Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ez tényleg nem normális...

Ez tényleg nem normális kismama viselkedés tőlem? Rideg amya leszek?

Figyelt kérdés

28 hetes vagyok, első babánk,nagyon várjuk. De ismerős körben mindenki meglepődik, hogy pl. nem tudom megkülönböztetni a gyerek csuklását más mozgástól, merthogy az olyan különleges. És nem fekszem extázisban a hasamat simogatva, gügyögve a babával, nekem furcsa olyan emberrel beszélgetni, aki nem válaszol. Nem tartok pl babazenét sem a hasamhoz, hogy a baba hallgassa. Most ezek miatt tényleg érdektelen vagyok? Vagy mindenki más rajtam kívül szupermami?

A mozgásai, rugdosásai tetszenek, olyankor ha érzem valahol megsimogatom, de nem úszom ilyen szuper rózsaszín ködben, hogy megint mozdult a baba, és akkor simogassam a végtelenségig. Az apja szintén, egyszer-kétszer megsimogatja ha hazaér este, de nem gügyög neki ő sem. Már megkaptuk azt is, hogy rideg, nemtörődöm szülők leszünk :(


2019. jan. 30. 08:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem inkább az a normális, amilyen te/ti vagytok. A legtöbb nő lemegy óvodás értelmi szintre, amint megtudja, hogy terhes. Anyu sem úszott soha extazisban, nem volt rózsaszín felhő a gyerekvállalás számára, nem gugyogott hozzam sosem, mégis a paromon kívül őt szeretem a világon a legjobban, nagyon jó a kapcsolatunk. Ne hallgass az ilyen emberekre.
2019. jan. 30. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem itt az nem normalis aki ezt mondta rad vagy aki igy gondolja. Nekem is elso babam, 25 hetes vagyok es az apja is es en is mar nagyon varjuk a babankat, es mindennel jobban szeretjuk is. Ettol fuggetlenul minden mozdulatanal en sem szoktam gugyoreszni meg olvadozni, megszoktam en is neha simogatni es az apja is. Egyreszt mar meg is szoktuk hogy mindig mocorog es persze az elso rugasai nagyobb elmenyt adtak, most is szeretjuk/szeretem ha rug de nem fogok gugyogni , beszelni neha szoktam neki de nem viszem tulzasba. Az apja is megsimogatja neha nyom ra egy puszit es megy a dolgara, nem rakok en se zenet,plusz a csuklast en sem tudnam megkulonboztetni, lehet hogy tenyleg mas erzes de nemhiszem hogy megtudnam. Ettol en nem tartom magam ridegnek es en tudom magamrol hogy imadom es mar most mennyire fontos es mennyire varom, attol mert nem ajulok el ha rugdos.
2019. jan. 30. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
83%
Ez a normális. Csak sokan extázisba esnek, ha terhesek. Úgy viselkednek, mintha ők lennének az első nők, akik babát várnak.
2019. jan. 30. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
90%

Én már attól is kivagyok ha simogatják a pocakomat.És napi 20szor kell elviselnem legalább,mert emberekkel dolgozom.Amint meglátják,hogy terhes vagyok,odajönnek es jujjj ugyalabugyala simi simi. :S

Pedig boldogabb sosem voltam,de nem gondolom én sem,hogy rossz szülő lennék,mert nem szoktam magam sem elcsöppenni.

Ha megszületik sem fogok gügyögni,szerintem azt kifejezetten nem szeretik a kisbabák.

2019. jan. 30. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
58%
Én sem csináltam ilyeneket, azt se' tudtam soha, hogy éppen mije merre van, mikor fordult be pl
2019. jan. 30. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Hmm érdekes...gügyögés nálam sincs, akkor se lesz, ha megszületik, értelmes ember, normálisan kell hozzá beszélni. Babazenét se tolok a hasamhoz, hallgathatok még eleget. De mondjuk én sokat tartom a hasamon a kezem, mert olyankor aktívabb, de nem eszeveszett simogatás (amit egyébként több orvos sem javasol, elősegíti a haskeményedést!), csak a pocin van a kezem. Hát az biztos, hogy nem vagyok százas, én néha ha nap közben nagyot rúg vagy ilyesmi, néha intézek hozzá egy-két mondatot, de én az a típus vagyok, aki a kisállataihoz is beszél, meg néha hangosan összegzem magamban, hogy éppen mit teszek-veszek a lakásban.😅 Összességében szerintem semmi gond nincs veled, el kell engedni az ilyen megjegyzéseket. Kezdem úgy látni, hogy akármit csinál az ember, valakinek a szemében úgyis szaranya lesz, úgyhogy én úgy vagyok vele, hogy már nem is foglalkozok az ilyen megjegyzésekkel, úgy fogok csinálni mindent, ahogy nekem és a babának a legjobb.
2019. jan. 30. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
#6-os vagyok, amúgy még annyi, hogy múltkor NST-n én és egy másik kismama magyaráztuk egy harmadik, aznapra(!) kiírt kismamának, hogy milyen, mikor a baba csuklik, úgyhogy szerintem ebben sincs semmi. Én is onnan tudom, hogy az enyém minimum naponta háromszor szokott és eléggé rezeg közben.
2019. jan. 30. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok mint a 6 os :D Minden állattal megvitatok ezt azt :D fura lenne ha pont a babámhoz nem beszélnék :) Én megtárgyaltam velük, ha rossz helyen nyomogatták ki magukat pl. hogy máshova helyezkedjen , ilyesmi.

De amúgy én se simogatom feszt (főleg mert hát az embernek napközben van dolga, dolgozik vagy tanul vagy háztartási munkát végez vagy hasonló nem ér rá egész nap hasat tapizni :D )

Babazenét én se rakok, én úgy érzem, eleget piszkálunk bele a mai világban úgyis a baba méhen belüli életébe, sok uh, hosszú babamozi, nálunk nem első terhességnél a nagyobb gyerek sírása ordítása :D nem fogom még a hasamra rakott zenével zaklatni.

A férjem meg nem egy hassimogatós típus, sose volt az.

Mikor idekint vannak, akkor viszont 100% ban részt vesz mindenben.

2019. jan. 30. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Akármit mond/csinál akkor is szaranya lesz és mindenki más jobban fogja tudni nevelni is a gyereket, meglatod nemsokára kedves kérdező. Hallgasd meg mit mondanak és mosolyogj :)
2019. jan. 30. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem gügyögsz és játszod meg magad,mert értelmes vagy! Ahogy az első válaszoló mondta,engem se ugyulubugyuluztak és a legjobb kapcsolazom van az anyukámmal. A férjem anyukája meg még mindig gügyögve beszél,a lánya szépen ellátta tőle,komolytalanok,nagyon gáz! Sajnos a csúnya nézésen kívül nem tudok mit tenni,mikor a lányommal is így kommunikál a nagyi,és gondolom a lassan érkező kistestvérével sem lesz másképp. Szóval én látom,hogy a gyerek eltanulhatja a szülőktől ezt a gügyögést,és 35 évről beszélünk!,úgyhogy ne tedd!

Annyit simogasd es annyit beszélj hozzá,ahogy te érzed,mindenki foglalkozzon magával. Te a gyerekednek a legjobb anya leszel! És hálás lesz neked,mert a belátásod szerinti legjobb útra tereled!

Minden jót nektek :)

2019. jan. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!