Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyit költöttetek összesen...

Mennyit költöttetek összesen az első babátok felszereléseire?

Figyelt kérdés

Azok válaszát kérném főleg, akik mindent újonnan vettek és semmit nem kaptak ajándékba. Beleértem a babakocsit, bababútort, bébiőrt, légzésfigyelőt, mellszívót és mindenféle egyebet is, ruhákat, babaöblöt, bármit, ami a picinek kellett!


Szeretnénk egy nagyjábóli költségvetést csinálni, de sajnos nincs nagyon kitől tanácsot és útmutatást kérnem ezügyben.


Köszönöm mindenki válaszát!


2019. febr. 22. 09:54
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
90%
1 millió körül. Több gyermekre készülünk, így mindenből igyekeztünk masszívat, minőségit venni, hogy több gyereket is kiszolgáljon; így első sorban nem az árát néztük.
2019. febr. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
47%
Az "utazós" az mit takar? Nincs állandó lakóhelyetek? Mindig változik? Vagy ezt hogy lehet elképzelni? Bocs ha hulye a kérdés csak meg nem hallottam.
2019. febr. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Hogyne lenne állandó lakhelyük :D Úgy értem, hogy szeretünk utazni, számunkra ez a kikapcsolódás. Ha egy-két napunk van, akkor sátorozunk, teljesítménytúrázunk, felkeresünk egy közeli látványosságot. Ha több időnk akad, akkor hegyet mászunk, lakókocsival beutazunk egy adott országrészt, síelünk vagy evezünk évszaktól függően. Most nyilván a babát nem hegyet mászni meg evezni fogom vinni, de évek óta tudatosan feljegyezzük azokat a helyeket, ahová babakocsival is érdemes menni. Ausztria, Németország, Svájc, Olaszország nagyon odafigyel a kisbabás utazókra. Szerencsére van előttünk egy szuper pozitív példa.
2019. febr. 22. 11:23
 14/18 anonim ***** válasza:
Ja hogy igy!! Igy más! De jobnekrek hogy van idotok ennyi helyre menni kikapcsolódni. Bár nekem is lenne rá keret. Már ma nekivágnék a lányommal.:)
2019. febr. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

nekem szerencsém van a családommal, mindenki ki akarta venni a részét és mindenki megkérdezte mire van szükségünk, így mi viszonylag olcsón megúsztuk!

most a hugit várjuk, most is mindenki kérdezgeti, mit vegyenek 😊pedig megtartottuk a bátyó dolgait, és azokat is fogjuk használni...csak csajositunk rajt 😜

de így összességeben, ahogy számolgattam 300.000körül jött ki és mindenújonnan vettünk, de semmiből nem választottuk a legdrágábbat..feleslegesnek tartottam 😊

2019. febr. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Szerencsére mindkettőnknek olyan a munkahelye, hogy "menet közben" is tudunk dolgozni. Egy kötött munka mellett természetesen megoldhatatlan lenne ez az életforma.


Köszönöm mindenki válaszát!

2019. febr. 22. 11:41
 17/18 anonim ***** válasza:

Hála az égnek mindent újonnan vettünk mert írtózom a használt cuccoktól, no meg nyilván pénztárca függő is. 5-600 000 Ft körül mindennel együtt. Mindent meg tudok neki adni a mai napig. Reméljük így is marad.

Ami a cuccokat illeti. Én körbekérdeztem a családban hogy volt e valakinél bölcsőhalál (nem volt) így nem is vettem bébilégzésfigyelőt. Semmi baja nincs a fiamnak. Lassan 2 éves. Úgyhogy bizonyos esetekben feleslegesnek tartom.

Profi szakember ismim azt mondta hogy a normál ember (aki nyilván újonnan veszi és nem is akar trilliókat költeni babakocsira) 90-140 körül. Alapból ugyanazokat tudja a 300 000 ftos is. Nekem anno kedvezménnyel sikerült vennem 110 000 ftért Micrus Plaudit. Imádom a mai napig.

Mellszívót kézit vettem (Aventet) de megbántam. Rengeteg tejem volt és szoptatás mellett fejnem is kellett mert egyszerűen rengeteg volt. (Mostmár okosabb vagyok, kövi babánál elektromos lesz)

Ruhákból higyj nekem nagyobbakból is vegyél dögivel. Annak idején itt voltam rengeteg 50-56-os ruhákkal és egy 58 cm-es gyerekkel... xD

2019. febr. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
10# ha valaki megteheti, miért ne venne újonnan dolgokat? Én sem szeretem a használt cuccokat. Persze ha csak arra van keret, akkor arra van.
2019. febr. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!