Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit mondjak az orvosnak?

Mit mondjak az orvosnak?

Figyelt kérdés
Ne röhögjetek ki de 18 hetes vagyok 2 hét múlva kell mennem UH-ra csak. 12. héten voltam utoljára és annyira aggódok hogy mivan a babával rendesen fejlődik e meg minden. Az orvosom szabin van csak akkor lesz mikor mennem kell a köv. vizsgálatra. Ha bejelentkezek UHra mit mondjak miért jöttem most? A legközelebbi 4dultrahang 80kmre van úgy hogy oda nem tudok elmenni.
2019. jan. 30. 17:58
1 2 3 4 5
 31/45 anonim válasza:
20%
#25/30 Ha a pènz kiadás felesleges, akkor az aggódás is az! Meg kell értenie mindenkinek, hogy van egy szūlészeti protokoll, melyben nincs benne a mivan ha aggòdik a kismama! Aggódni persze lehet, habár azt sem èrtem miért, de az aggódás azèrt ne az orvos, a rendelèsek terhelése legyen. Az életben sok mindenèrt aggódunk, betegsègekre gondolok, de sehol nincs sajàt tendelèsre vizsgálat. Az a baj, hogy a trhesek maximálisan visszaèlnek az állapotukkal, azonnal tàmadnak, azonnal feljelentèssel, bepereléssel vagdalóznak ha nem úgy törtènik valami, ahogy ő azt megaggódta!
2019. febr. 2. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
40%

Már hogy a fenébe ne lenne azért vizsgálat, mert aggódik az ember? Ha fáj a hasad, a fejed, megütötted valamidet, stb... az emberek jó része ezzel traumára, sbo-ra, ügyeletre megy, mert mi van, ha baj van? Mert lehet gyomorfekély, agydaganat, agyrázkódás is... pedig lehet, hogy csak gyomorrontás, kiszáradás esetleg egy kis zúzódás, aminek semmi jelentősége.

Fáradékonyabb vagyok, mint szoktam? menjünk orvoshoz, kérjünk labort... lehet, csak kis vashiány, de lehet vészes vérszegénység is.

Véres a széklet? Irány a sebészet! lehet egy ártalmatlan aranyér is (ó, ezért kár volt aggódni!), de lehet akár fekélyes vastagbélgyulladás is.


Nehogymár egy kismama ne mehessen el orvoshoz azért, mert úgy érzi, nincs rendben és aggódik, hiszen még nincs visszajelzés a baba felől?!

2019. febr. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
91%

Utolsó: Ha véres a székleted, fáj a hasad, fáradékony vagy stb, akkor PANASZOD VAN.. A kismamának is lehet panasza: görcsöl, vérzik, fáj valamije, hány/megy a hasa, lázas stb. Ezek PANASZOK, amivel egyértelműen orvoshoz kell menni.


Az, hogy "aggódom", meg "félek, hogy rákos leszek", nem panasz. Komolyan nem értem, hogy nem lehet látni a különbséget a kettő között.

2019. febr. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
0%
Kedves utolso! Az ilyen hozzaallas miatt van az hogy sokan mar csak akkor jutnak el orvoshoz egy komoly betegseggel, amikor mar sulyos a helyzet. Igenis erdemes kulonbozo szurovizsgalatokat vegeztetni akar evente, ugyanigy ha terhes vagy annyiszor biztonsagbol orvoshoz ahanyszor akarsz. Nyilvan jobb a rendszer tulterhelese miatt ha ilyenkor maganba mesz, de ha nem telik ra akkor tb-re is kutya kotelessege au orvosnak szo nelkul megvozsgalni.
2019. febr. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
51%

Utolsó: Pont azért nem jutnak azok az emberek időben orvoshoz, akiknek VALÓBAN szüksége lenne rá, mert az olyan emberek miatt túlterhelt a rendszer, akik csak azért mennek, mert épp nincs jobb dolguk.

A szűrővizsgálat tejesen más, természetesen oda el kell járni, senki nem fog szólni azért, hogy mit keresel ott, ha elmész évente rákszűrésre pl.

De mint mondtam, a terhesgondozásra megvan a protokoll. Soron kívül akkor mehetsz, ha BAJOD VAN. Ha nincs panaszod, akkor nem kell soron kívül menni. Ezen mégis i nem érthető?

2019. febr. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
27%
Az a nem ertheto hogy terhesseg alatt is van olyan hogy nincs panaszod aztan megis baj van.-ahogy a kerdezo eseteben is. Ezert egyaltalan nem klyan elvetemult dolog surubben jarni kontrollra
2019. febr. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
80%

De ennyi erővel bármikor megtörténhet a baj, akkor mégis milyen gyakran kellene járni?

Első terhességnél kB. 20. héten kezdik érezni a magzatmozgást, addig nincs is semmi visszaélés a magzat felől, ha nincs panasz. Akkor mindenkit vizsgáljunk meg naponta? Hiszen ha 7 hetesen el egy orvoshoz és minden rendben, attól még másnap elhalhat az embrió. Vagy ha megnézik 15 hetesen, 2 nap múlva rátekeredhet a zsinór és meghalhat. Nem lehet egy terhességet rettegésben tölteni. Az ilyen embereknek inkább pszichés támogatásra lenne szüksége napi orvoshoz járogatás helyett.

2019. febr. 2. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
18%
Jézusom mit össze tudtok itt vergődni... Aki fentebb ezzel a protokoll dologgal jon, bocsanat de maga talan orvos? Vagy miért veszi ennyire a szivere a kerdest meg az aggódó kismamak lelket?
2019. febr. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim válasza:
0%

Teljesen mindegy, hogy ki milyen foglalkozású.

Az ilyen aggódós kismamát kiküldeném.Angliába, vagy Írországba, ott aztán megtudná lehet-e aggódni,feleslegesen orvoshoz járni? Mit orvoshoz...nem is látja orvos!

2019. febr. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim válasza:
0%

Azok az emberek tudják igazán megbecsülni a magyar egészségügy adta lehetőségeket, és ellátást akik ezeket az országokat megjárva orvoshoz kényszerültek.

100 szónak is egy a vége olyan indikáció nincs, hogy aggódás. Panasz ha van, kell vizsgálat, szűròvizsgálatokra el kell menni mindenkinek. Minden egyébbel pszichiátria!

2019. febr. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!