Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elhatároztuk a férjemmel,...

Elhatároztuk a férjemmel, hogy gyereket vállalunk, de lehet ezt kétségekkel teli?

Figyelt kérdés

A párom évek óta akarja , de tiszteletben tartotta , hogy én nem álltam még készen viszont az utóbbi időben úgy érzem készen állok rá. De aztán jön az aktus és mindíg védekezésbe futunk miattam.

Az utolsó pillanatban mindig megrémülök. Annyi kérdés van bennem .Feltudok nevelni egy gyereket ? Anélkül a sok rossz tulajdonság nélkül ami bennem van?... hogy tudok neki mi #ent megadni ha nekem sincs meg mindenem? Mivan ha a szülés miatt annyira legyengülök hogy nem tudom pelenkázni ,szoptatni? Annyira félek a szüléstől hihetetlen mennyi rém történeteket olvastam . Szülést is néztem videón cenzúrázatlanul hát a sírógörcs kerülget hogy a minden vágyamnak így lehet teljesülnie ekkora fájdalommal. Nagyon alacsony az inger küszöböm.

A párom beakar jönni a szülésre , de mivam ha utánna már nem nőként fog tekinteni rám? Csak tiszrelni mint anya? Mert látott ott lent szakadni vérezni meg mindent.

Mivan ha beteg lesz ? Én nem élem túl ha nem lesz egészséges az az én hibám nem hogy magyarázom el neki ha nagy lesz hogy sajnálom de nem tudtam egészséges gyereknek életet adni...

A párom lányt szeretne , persze mondja hogy semi gond ha fiú ugyanúgy szeretni fogja de minden vágya egy lány. Én teljesen aggódom mivan ha fiú lesz tényleg szeretni fogja tiszta szívből vagy rögtön a második babára fog gondolni ?


Mivan ha nem fogok tudni lefogyni utánna a szexuális életünk hogy fog rendbe jönni???


Én ha itthon leszek 2 évet vele , de a párom hétfőtől szombatig dolgozik alig fog tudni segíteni mert iszonyat fáradt a munka után. Mivan ha egyedül kevés leszek??


Miért ilyen nehéz ez???


2019. márc. 2. 18:11
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
82%

Vannak problémák, de mindent meg lehet oldani egy jól működő házasságban. Egyet ne csinálj: ne hallgass mások bántó szavaira, mert ők úgy állítják be az egészet, mintha nekik sosem lettek volna kétségeik és kapásból mindenre tudták volna a választ. Kamu. A net tele van szuperszülőkkel és gazdagokkal, a valóságban pedig...

A szakemberekre hallgass, tanácsadásra, orvosodra, védőnőre, a legjobb magzati vizsgálatokat ne spóroljátok meg, és persze mindent beszéljetek meg a férjeddel. Akkor minden rendben lesz.

2019. márc. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

Ne vesszetek össze miattam ! Leírtátok mindketten a gondolatotok én elfogadok minden véleményt hozzászólást csak a bántást nem.

Egyébként én úgy gondolom még mindíg inkább így vállalok gyereket , hogy tisztában vagyok vele mit vonz magával mégha kétségekme

Ellentétben sok szülővel aki

2019. márc. 2. 18:50
 13/27 A kérdező kommentje:
Aki nem , aztán jön a válás csonkacsalád problémás gyerek stb. Valahogy felkészülök , és akármennyire is rossz érzés megfogadom ezt a pszihológus dolgot kérek időpontot egy alkalomra aztán ha úgy érzem van értelme folytatom , bár nem hiszem.
2019. márc. 2. 18:53
 14/27 anonim ***** válasza:
89%

"irhattal volna az egyeb fajdalomcsillapitasi lehetosegekrol is!"


Milyen többit, amikor más nincs?

A gáz elavult és csak a belélegzés idejére hat, a többségnél részegség érzetét kelti hányingerrel.

2019. márc. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
84%

Nem értem a válaszolókat. Ezek tök normális félelmek. Csak épp nem egyesével kérdezett rá, hanem összefoglalva.


Ezek mindenkinek megfordulnak a fejében. Mindenki retteg. Általában azonban ez addig tart, ameddig nincs fizikailag ott a kihívás :)


Nem kell félned, mindenre van megoldás. Bízz magadban és ne felejtsd el, hogy bármi történik sosem vagy egyedül.

2019. márc. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
79%

15, dehogy fordul meg mindenki fejében.

Megundorodó férj? Stabil párkapcsolatban, ahol már megéltek pár cifra helyzetet, fel se merül.

Lefogyni képtelenség és jaj emiatt elhidegülünk? Hol van ez attól, hogy mindannyian megöregszünk? Az tényleg elkerülhetetlen. Szerinted akkor is elhagy majd? Hát hol tart ez a kapcsolat? Milyen felszínes?

Beteg baba? Talán ez az egyetlen, ami mindenkinek átfut a fején, de amíg nem úgy állsz hozzá, hogy igen, ennek ellenére is akarok gyereket vállalva a kockázatot, addig korai.


És a kérdező a leírása szerint nagyon is egyedül lenne. Túl sokat dolgozó apuka.

2019. márc. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
96%

Azt irod, felsz a fajdalomtol. Az epiduralis erzestelenites noveli a csaszar kockazatat (ami ugye altalaban joval lassabb felepulessel, es sokkal tobb fajdalommal jar az esetek tobbsegeben, nembeazelve arrol, hogy az epi negativan hathat a szoptatasra), a huvelyi szules akkor nagyon fajdalmas, ha beleavatkoznak, a kivulrol kapott oxitocin, a nem valaszthato poz, a gatmetszes, meg meg egy csomo dolog, amit magyar korhazakban eloszeretettel alkalmaznak. Van ennek egy olyan alternativaja, ahol sokkal kevesebb es elviselhetobb a fajdalom. Erre vagy az van, hogy a vegsokig otthon vajudsz, es az utolso utani pillanatban esel be egy ugyeletes orvoshoz (a fogadott orvosokat is koti a korhazi protokoll, es sokan kozuluk szeretnek belepiszkalni), vagy megszulod otthon ket szuleszno (bába) segitsegevel, mint Hollandiaban az anyak nagy resze. Ha a korhaz mellett dobtesz, jogosak a felelmeid, egy bábai szulesfelkeszito segithet ebben az esetben is, hogy tudd, hogy melyik beavatkozast erdemes elfogadni, es melyiket nem. Mar amugy a korhazba indulas is teljesen le tudja allitani a folyamatot, ezert is erdemes a vegsokig varni (Noll Andrea Vajudastamogatas mindenkinek cimu konyve altalam mashol sehol nem tapasztalt reszletesseggel ir arrol, hogy honnan tudhatod korulbelul, hogy hol tartasz a vajudasban, es rengeteg termeszetes fajdalomcsillapitasi techmikarol is ir).


A szules amugy, ha nem zavarnak kivulrol meg, olyasmi, mint 1 maraton, nagyon igenybe veszi a testet, nehez fizikai munka, de nem kell, hogy feltetlenul fajdalmas is legyen.


Amugy, ha ezektolennyire felsz, akkor miert nem fogadtok orokbe? Az osszes dolgot ki lehetne azzal szurni, a betegsegek egy reszet, hogy lany legyen, hogy ne kelljen atelned a fajdalmat. Tobb ev ugyan a varakozas, de ha a megfelelo megyebe jelentkeztek be a megyei listara, es nemcsak feherboru gyermeket jeloltok meg, akkor lehet, hogy par honap mulva mar kaphatnatok is egyet.


Amugy attol fugg, hogy mennyire nehez, hogy mennyire lesz joalvo. Mert ha nem lesz az, akkor igen, nehez lesz heti 6 napban egyedul.

2019. márc. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
68%

Utolsó akkor az örökbefogadás körüli dolgokon aggódna.

Szerintem meg semmi gáz nincs a ketsegeiddel. De én is azt gondolom, ha már tudatosan tervezitek a baba témát, nem pedig véletlenul becsuszott - lehet érdemes lenne szakemberrel kibontani miért hajszolod magad ezekbe az aggodalmakba.

Én ugyanilyen vagyok, képes vagyok minden rossz eshetosegre felkeszulni.

Szerintem normális hogy aggódik az ember hogy egy számára tok ismeretlen elethelyzetben mi hogy alakul majd.

A férjeddel biztosan nagyon sokat kéne beszélgetned a ketsegeidrol.

Illetve ha ő tényleg ennyire sokat dolgozik és ennyire fáradt lesz hogy saját bevallása szerint se számíthatsz rá, akkor már előre gondoskodj segitsegrol, mert az tuti hogy mikor nem alszol, azt se tudod hol áll a fejed és mégis miért sír a gyerek-még borusabban és aggodalmasabban látod majd a dolgokat

2019. márc. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
82%

Szia☺

Teljesen normális, hogy fél az ember az ismeretlentől. Aki itt osztja az észt és megmondja neked, hogy inkább soha ne is vállalj babát, még biztos soha nem félt semmitől. Mindig lesznek kétségek és jönnek új problémák de megoldod és továbblépsz. Erre szerintem nem lehet felkészülni. Minden szülés más. De ad egy olyan szupererőt a baba, hogy bírni fogod.

Én szívből kívánom, hogy édesanya lehess, csodálatos és nagyon különleges dolog.

Minden jót nektek!

2019. márc. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
26%

#14, milyen mas fajdalomcsillapitasi technika van? Keresztcsontmasszazs/lapatolo fogas elkepeszto, mennyire enyhitette nalam a fajdalmat, orakig massziroztak, hihetetlenul jo volt.


Muskotalyzsalyas forrovizes borogatas a derekra is nagyon hatekony.


Meleg viz, szulokadban vajudas, rengeteget segitett, 2 ora alatt nalam 2 centirol teljes lett a tagulas kadban negykezlab vajudva. Az mas kerdes, hogy ezutan at kellett menni egy masik szobaba, ami leallitotta a folyamatot, es ujabb 5 ora volt, mire megszuletett, na az az ot ora fajdalmas volt, az elotte levo ket ora csak fizikailag megterhelo, de nem onkivuleti allapotban fajdalomtol fetrenges. Ha akkor meg bekenhagynak fel-1 orat, szerintem ott meg is lett volna a gyerek gond nelkul.


Szabadon valaszthato testhelyzet, van, akinel konkretan megszunteti a fajdalmat teljesen, vagy reszben.

2019. márc. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!