Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt más is, aki 40 felett...

Van itt más is, aki 40 felett esett teherbe? Kétségbe vagyok esve

Figyelt kérdés
Most leszek 43 éves és 8 hetes várandós. Nem tervezett baba, nem is értem, hogy sikerült. Tablettát szedtem. Van már egy 20 éves fiam és egy 18 éves lányom. Teljesen kizökkentem már az anya szerepből, nagyon szégyenlem magam, de nincsenek jó gondolataim a bébivel kapcsolatban. Állandóan azon cikáznak a gondolataim, hogy fel tudom-e majd nevelni, öreg vagyok én hozzá. A párom 45 éves, ő úgy gondolja nem lesz semmi baj, másnak is lett már ennyi idősen gyereke. Én a kicsi érdekében félek, de elvetetni nagyon nincs szívünk és ha egyszer már megszülöm akkor másnak se bírnám odaadni. Szerintetek nagyon késői a dolog? Nagyon hülyén érzem magam, hogy nem örülök a gyermeknek, hisz más össze tenné a két kezét érte, de jönnek a gondolatok.:(
2019. jan. 24. 22:21
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
83%
Az egyik rokonom most szült, ő 42 éves, az apa 46, de ők akarták a babát, vannak nagyobb gyerekeik is, szerintem sokan szülnek ennyi idősen, manapság főleg, inkább az a baj, hogy ti nem akartátok.
2019. jan. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
69%
Tesomek mindketten 39evesek voltak, mikor becsuszott a 2.baba. komolyan mondom, megfiatalit, mozgasban tart es lehet hozza bujni, szeretgetni, nm mint egy 18evest ;)
2019. jan. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
78%

Rengeteg nö szül ilyen idösen, akár elsö gyereket is.

Ha anyagilag megoldható, akkor semmi nem szól ellene, hogy megtartsátok.

Az meg, hogy mennyire leszel "öreg" a gyerekhez, nagyrészt töled függ, ha nem haladsz a korral, hanem "megállapodsz" és öreges akarsz lenni, akkor igen, ha azonban nyitott maradsz, akkor semmi gond sem lesz.

Biztos te is ismersz 60+ embereket, akik fiatalosak testileg meg lelkileg is és olyan 40 körülieket, akik már akkor öregek és begyepesedettek.

Csak rajtad múlik, te melyik kategóriába fogsz tartozni, és ha megmaradsz fialtanak, akkor a gyereknek semmi hátránya sem lesz a biológiai korodból kifolyólag.

Úgy is felfoghatod, hogy kaptál még egy esélyt újra átélni a fiatalságodat, csak most több háttérrel, tapasztalattal és ismerettel.

2019. jan. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
71%

43 évesen szültem. Most kétéves a fiam, 45 vagyok.

Jóval türelmesebb vagyok vele, mint a testvéreivel voltam huszonévesen.

Fizikailag teszek azért, hogy jó karban legyek, edzés, torna rendszeresen. Attól nem félek, hogy nem tudom/tudjuk majd felnevelni,de nem szeretnék "gáz" lenni neki, hogy öreg anyukája van. 😊

A terhesgondozás alatt egyébként sok negyvenes kismamával találkoztam.

Szóval a kor nem akadály. A többi ugyanúgy dilemma lehet fiatalon is.

2019. jan. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
10%

"Gyógyszert szedek, nem tudom mi történt" blabla, félek, hogy nem tudom felnevelni etc.


Nos először is, ha normálisan szedted azonos időpontban minden nap, akkor 1% esély, hogy bogyó melett ennyi idősen be csússzon. Valamit nem jól csináltál tehát...

Amúgy meg jogosan aggódsz, ennyi idősen már akár unokád is lehetne és nem gyereked! Felelőtlen döntés már szülni, vetesd el és egyúttal köttesd el a petevezetéked.

Ilyen korban már 3x annyi a kockázat, beteg, nyomorék gyerek lehet majdnem 50% esélyed van rá, hogy lesz valami baja! Vagy akár neked szülés közben, aztán meg hát fel is kéne nevelnetek.

Nem hiszem, hogy te úgy fogsz vele bukfencezni és rohangálni, mint egy 25 éves Nő. 60 felett leszel amikor Ő érettségizik...az ő gyermekeit meg már meg se éled valószínű.


Bocs, de önző, felelőtlen döntés. HA még egy gyereketek se lenne elhinném a dilemmázásodú de így ez kész vicc. A felnőtt gyerekeidnek is frankó lesz a 20 évnyi korkülönbség...bizonyára remekül ellesznek majd!


Sok sikert!

2019. jan. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
90%

Utolsó! Ennyi hülyeség neked nem fáj?


39 évesen szültem a harmadik gyerkőcöt.

Semmi baj nincs.

2019. jan. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
65%
Utolsó, de nagyon gáz vagy :(
2019. jan. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
13%

Bocs, ha fáj az igazság de ez van. Nem normális állapot 35 felett szülni.

Persze kinek mi a normális ugye... Biztos normálisabb hallókészülékkel, otthonkában, műfogsorral a számban a gyerekemmel tanulni az érettségire, mint játszani az unokámmal...

2019. jan. 24. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
29%
Ő akar leszületni hozzátok tudatosan. Ő tudja mit csinál. Bízz benne!
2019. jan. 25. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
25%
*Ha nem vagy beteg, akkor meg szerintem nincs miért aggódnod. Különben is, ne aggódjál mert nem jó az. Meg még hallottam egy olyan sztorit, hogy egyszer egy anyukának nem volt alkalmas a szervezete gyerekkihordásra,nemtom, mennyi idős volt, de kétszer elvetélt. Aztán végül, minekutána nem jött össze, a pasival az anyuka örökbefogadás mellett döntött. És akkor a kisfiú, akit örökbe fogadtak, amikor megtanult beszélni, akkor elmondta nekik, hogy már kétszer is megpróbált leszületni hozzájuk, csak az anyukája szervezete nem volt alkalmas a kihordásra. És a szülők meg pislogtak, mert nem is beszéltek a gyereknek arról, hogy az anyuka már kétszer elvetélt, mielőtt örökbe fogadták őt.
2019. jan. 25. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!