Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Születhet valakinek hallássérü...

Születhet valakinek hallássérült babaja azert, mert terhesseg alatt hangos helyen, diszkoban, koncerten, szorakozohelyen bulizik egyszer-ketszer?

Figyelt kérdés

2019. ápr. 12. 15:35
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
A serules a belso fulben levo hallosejtekben, az un. szorsejtekben van. Ezek mennek tonkre pl. zajartalom eseten is. Meg persze egy csomo minden mastol is...de azert tettem fel a kerdest, hogy barki massal tortent e ilyen
2019. ápr. 21. 13:33
 12/15 A kérdező kommentje:
hallott e mar ilyesmirol. Nyilvan, ha ez okozhatta, nem mi vagyunk az elsok akivel ilyesmi tortent :(
2019. ápr. 21. 13:34
 13/15 anonim ***** válasza:
Értem, hogy esetleg más hasonló történetet vársz. De mit mondtak a dokik, vagy nem kérdezted meg? Én azért tartom kizártnak, hogy egy magzat hallása a kinti hangtól sérüljön, mert a magzatvizen, szöveteken át, ő nagyon megszűrve hallja a kinti zajt. És te sem süketültél meg a koncerttöl, szóval annyira nem is lehetett hangos.
2019. ápr. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Ennyi erővel te is süket lettél volna
2019. ápr. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Természetesen megkérdeztem...az egesz teljes blodsegnek tunik, en is ezert nem menekultem ki a koncertrol. A koncert nagyon hangos volt, duborgos...amiket mantraztam magamnak kozben: ha en nem suketulok meg, akkor neki se art, viz alatt van, hallasa sincs, sok terhes enekesno koncertezik stb stb. Ez igy logikusnak is hangzik. A tenyek, amiket az ember csak akkor tud meg ha beleassa magat a temaba: 115 db okozhat karosodast, ennyi lehet egy hangos koncert is. Meghozza ugy hogy a duborges rezgesbe hozza a magzatvizet, aztan a belso ful folyadekat es abban tonkre mennek a hallosejtek. Az enekesnokre ez azert nem hat, mert az erositok a szinpad elott vannak, es kifele szolnak.
2019. máj. 2. 11:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!