrálni, hogy a kislányomnak legyen könnyű útja. Többször "megbeszéltem" vele, mi hogyan fog történni, ne féljen, segítsünk egymásnak. Nekem ez be is jött.

A szülés nagyon fáj, de egyáltalán nem az elviselhetetlen kategória. Minden fájásnál gondolj arra, hogy ez csak azért van, hogy segítsen nektek.

Könnyű szülést!

2018. dec. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Nézd, ha nagyon nem megy, még mindig ott a műtő. Engem császároztak, mert sehogyse tágultam. Elkezdtük fájáserősítő teával meg masszázzsal, akupunktúrával, folytattuk méhszájérlelő zselével, beöntéssel, meleg vizes fürdővel, végül bekötötték az oxitocint. (Na, azt a cuccot be kéne tiltani. Kínzáson kívül semmi másra nem jó.) Oxitocinnal se tágultam, így maradt a császár. Azt is bőven ki lehet bírni, egyáltalán nem a világ vége.
2018. dec. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Aznna89 ***** válasza:
100%
Nem lesz időd félni. Fájni fog,mint mèg soha semmi,felesleges lenne hazudni de ha elfogadod a tènyt,sokkal jobb lesz. Sokan kiröhögnek de szerintem a szülès egy baromi jo élmèny (persze nem mindenkinek) èn imádtam mind a kettõt. A fájásoknál nagyon fontos a légzès! Figyelj oda. Engedd el magadat,feleslegea küzdeni. A babàra figyel ès magadra. Zàrj ki mindent. Csak te ès a baba! Aki szintèn küzd hogy vègre làthasson téged. Lègzès! Lègzès! Hajrà! Meg tudod csinàlni! Nem szabad fèlni!
2018. dec. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

14es nagyon jol leirta!

13-as ne ijesztgesd az oxitocinnal, ha esetleg neki is indításos szülés lesz. Nekem is oxi volt és tagultam rendesen. Az igaz hogy egyből 3 perces fajasok lettek, de hamar megszültem es nem lett csaszar

2018. dec. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitok, hogy megosztottátok velem a ti tapasztalaitokat!😊

Megfogadom a tanácsokat!😊


Ha megszületett az én kicsi babám, egy rövid élménybeszámolot írni fogok.


Köszönöm mégegyszer, Kellemes Ünnepeket Mindenkinek!🤗

2018. dec. 23. 20:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!