Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Dohányzó kismamák! Koraszülött...

Dohányzó kismamák! Koraszülött lett a babátok? Mennyi cigit szívtatok el?

Figyelt kérdés
Sajnos én nem tudtam lerakni.Elítélni nem kell köszönöm.
2019. febr. 12. 07:31
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
56%
Nem tudtam le tenni de lecsökkentettem. Ép egészségesek. 12 és 6 évesek a lányaim...
2019. febr. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
85%
Nagymamám, keresztanyám és unokanővérem is mind végigcigizték a terhességet. Nagymamám és unokatesóm gyerekei egészségesek (bár utóbbi gyerekei még gyerekek), keresztanyám fia viszont asztmás. Egyébként nem lett koraszülött egyik sem. Véleményemet megtartom erről.
2019. febr. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
69%
Ezaz bíztassátok csak! 10 évig cigiztem és hopp a pozitív tesztnél letudtam tenni. Most szoptatok és azóta se gyújtottam rá, nem is jut eszembe, ha mégis akkor csak az, hogy milyen büdös, egészségtelen voltam 10 evig es erre költöttem egy csomó penzt. Hogy tud úgy cigizni barki is hogy közben mozog benne egy pici baba. Undorító. És igen igaza van az egyik hozzaszolonak, az ilyen nőkben semmi anyai ösztön nincs. Önzők és buták. Na meg iszonyat GYENGÉK is!!!
2019. febr. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
89%
Anyukám végig cigizett velem is és a tesómmal is, én koraszülött lettem és asztmás, tesóm ugyan időre született, de nagyon kis súllyal.
2019. febr. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
81%

Nővérem kisfia koraszülött lett, 31 hetesen indult be a szülés és nem tudták visszatartani. Még a korához képest is kis súllyal született, éppencsak életben maradt. Napi fél dobozt szívott. A gyerek súlyos asztmás, glutén és tejérzékeny, súlyos mogyoró-szója-darázscsípés allergiája van, ezért speciális étrendre szorul. Egyébként is beteges, októbertől márciusig nem tud kijönni a betegségekből, eddig kétszer volt tüdőgyulladással kórházban a 4 éve alatt.

Szerencsére sosem dohányoztam, de ez egész biztosan elrettentett volna.

2019. febr. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
69%

Aki ennyi lemondást nem tud vállalni a saját babájáért, annak nem is értem miért lesz gyereke?!

Kifogás a stressz, meg hogy nem tudta letenni az illető. Könnyebb ezt mondani, és így talán jobban elszámol a lelkiismeretével, már ha van neki.

Aztán lehet lehurrogni, akarat kérdése az egész, illetve hogy mennyire vagy önző.

Melyik fontosabb? A gyerekem, vagy a nikotin?! Akinek fontos a baba, le tudja tenni. A többi csak kifogás...

Hozzátenném napi másfél doboz cigit szívtam a pozitív tesztig, mielőtt valaki azzal jönne, hogy nem tudom milyen érzés amikor le kell tenni.

2019. febr. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
87%
Édesanyám dohányzott végig (szoptatás alatt is) , a bátyám 28. hétre született, de szerencsére behozta a lemaradását, igaz idő kellett neki. Öcsém allergiás minden szarra, tavasztól őszig fújja az orrát és elég beteges is. Én asztmás és szintén allergiás vagyok az állatszőrtől kezdve a különböző pollenekre és sajnos a házi porra is. Folyamatos betegségek után kórházba kerültem 7 évesen és akkor derült ki minden. Úgyhogy az, hogy valaki 3 évese egészséges, az nem azt jelenti, hogy később nem jöhetnek elő a problémák. De persze ne így legyen.
2019. febr. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
73%
Már a próbálkozás alatt letettem a cigit,pedig ha valaki volt láncdohányos,hát én az voltam. Nagyon kemény volt az utána következő pár nap,de megérte. Pláne ha azt veszem mikor kitolták a kislányomat,édesen,dundin,rózsásan...a fura stílusú nővér meg közölte,hogy milyen formás,szép gyerek bezzeg ezeknek a dohányos c i g ányoknak,mind olyan a gyereke mint egy aszott mazsola.Ezt mondta.És tudod mit? Tényleg! Nézd meg a kórházak babyboxán a fotókat.Nem is kell tudnod,látni fogod a különbséget a babák arcán kinek dohányzott az anyja (karikás szemű,beesett arcú)
2019. febr. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
83%
Tesóm dohányzott, 3 gyereke van, mind koraszülött. A legnagyobb 6 hónapra született, viselkedési zavarai vannak, állandóan gyógyszert szed, ami leszedálja, de gyógyszer nélkül nem bírnak vele. Mindhárom állandóan beteg, kB. Sosem dolgozik emiatt a tesóm, mert valamelyikkel mindig otthon kell maradnia, emiatt el is küldték a munkahelyerol...
2019. febr. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
83%

gondolj arra,hogy joga van egészségben-mérgek nélkül növekednie a pocakodban! és,hogy ő kéri...hogy "anya légyszíves ne mérgezz én szeretlek"


ez kb. ilyen orosz roulett

..vagy egészséges lesz vagy nem, ha szerencséd van...akkor nem lesz koraszülött,se asztmás, se viselkedés zavaros, se semmi baja!

én is cigiztem, sőt szerettem cigizni

de babatervezés előtt már leszoktam róla! hogy ne legyen ilyen gondom

attól még,hogy itt olvasod, hogy majdnem mindenki gyereke egészségesen született a tied nem biztos,hogy ilyen szerencsés lesz

2019. febr. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!