Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ez tényleg nem normális...

Ez tényleg nem normális kismama viselkedés tőlem? Rideg amya leszek?

Figyelt kérdés

28 hetes vagyok, első babánk,nagyon várjuk. De ismerős körben mindenki meglepődik, hogy pl. nem tudom megkülönböztetni a gyerek csuklását más mozgástól, merthogy az olyan különleges. És nem fekszem extázisban a hasamat simogatva, gügyögve a babával, nekem furcsa olyan emberrel beszélgetni, aki nem válaszol. Nem tartok pl babazenét sem a hasamhoz, hogy a baba hallgassa. Most ezek miatt tényleg érdektelen vagyok? Vagy mindenki más rajtam kívül szupermami?

A mozgásai, rugdosásai tetszenek, olyankor ha érzem valahol megsimogatom, de nem úszom ilyen szuper rózsaszín ködben, hogy megint mozdult a baba, és akkor simogassam a végtelenségig. Az apja szintén, egyszer-kétszer megsimogatja ha hazaér este, de nem gügyög neki ő sem. Már megkaptuk azt is, hogy rideg, nemtörődöm szülők leszünk :(


2019. jan. 30. 08:16
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem te vagy normális. Ugyan nekem a második terhességem volt, de nem gügyögtem a hasamnak, és nem simogattam nonstop. Mondjuk a csuklást a végére már nagyon éreztem, de utáltam, mikor valaki meg akarta simogatni vagy úgy emlegetett engem és a magzatomat, mintha egy ember lennénk.

Néhányan hajlamosak túlzásokba esni, és ugy csinalni, mintha valami olyat élnének át, amit más soha. Nem kell velük foglalkozni, el kell engedni a fületek mellett.

2019. jan. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy leszel rideg anya :)
2019. jan. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
AZt csináld kizárólag, ami szívből jön. Nem törvényszerű, hogy egy még ismeretlen, láthatatlan babához szívből kötődj, ez viszont nem jelenti azt, hogy amikor megszületik, nálad nehezebben alakulna ki a kötődés, mint másnál, aki végig gügyögött. Igazából a terhesség alatt érzett-tett dolgok nagyobbrészt a fantáziától függnek, a születés utániakat irányítják a valódi érzések, én így látom, immár a harmadikat várva.
2019. jan. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát.
2019. jan. 30. 13:53
 15/18 anonim ***** válasza:
57%
3. Babámat várom. Én mindig ki akadtam amikor egy kismama folyamatosan simogatja a hasát.. Amikor az elsőt vártam be kerültem kórházba. Ott volt egy kismama és folyton simogatta a hasát. Meg látta a doki és leteremtette!! Meg ne lássa hogy állandóan simogassa a hasát mert méhösszehúzódást generál vele és koraszülött lesz a baba.. Én nem simogatom mert valóban utána görcsölök. Ha mocorog oda teszem a kezem és ennyi.. Nem ez határozza meg ki milyen anya lesz... Biztos akik ezeket mondták neked hiper szuper anyukák lettek!! :))) A férjem volt élet társa is állandóan simogatta énekelt beszélt a pocakhoz, mikor kint lett a gyerek le sem tojta. A mai napig csak telefon tévé van a 7 éves gyereknek beszéd hibás azzal sem foglalkozik.. Kérdem én!! Akkor mire volt ez a színjáték a pocakhoz?? Na de mindegy. Kedves kérdező, jó anyuka leszel hisz én is az lettem... 25+3 napos kismama.
2019. jan. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom milyen anya leszel, nem ismerlek, de az nem ezektől a dolgoktól fog függni. Én éreztem, hogy jó anyuka leszek. Úgy is lett, persze tudom, hogy nem vagyok tökéletes. Fura, hogy felnőtt nőként te ennyire adsz mások véleményére.
2019. jan. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
:) hat ha ezen múlna... Nem, nem leszel. En sem beszeltem egesz nap hozza. Persze en is megsimiztem meg mondjuk tudtam eppen mikor csuklik, mikor rug, de ettol nem lettem jobb v rosszabb. Nemtom de ezek az emberek deqrvararaernek masoknak okoskodni. Amugy ez csak rosszabb lesz. Mindog mindenki annyira okos ha mas anyasagat kell becsmerelni. Haha sz@rdle.
2019. jan. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Nem ezen mulik. Csak ez a sok megjatszos es eloitelet...

A simogatas valoban osszehuzodast okoz, nem jo sokat simogatni.

En a csuklast onnan tudtam, hogy az volt ritmikus, percekig tarto mozgas.

2019. jan. 30. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!