Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 30 Hetes pocakos vagyok,...

30 Hetes pocakos vagyok, nemtudom, hogy egy újszülött és egy kutya egy szobában lehet-e?

Figyelt kérdés
Nemrég vettünk egy kutyust aki már 6 hónapos,de kicsi kora óta velünk alszik,lehetne kinti kutya mert kertes házban lakunk,de nincs szívünk kitenni őt,mert már nagyon megszokta a bentlétet,és ha pár órán át tovább van kint,ugy sir!Rádásul középtermetü,lehet hülye kérdés,tudom,hogy a babát nem bántaná,a kutya teljesen szoba tiszta!Van akinél esetleg egy helyen van a kutyával a pici baba?!
2008. nov. 7. 09:20
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
41%
Nem éppen ideális, a kutya legalább annyira káros ebből a szempontból mint a macsaka vagy bármelyik háziállat.
2008. nov. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
62%
attól,hogy nincs gyerekem,tudom mi az.és ez fordítva is igaz,amig nincs (iyen)kutyád,nem tudod milyen.(én voltam a 2yorkis)tudod,nekik nem hullik a szőrük,3havonta vannak féregtelenítve,2hetente fürdetve,minden nap fésülve.van egy ellenpéldám is:Anyósomnak van egy undorító kutyája bent,aki harap,és még a szaros seggét se hagyja lemosni,és a villámon volt,h kutyaszőrt találtam.na ilyen helyre én se adnám a gyerekem kuszni mászni a földön,mert egyszerűen undorító.de amugy se nagyon vinném át.ha ilyen kutyáról van szó,akkor persze,igazatok van,de most minden beképzeltség nélkül az én kutyáim mások.tiszták,illatosak,egészségesek.
2008. nov. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:
Mndenkinek köszönöm a választ,a rosszat,jót is!mondjuk lehet,hogy muszály leszek kiszoktatni,mert fontosabb a babám,és a kutyám se egy kistermetü,de a kutyámat se fogom elhanyagolni,mert én is kutya mellet nőttem fel,és ragaszkodom nagyon is hozzájuk!
2008. nov. 7. 10:39
 24/34 anonim válasza:
74%
Szia! Nekünk együtt nőtt a gyerkőc a labradorunkkal. Semmi gond nem volt köztük, és a baba nem is volt beteg tőle soha. Most sem beteges gyerek, kis vasgyúró. :)
2008. nov. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
64%
Nálunk is bent lakik kutya, macska. Párom felszerelt egy ajtót a folyosón. A fenti rész és az ajtón innen eső rész a babáé és a miénk. Onnan kutya, macska kizárva. A lenti rész egy része az állatoké és a vendégeké /bocsánat.../. Oda meg a bébi nem megy. Fél éves kora táján tervezem, hogy először találkoznak, megszemlélik egymást. Mikor már a babó jár jöhet az ismerkedés. Kutya, macsek persze rendszerese oltva, féregtelenítve, megrendszabályozva. Melyik a fontosabb? Hülye kérdés, meg se válaszolom, viszont nem csak a babádért tartozol felelősséggel, hanem az állatokért is, ha már magadhoz vetted őket...
2008. nov. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
68%
Én imádom az állatokat, de akár hányszor kutyás lakásba mentem, mindig éreztem a kutyaszagot. (aki a kutyussal él, az már nem érzi, mert megszokta) Szerintem az állato olyan bacikat hordoznak amelyek nem biztos, hogy minden újszülött ki tudja védeni, hiszen nekik még nincs kialakult immunrendszerük. Az emberi bacik azért mások.
2008. nov. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
100%

A bacikkal kapcsolatban van egy érdekes tény. Anyum gyermekorvos, ő mondogatta mindig, hogy hihetetlen, de igaz: milyen különös, hogy a finoman szólva szerényebb körülmények közt élő, na jó, nevezzük nevén, putriban lakó kisbabák sosem betegek. Az anyjuk számára ismeretlen fogalom a sterilizálás, a párásító sőt sokszor még a kézmosás is. A baba ott játszik az állatokkal, tehéntejet iszik és kutya baja. Azok, akik teljes fertőtlenített környezetből mennek oviba meg hetente lebetegednek.

Ettől függetlenül én is a kutya és a baba házon belüli elszeparálását tartom az okos döntésnek. Viszont a túlzásba vitt higiéniáról és fertőtlenítésről is ugyanolyan negatív a véleményem. Néha meglepődve olvasom itt egyes kommenteket, hogy pl sokan még az egészséges nagyszülőket sem egedik a baba közelébe hetekig. A baba igenis kell, hogy találkozzon bizonyos mennyiségű bacival, mivel ezek és az anyatej segítségével alakul ki az immunrendszere, nem magától.

Tehát szerintem egy szobában semmiképp ne tartsd őket az első néhány hóban kerüljék egymást. De a házon belül ha meg tujátok oldani a dolgot, abból baj nem lehet.

2008. nov. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
68%
Az én kislányom 10 hónapos. Van egy kutyusunk, akit befogadtunk. A kutya az ágyam alatt (és soha nem az ágyamban!) aludt hónapokon keresztül, majd kb. félidős terhesen elkezdtük kiszoktatni a nappaliba. Kapott kis ágyat, beletettük a pokrócát, hogy szokja meg a helyet. Mikor megszületett a babócánk, a kutyus féltékeny lett. (Szerintem ez teljesen természetes dolog!) Igyekeztem a baba szobájából a kutyust távol tartani, de csak azt értem el vele, hogy mindig beszökött. Aztán egy idő után (kb. 1 hónap) úgy gondoltam, hogy megpróbálom máshogy megoldani ezt a problémát. Megengedtem a kutyának, hogy megszagolja, közeledjen a babához, éjjelre sem zavartam ki a szobából. Első 2-3 napban bent aludt megint az ágy alatt, aztán szépen visszaszokott a nappaliba, a saját kuckójába. 3-4 hónappal később újabb szokást vett fel a kutyus, beköltözött időnként a babaágy mellé, és szinte őrizte a babát éjjelente. Most a helyzet a következő: kicsilányom kúszik-mászik, kutyus meg vagy megvárja és hagyja magát simogatni (néha tépni :-) ) néha meg menekül az ágy alá. Azt azért hozzátenném, a kutya hetente fürdetve van, teljesen egészséges, a baba dolgaihoz nem nyúl, és soha nincs egyedül hagyva a babával a földön. Szerintem ez csak szoktatás és figyelem kérdése. Persze, akinek nincs kutyája könnyen mondja, hogy nem férnek meg a baba és a gyerek egymás mellett, de soha nem tudnám eldobni magamtól a kutyát csak azért ,mert született egy gyerek a családba.
2008. nov. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem meg ne szoktasd ki a kutyát. Tudom hogy néhányan lepontoznak emiatt, de gondold át:

Ha elzárod a kutyát a gyerektől, féltékeny lesz és később megtámadhatja a babát. Rengeteg ilyen esetről hallani. Személy szerint nekem 1 vizsla-doberman keverék 6 éves kutyám volt mikor megszületett a lányom. Hazaérvén a kórházból a kutya volt az első aki látta a lányom. A párom letérdelt és megmutatta neki.:) Persze be volt bugyolálva a kicsi, Alfi megszagolgatta (arc és kezek védve) tudomásul vette és nem volt semmi gond. Mindig az első volt aki a kiságynál termett ha a gyerek nyöszörgött.:) Sőt, az első alkalommal mikor büfiztettem a kicsit még meg is ugatott, mert azt hitte hogy bántom mikor fizoman ütögettem a hátát.:)))

Szóval.. Hagyd bent a kutyust és ne zárd el az új jövevénytől.

2008. nov. 13. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
72%

Szia!


Gondolom en is le leszek pontozva a valaszom miatt !Nekem is ez volt a gondom amikor teherbe estem ,hogy mi lesz a kutyaval hiszen ugy kezeltem eddig mint egy gyereket ezert nagyon ragaszkodo volt .Szuleskor a ferjemmel hazakuldtem a baba hasznalt ruhajat es megszagoltattam vele de nem vehette el tolunk es amikor a korhazbol hazaerkeztunk az elso a kutya volt akit jol megsimogattam majd bemutattuk neki a babat a kezet megszagolhatta az elso hetekben nem ertette hogy o miert nem johet fel az agyra mikor az a valami ott lehet majd fokozatosan megertette hogy nem szabad de azert en odatettem egy takarot neki(persze a foldre) hogy o is fontos nekem persze fertotlenitettem a kezem minden simogatas utan es a kutyara szantam mindennap egy kozos programot igy nincs feltekenyseg.Kislanyom mar 10 honapos es boldog ha a kutyat meglatja hiszen a kutya az elso aki felebredes utan koszonti ot!Nagyon is lehet egyutt elni a kutyaval csak a szabalyokat kelle betertani pl:kutya nem jatszhat a baba jatekaval nem nyalogathatja es a legfontosabb,hogy sosem lehet egyutt hagyni oket felugyelet nelkul !Nekem egy bulldog kutyam van aki gyerekbarat .Mindig azt mondom,hogy 2 lanyom van egy szoros es egy simaboru!!

Jo babazast kivanok neked!

2008. nov. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!