Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 13órát kellene utaznom egy...

13órát kellene utaznom egy irányban egy vonat on, lehet baja a babámnak? KB.3hetes vagy mondja inkább le?

Figyelt kérdés
Köszi a válaszokat.
2019. febr. 12. 22:28
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
95%

Ez a nap kérdése ! Megérne egy képernyő fotót azt irány Facebook !

😂😂😂😂

2019. febr. 13. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Én értem ezt az egy irány dolgot. Sokat utazom a Budapest-Zalaegerszeg vonalon. Ott Bobánál átcsatolások vannak, és utána egy másik vágányon megy a vonat tovább, ami a másik irányba megy. Olyan mintha visszafelé indulnánk e. De amúgy semmi bajod nem lehet tőle. Nem káros a vonatozás. 2 gyerekem van, mind a kettő terhességem alatt szinte havi szintem buszoztam, vonatoztam 3-5 órákat.

Amúgy 3 hetes terhesség valóban nincs.

2019. febr. 13. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
A többinek pedig, én nem bírom az utazgatas, folyamatosan rosszul vagyok,meg nem terhesen is. Mivel orvos meg nem latott, mert itt más a módi, mert még allitolag túl korai, ezért nagyon feltjuk. Foleg, hogy elso baba. Aki ezt nem képes megérteni, akkor nem kell kommentelni, ha valami nem tetszik. Az elso válaszolonak köszönöm.
2019. febr. 13. 09:20
 14/19 anonim ***** válasza:
95%
Az a gond, hogy teljesen nem érthető amit írtál, mert mi az, hogy egy irányba megy a vonat és az miért baj, az autó is egy irányba megy. 3 hetes terhesség meg nem létezik, amikor kimarad a menzeszed akkor vagy 4 hetes terhes, innentől látszik a teszten a terhesség, ez azért van, mert az utolsó menstruáció időpontjától számítják a terhességet.
2019. febr. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
95%
Szerinted ha azt írod le, hogy 13 órát egy irányba kell utaznod egy vonattal és azért félsz tőle mert vissza nem megy, mégis honnan szűrjük le, hogy arra próbálsz utalni hogy rosszul szoktál lenni a vonatokon? Úgy őszintén, mégis.
2019. febr. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Amikor a vonaton utazol három (négy) inger ér téged. Egyrészt zötyög a vonat, ez nagyjából fel-le irányú, leginkább attól, hogy a sín illesztések a hőtágulás miatt nem pontosak, hanem hézagot hagynak tőle. Ezen kívül a szemeddel látod, hogy melyik irányban mozog a táj, azaz, hogy háttal, vagy menetirányban ülsz. Van, aki erre érzékeny, általában a menetiránynak háttal történő utazástól émelyegnek ezek az emberek. Ha becsukod a szemed, lényegében ez kiküszöbölhető. Ezen kívül érzékeled még a vonat gyorsulását és lassulását, ha menetirányban ülsz, akkor gyorsuláskor belenyomódsz az ülésbe, lassuláskor kicsit "könnyebbnek érzed magad" előre húzó erőt érzel. (Akárcsak az autónál.) Ez nyilván párban jár, hol lassít a vonat, hol gyorsít.

Azt, hogy ha egyenletes sebességgel megy a vonat egy irányba, azt egyáltalán nem érzed, ugyanis te együtt mozogsz a vonattal, ugyanolyan érzés, mint simán ülni egy széken (hiszen a Föld is forog, mégsem érezzük).

A magzat (?) pedig hozzád képest végképp nem mozog, teljes biztonságban van benned.

Egyébként én sem értem pontosan a kérdést, de ha attól félsz, hogy ez az egy irányban utazás bármi gondot okozna (bár egyáltalán nem kell, fordulj meg, ülj át egy szemközti ülésre.

13 óra alatt inkább az a kérdés, hogy te hogy fogod érezni magad, de szerencsére egy vonaton lehet sétálgatni, levegőzni, van wc, szóval szerintem kényelmes forma.

Egyébként nézz utána mekkora is egy 3 hetes "magzat", úgy talán megnyugszol, hogy semmi baja nem lehet még ennél durvább dolgoktól sem.

2019. febr. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Nagyon nevetek!😂😂😂

Nem semmi kérdés,de némelyik válasz sem piskóta...

2019. febr. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Szerintem úgy értette a kérdező,hogy egyhuzamban kell utaznia 13 órát,ami az odautat illeti,ebből következik,hogy ugyanennyit kell visszafelé is utaznia nyilván.

A kérdésre válaszolva,a terhességre semilyen veszélyt nem jelent a vonaton való utazás,kivéve,ha valaki veszélyeztetett terhes és szigorú ágynyugalmat ír elő a doki,de ebben az esetben nyilván nem csak vonattal,hanem semilyen járművel nem tanácsos utazgatni!

2019. febr. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
utazhatsz terhesen ameddig nem szülsz.
2021. aug. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!