Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elhatároztuk a férjemmel,...

Elhatároztuk a férjemmel, hogy gyereket vállalunk, de lehet ezt kétségekkel teli?

Figyelt kérdés

A párom évek óta akarja , de tiszteletben tartotta , hogy én nem álltam még készen viszont az utóbbi időben úgy érzem készen állok rá. De aztán jön az aktus és mindíg védekezésbe futunk miattam.

Az utolsó pillanatban mindig megrémülök. Annyi kérdés van bennem .Feltudok nevelni egy gyereket ? Anélkül a sok rossz tulajdonság nélkül ami bennem van?... hogy tudok neki mi #ent megadni ha nekem sincs meg mindenem? Mivan ha a szülés miatt annyira legyengülök hogy nem tudom pelenkázni ,szoptatni? Annyira félek a szüléstől hihetetlen mennyi rém történeteket olvastam . Szülést is néztem videón cenzúrázatlanul hát a sírógörcs kerülget hogy a minden vágyamnak így lehet teljesülnie ekkora fájdalommal. Nagyon alacsony az inger küszöböm.

A párom beakar jönni a szülésre , de mivam ha utánna már nem nőként fog tekinteni rám? Csak tiszrelni mint anya? Mert látott ott lent szakadni vérezni meg mindent.

Mivan ha beteg lesz ? Én nem élem túl ha nem lesz egészséges az az én hibám nem hogy magyarázom el neki ha nagy lesz hogy sajnálom de nem tudtam egészséges gyereknek életet adni...

A párom lányt szeretne , persze mondja hogy semi gond ha fiú ugyanúgy szeretni fogja de minden vágya egy lány. Én teljesen aggódom mivan ha fiú lesz tényleg szeretni fogja tiszta szívből vagy rögtön a második babára fog gondolni ?


Mivan ha nem fogok tudni lefogyni utánna a szexuális életünk hogy fog rendbe jönni???


Én ha itthon leszek 2 évet vele , de a párom hétfőtől szombatig dolgozik alig fog tudni segíteni mert iszonyat fáradt a munka után. Mivan ha egyedül kevés leszek??


Miért ilyen nehéz ez???


2019. márc. 2. 18:11
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
15%
Aki gyereket akar annak semmi nem számít! Valaki irta , h több emberes melo, hat elmondom neked nekem 10 honapos a fiam es meg egy órát sem volt másra bízva! Elso perctől velem volt , a párom sokat dolgozik , igy egyedul ildiko meg mindent ! Nagyszülők messze vannak , fel ajánlottak , h jönnek de köszöntem szepen en meg akartam mutatni , h képes vagyok ra ! Akiben ennyi félelem van az abszolút nincs felkészülve a gyerek témára ! Szerintem meg várjatok vele , addig amíg azt nem érzed , h bármit meg adnak erte !
2019. márc. 3. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
Oldok *
2019. márc. 3. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
85%

De igenis megfordulnak a fejekben ezek a kérdések. Még a suliban is téma volt, hogy ha a férj vegignezi a szülést akkor sokszor utána nem tud szexuálisan közeledni a feleségéhez.


Nagyon sok válás pedig a gyerek születése után következik be mégpedig azért mert elfelejt az anya nőnek lenni.


Lehet ezen vitatkozni vagy háborogni, hogy nem igazságos. Tényleg nem az, de attól még így van.

2019. márc. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
61%

Es hànyszor hallottál arról hogy sok gyalogost gázolnak el zebrán? Hányszor láttál elborzasztó kepeket is a gázolasról.

Mégsem fordul meg normális embernek a fejeben, át merjek e menni a zebrán, mi lesz ha engem gázolnak el, mi lesz ha életben maradok de agysérülésem lesz, éberkómába esek, meg fog dugni a férjem egy agyhalottat vajon-pedig tuti ha valakinek tönkre megy a férjével a szexuális élete az a zebrán elgázolt agyhalott nőé stb...mi lesz ha meghalok...


Nem, meg sem fordulnak a fejedben ezek a kerdések, plane ha nem is a zebránál állsz. De ha ott állsz is, átmesz a zebrán, nem elmélkedsz mi történhet. Vagyis elmélkedhetsz, míg mentők el nem visznek kényszerzubbonyban. Es tudod hány mentő ütközik és esik ki belőlük a beteg?

2019. márc. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
83%

Csak nehany kommentet olvastam el, nagyon elszomoritonak talaltam... ez a sok itelkezo, rosszindulatu es persze tokeletes ember kilohetne magat a Holdra!


Kedves kerdezo!

A felelmeid tulajdonkeppen jogosak, megtortenhet barmelyik. Barkivel barmikor megeshet, hogy beteg babaja lesz(ezt nagy szazalekban lehet szurni a terhesseg alatt es meg lehet szakitani), hogy nem olyan nemu gyermek szuletik, mint amire vagytak, hogy a tested nagyot valtozik es igen, nehez lesz visszanyerni a regi format stb stb.

De ezek mind olyan dolgok, amik miatt kar aggodnod es ha mindenki emiatt halasztani a gyerekvallalast vagy nem szulne, kihalnank:) de teljesen normalis dolog, hogy van aki jobban tart ezektol, van aki kevesbe.

Legyel pozitiv, probalj minden toled telhetot megtenni, hogy visszanyerd az alakodat stb es hidd el, hogy nem lesz semmi gond a babaval. Nagyon fontos, hogy pozitivan allj a dolgokhoz, nem csak terhesseggel kapcsolatban, kulonben megnehezited a sajat eletedet. Az auto is barmikor eluthet, vagy egy tegla a fejedre eshet, de azert nem kuksolsz a lakasban felelmedben egesz nap:)

Plussz azt is gondolom, hogy amikor majd osszejon a baba es jonnek az anyai osztonok, sok ilyesfajta aggodalmad elmulik vagy enyhulni fog.

Azt tanacsolom neked, hogy mindenkepp kommunikalj errol valakivel. A legjobb, ha a paroddal. Nem kell szegyellned ezeket az erzeseket. Szamolj be neki ezekrol a felelmeidrol es mondd el, hogy azert osztod meg vele, hogy tisztan lassatok mindketten egyutt szepen vegig tudjatok menni az uton. Nyugodt szivvel mondd el neki, hogy a szuloszoban latni fog olyan dolgokat, amik beleegnek az agyaba es cseppet sem szexi... es te felsz ettol. Es mondd el neki, hogy valoszinuleg a tested egesz mashogy fog festeni szules utan, de mindent meg fogsz tenni azert, hogy ujra formaba kerulj, de szukseged van ezalatt a tamogatasara es a megertesere.

Beszeljetek at a nogyogyaszoddal a genetikai rendellenesseget szuro vervetelek is, ma mar nagyon komoly eszkozok allnak rendelkezesre, nem csak ez a kombinalt teszt meg ilyenek. Mi pl olyat csinaltattunk, ami konkretan az anyai verben keringo magzati dns darabkakat vizsgalja, igy elkepesztoen megbizhato eredmenyt tud mondani rengeteg sok fele betegsegrol.

Es legfokepp... bizz magadban! Biztos hogy fog orokolni toled is es a parodtol is rossz tulajdonsagokat, ki nem?! De ugyesen fogod nevelni, megtanitod minden szepre es jora amintoled telik. Lesznek iszonyat nehez napok, de minden atvirrasztott ejszaka megeri. Beszeljetek arrol is, hogy ha kimerultnek erzed magad milyen segitseg johet szoba. Nagyszulok? Esetleg heti 1x-2x bebiszitter? Nem szegyen, hozzank es meg sok mashoz is jar, en akkor jarok el edzeni vagy fodraszhoz, kozmetikushoz, baratnozni, igy fel tudok toltodni es jobb, kipihentebb feleseg, anya lenni.

Beszeld at ezeket a paroddal!

Ha ugy erzed minden kerdesedre valaszt kaptal es eros tamasznak erzed a parodat, akkor vagjatok bele! :) ugyes leszel hidd el, az anyai osztonok majd atsegitenek a nehezsegeken!

Sok boldogsagod kivanok nektek!

2019. márc. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 Vicky92 ***** válasza:
73%

Szia!

Tervezetlenül lettem babás:)

Én is hihetetlenül félek a szüléstől, azt is gondoltam hogy még több nő nincs mint aki így fél. Én is néztem szülésről videót, konkrétan levert a víz,császármetszesről videó..oda sem mertem nézni nagyon. Ezért kizárólag ( remélem minden úgy adódik) eldöntöttem szülni szeretnék... Aztán eltelt egy kis idő ,mégsem voltam benne biztos... Németországban fog világra jönni a babám,és kérhetem már most hogy írjanak ki császárra úgy h elaltatnak. Igen , nem vagyok ősanya , ezen is elgondolkodtam a félelem miatt. De most is úgy gondolom hogy mindenképp meg kell próbálnom természetes úton világra hozni, hiszen így természetes. 16+2 hkm vagyok és még ráérek , viszont a félelmeim sajnos nem hagynak...de pozitívan állok mindenhez és ez már boldoggá tesz.

Addig viszont amíg nem vagy babás, úgysem értékelődik benned át olyan mélységesen.

Az elhízásról pedig annyit hogy nem kell 2 helyett enni, egészségesen kell táplálkozni és a terhesség végéig lehet tornázni,mozogni.

A szülésnél pedig a párod, császárnál is a fejed mellett fog állni és nem kell/ fogja végignézni a lent történéseket...

Engem is is azzal nyugtatnak hogy milliárd nő szült előttem, kibírták, a császárt is. Teljesen igaz!:)

Nyugodt babatervezést kívánok!:)

2019. márc. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
79%
Teljesen normális, hogy ilyen kérdések felmerülnek benned. Ez csak azt jelenti, hogy biztosan jól akarod csinálni és biztos jövőt szeretnél a kicsinek.
2019. márc. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!