Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt más is, aki 40 felett...

Van itt más is, aki 40 felett esett teherbe? Kétségbe vagyok esve

Figyelt kérdés
Most leszek 43 éves és 8 hetes várandós. Nem tervezett baba, nem is értem, hogy sikerült. Tablettát szedtem. Van már egy 20 éves fiam és egy 18 éves lányom. Teljesen kizökkentem már az anya szerepből, nagyon szégyenlem magam, de nincsenek jó gondolataim a bébivel kapcsolatban. Állandóan azon cikáznak a gondolataim, hogy fel tudom-e majd nevelni, öreg vagyok én hozzá. A párom 45 éves, ő úgy gondolja nem lesz semmi baj, másnak is lett már ennyi idősen gyereke. Én a kicsi érdekében félek, de elvetetni nagyon nincs szívünk és ha egyszer már megszülöm akkor másnak se bírnám odaadni. Szerintetek nagyon késői a dolog? Nagyon hülyén érzem magam, hogy nem örülök a gyermeknek, hisz más össze tenné a két kezét érte, de jönnek a gondolatok.:(
2019. jan. 24. 22:21
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
64%

Szia


Pont ez tesz felelős anyává, hogy aggódsz


Jogosak az aggodalmaid,, hiszen hallani ilyet is olyat is.



Anyukámat a nagyim 43 évesen szülte, már vefegen.


Csak a betegsége miatt( Parkinson) nem voltvteljes értèkű anyja.


Egyéként anyukám 35 éves korában húnyt el orvosi hiba miatt.

Én magam is jól ismertem, egy ideig velünk is élt.



Tervezetten nem vállanék ekkor már éb sem babát, de ebben a formában kaptTok egy nagy sanszot, hogy fiatalodjatok..


Éljetek vele..


Gratulálok

2019. jan. 25. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 mankip válasza:
91%
Engem 40 évesen szült anyukám, apukám 41 volt. Most várom 41 évesen a másodikat. Van már egy 17 éves. Mi terveztük. Megcsinaltattam minden genetikai tesztet. A nagyteso alig várja, és ne számít a 17 év korkülönbség. Nem normális aki azt gondolja hogy egy 17-18 éves nem örül a testvérnek! Engem simán felneveltek a szuleim és egyetemre is mehettem. Én sem tervezem hogy az érettségije e mufogsorral és bottal megyek. Miért mennek? Egészségesen kell élni és gondolkozni. A szuleim is várják az új kisunokat.
2019. jan. 25. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
87%

21 éves a lányom, 4 hetes a kisfiam. Én 44 éves vagyok, boldogan babázok :)

A mai világban annyi vizsgálatra, tesztre fognak elküldeni, hogy csak győzd kapkodni a fejed. Persze lesznek okoskodók (jaj, öreg vagy már stb.), de tojd le őket. Várd szeretettel és meglásd ő lesz a szemetek fénye....

2019. jan. 25. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
79%

Azt, hogy mennyire késői, hidd e, nem a naptár dönti el, hanem millió személyes dolog veled kapcsolatban: egészségi állapotod, energiád, bölcsességed, nevelési elveid, gondolkodásmódod, stb.


Ha csak a puszta számokat nézzük mégis: régen a nők 4-10 gyereket is szültek és szoptattak áltaálban tovább, mint 6 hónap, azért is, hogy ne essenek évente teherbe. Az elsőt szokásosan hamarabb szülték, mint manapság a legtöbben, de a sokadikat simán 40 körül. Akkoriban sem szűrővizsgálatok nem voltak, sem a terhesgondozás nem állt a mai szinten finoman szólva és otthon szültek bábával. Többnyire nem volt gond. Nagyobb az esélyed arra, hogy a világon semmi gond lónem lesz, mint arra, hogy lesz.


Felnevelni: a szalagavatóján 61 éves leszel, mire befejezi az egyetemet, 66, tegyük fel, hogy 70, mire férjhez megy. Még simán táncolhatsz az esküvőjén!


De arra nagyon tudatosan kell figyelni, hogy a gondlkodásod, empátiád mindig hozzá igazodjon.Nem neki kell megérteni egy másik generáció elveit, hanem nektek az ő generációját. Akkor semmi gond nem lesz.

2019. jan. 25. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
28%

Persze hogy szülnek nők negyven felett, Fejős Éva 49 évesen lett anya, ebből kiindulva akkor bátran szüljön minden nő 50 éves koráig? Ne haragudjatok, nonszensz az ehhez való hozzá állás.

Van persze olyan egészséges szervezet, akinek semmi baja 40+ évesen, de azért igenis az az általános hogy ilyen kor fölött jönnek azért a problémák. Ennek a korszaknak is megvan a szépsége, van akinek felnőtt gyereke van már, magára tud koncentrálni, de egy újszülött ellátása pont nem tartozik ide.

Ja, és szerintem a gyerekkel is kicseszés az, hogy majd 60 éves leszel (ha megéled), amikor végez a középiskolával. Ha nem éled meg, akkor meg majd felnevelik a felnőtt gyerekeid helyetted, akiknek biztosan fog ez hiányozni...

2019. jan. 25. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 khniki ***** válasza:
87%

Nyugodtan megszülheted. Egy mai 40 éves még fiatalnak számít, ráadásul tapasztalt is vagy, de még energiával teli. Imádni fogják a tesói is. :)

Nagyon nagyon ronda beszólás volt itt valaki részéről, hogy milyen gáz 35 felett szülni. Képzeld, vannak nők, akiknek -bármennyire is szerették volna- nem adatott meg, hogy előbb legyen babájuk. Például nem tudtak természetes úton teherbe esni, és évek mentek el a vizsgálatokkal, próbálkozásokkal. Vagy esetleg csak simán nem volt olyan férfi mellettük, akinek szülhettek volna. Merthogy vannak igényes nők, akik akárkivel nem alapítanak családot, hogy aztán 3 év múlva elinduljon a válás. Ezek a nők mind felelősek a gyermekeikért, ezért nem szültek apa nélkül vagy nem megfelelő apának. Ennyi.

2019. jan. 25. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
12%

Szerintem ne kavarjuk a szezont a fazonnal. Nem mindegy, hogy valaki 35 éves kora óta próbálkozik az első gyerekért, vagy 40+ évesen jön a harmadik gyereke. Nem egy a kettő.

A kérdező ott írja a kérdésben, hogy nem örül a saját gyerekének, gondolatai vannak, ő is tudja hogy idős. Miért kell minden áron rábeszélni valakit hogy szüljön? Mást se csinált eddigi életben csak szült, gyereket nevelt, most hogy a gyerekei felnőttek, kezdheti elölről. Nem egy 55 évesnek való egy kamaszt nevelni úgy, hogy már van otthon neki két 30-35 éves gyereke.

2019. jan. 25. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
47%

Én nagyon örülnék neki (persze azon túl hogy nagyon aggódnék, nem lesz e vmi baja, genetikai vizsgálatokon amin lehet részt vennék az tuti) .

Szerintem ez teljességgel kiszámíthatatlan ki meddig fog élni. Te 63 leszel, amikor ő 20 , lényegében felnőtt ember. Azért az átlagéletkor nőknél nem 63 év hanem 70 felett van jóval tudomásom szerint.

Nekem anyukám 58 évesen halt meg, nem lehetettelőre látni, ez nem kiszámítható. Nyilván én lennék a legboldogabb ha még mindig élne, illetve ha 100 évigélt volna- de ezt 30-40 évesen előre megjósolni lehetetlen. Én 31 éves korában születtem anyukámnak, 27 voltam mikor meghalt.

Felnőtt ember. Boldog lennék, ha még velünk lenne, na de valahol az élet rendje ez, hogy a szülők meghalnak egy idő után :((( Most sem viselném jobban, könnyebben 10 év elteltével, ha most veszíteném el.

Nekem van 3 gyerekem, mostanság szeretnénk 4.et, és 38 éves vagyok, tehát nem, nem gondolom későinek a 40 körüli gyerekvállalást.

2019. jan. 25. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
84%

55%-oska, édesanyám kerek 40 édesapám 44 éves volt mikor születtem, második gyerekként. Míg testvéremmel veszélyeztetett terhes volt anyum, velem nem, probléma mentes terhessége volt, én magam pedig teljesen egészséges vagyok, 30 múltam.

Ja és a szüleimnek nincs hallókészülékük, és nem otthonban laknak, köszönök jól boldogulnak, mint számos idős ember.

Bicskanyitogató, ahogy az idősekről nyilatkozol, jó hogy nem ásol már egy 50 felettinek egyből egy gödröt, és lököd bele. Remélem veled is hasonlóan bánnak majd ha betöltöd ezt a szép kort. Szégyelld magad.

2019. jan. 25. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
63%
Ha szerető családot tudtok és akartok neki biztosítani,akkor szerintem lehet,hogy életed legjobb és legboldogabb időszaka jön el az ő születésével. A tesók között pedig nem a korkülönbség számít,hanem az,hogy majd mennyire szeretik!
2019. jan. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!