Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyit költöttetek összesen...

Mennyit költöttetek összesen az első babátok felszereléseire?

Figyelt kérdés

Azok válaszát kérném főleg, akik mindent újonnan vettek és semmit nem kaptak ajándékba. Beleértem a babakocsit, bababútort, bébiőrt, légzésfigyelőt, mellszívót és mindenféle egyebet is, ruhákat, babaöblöt, bármit, ami a picinek kellett!


Szeretnénk egy nagyjábóli költségvetést csinálni, de sajnos nincs nagyon kitől tanácsot és útmutatást kérnem ezügyben.


Köszönöm mindenki válaszát!


2019. febr. 22. 09:54
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
46%

Babakocsi 70e

Kiságy 8e (használt)

Matrac 15e

Pelenkázó 15e (használt)

Pelenkázó alátét 4e

Bababoltban alap cuccok 200e (semmi ruha, l.figyelő, törcsi, mellszívó,bébiőr, lázmérő, ágynemű, ilyesmi)

Ruhatár 62-es méretig (50 volt nálunk a kezdő) kb 100e.

+mondjuk 50e az a cucc, ami első héten még pluszban kellett. Gyógyszer, pocakcsepp, kicsi rugi még, elektromos mellszívó, mert a kézit nem bìrtam.

2019. febr. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
76%

Szia! Nagyából ahogy telefonba jegyzeteltem hogy miket vettünk meg és eddig mennyibe van az alapján tudok neked segíteni!

Babakocsi újonan vettünk egy Anex babakocsit ami : 238.000Ft volt

Pelenkázóval kombinált kiságyat vettünk ami 85.000Ft volt

Kiságyba baldachin ágynemű matrac összesen volt 56.000Ft

Légzés figyelő Angel Care 45.000Ft

Kisruhák vettünk 56 és 62-est is kb 30-40 ezer Ft volt

Takarók, plédek: 8000Ft

Fürdéshez kiskád állvány : 15.000Ft

Egyéb tisztálkodó szerek: 10-20 ezer Ft

Nálunk kb olyan 500.000Ft volt amiket vettünk.:)

Nyilván attól is függ miből milyen veszel, van sima kiságy már 10.000Ft-ért is ès van babakocsi már 150.000Ft-èrt is, nekünk így jött ki:)

Boldog babavárást!:)

2019. febr. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
57%
Annyira emlékszem, hogy 300 ezer volt minden kb. (Orvost nem számoltam bele) nem vettük mindenből a legdrágábbat. De pl a stokke babakocsi magában legalább 300 ezer, szóval határ a csillagos ég. Szerintem körülbelüli összeget is csak akkor kaptok, ha nagyjából kinézitek a nagyobb kiadásokat és összeadjátok, mert lehet nekem pl megfelel a hauck viper trio 85 ezerért, neked nem biztos. (Konkrétan ezt vettük meg ennyiért, mert a súlya volt a legfontosabb szempont, neked meg lehet más.)
2019. febr. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
57%
3-as vagyok, kiságy is megvan, az 10 ezer volt, hozzá matrac kb 8. Új volt minden, bababoltban vettük, csak a legolcsóbbat. Egyszerű fa kiságy, simán nem láttam értelmét 60 ezreset venni, mikor panelben pelenkázó komód úgyse fért volna el. Attól még másnak biztosan lehet praktikus.
2019. febr. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
79%

Ez így teljesen felesleges kérdés, hiszen nem lehet tudni hogy miből mit akartok. Nézd meg a baba oldalak honlapjait és add össze magadnak.

Van az Ikeába 8000-ért is kiságy, de van a Mamas and Papasban 200.000-ért is.

Van Tescos ruha es van Ralph Lauren. Honnan tudjuk neked mi tetszik?

Nem is értem az ilyen kérdéseket, amikor minden fent van az interneten.

2019. febr. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
55%
Már 4eve volt de szerintem rengeteget. Babakocsi 1. 200, babakocsi 2. 400, babahinta 40, ruhára 50-70et biztos, kisagy 110, legzesfigyelo 30,merleg 20, mellszivo 20, nekem dolgok a kórházba 20korul. Aztán jött meg minden más... Most várjuk a másodikat, nem szeretnék így elszallni.
2019. febr. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen köszönöm! :)

Utazós pár vagyunk, amit a picivel is folytatni szeretnénk ha lehet, ezért babakocsin, hordozón nem szeretnénk spórolni. A nagyobb dolgokat, kiságyat, babakocsit természetesen kinéztük már, de az "apraja" az, amit meg sem tudnék saccolni, mennyiből jön ki. Aprajának írom, de biztosan többet tesz ki együttvéve, mint a nagy dolgok.

2019. febr. 22. 10:34
 8/18 anonim ***** válasza:

Mi is. (utazós )

A babakocsi 100.000 volt amit először megvettünk. Nem sokáig használtuk, mert a mózes rész még oké, de mikor már szaladgálós sportrész kellett akkor már nagy batár volt, lecseréltük.

Hordozókendő rugalmas (tizenvalahányezer , nem emlékszem pontosan) aztán manduca 26 000.

Ezen nem spóroltam .

Amúgy a többi dolog kb. 300.000 volt összesen.

Sehonnan nem kaptunk semmit.

Kiságy, pelenkázó, textilpelusok,ágyneműk , lepedők, takarók ikeásak voltak, olcsó és a minősége nagyon jó szerintem. (35.000 körül)

A pelenkázó lap, babakád, állvány, babatartó szivacs, törölközők, manikűr szett, cumik , cumisüvegek bababoltos. 20.000)

Bébiőr, légzésfigyelő és szoptatós párna (20000)

Pihenőszék , hinta használtan netről (15000)


Babaruhák : rendeltem, vettem , voltak turisak is, volt egy két csomag amit használtan vettem a neten overál meg minden(téli baba) 70.000 körül összesen.

2019. febr. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
8 vagyok lemaradt a babafészek nekünk nagyon bevált utazáskor is , amúgy is.
2019. febr. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
41%
Hát én csak ámulok hogy vannak akik 500.000 ezret is költenek egy újszülöttre. Persze mindenki maga tudja mennyi keretből gazdálkodhat. Nem sajnálom senkitől. En mindenből használtat vettem annak idején 5 évvel ezelőtt és kb 150-200 korul megvolt. Mondjuk nekem nem is volt nagyon miből költekezni de így is kiszolgált minket amit megvettem.
2019. febr. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!