Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 36 éves vagyok, első gyerekkel...

36 éves vagyok, első gyerekkel terhes. De a sok negatív vélemény annyira elvette a kedvem, hogy már nem akarom a babát. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Az abortuszhoz rég túlmentem az időn, elmúltam 6 hónapos, de nem akarom a gyereket, úgy érzem hiba volt teherbeesni...

2019. ápr. 30. 10:55
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:
78%

6 hónapos terhes vagyok és nagyon akartam ezt a babát, mégis azt érzem most, hogy nem szabadott volna bevállalni, felelőtlenség volt, ... mondvacsinált indokokat keresek, hogy miért rossz az időzítés, ... szerintem ez a hormonok miatt erősödik fel ennyire. 36 évesen egyáltalán nem vagy idős! Örökbefogadásnál 45 év lehet a maximális korkülönbség a gyerek és a szülő között, mert szakemberek szerint így biztosítható, hogy a gyerek fel is lesz nevelve. Nagyon messze vagy Te ettől a 45 évtől. :) Ha örökbeadnád, jó eséllyel nálad idősebbekhez kerülne a gyerek! Az, hogy a férjed elhagy, ugyanolyan tipikus terhes félelem, nagyon sok nő megéli, főleg ilyenkor, mert elkezdesz kevésbé szép lenni, hízol, vizesedsz, pattanásos leszel, májfoltod lesz, ... Ezeket a félelmeidet végig kell gondolni, végig kell beszélni. De azt véletlenül se hagyd, hogy a környezeted lesajnáló megjegyzései miatt lemaradj egy ekkora dologról, mint a gyereknevelés. Sorban álltunk örökbefogadásra, sok olyan embert láttam, aki ölni tudott volna egy gyerekért és 45-50 évesen még küzdött azért, hogy szülővé válhasson.

Azt még fontos tudnod, hogy aki örökbe adja a gyerekét, szinte mind megbánja (egy dán felmérés szerint 92%uk), ez életük legnagyobb traumája, tönkreteszi a lemondó anyákat. Folyton abban élnek, hogy mi lett volna ha másként alakulnak a dolgok, ha merte volna vállalni, ha nem engedi, hogy nyomást gyakoroljanak rá, ... Te valakinek az anyukája vagy már, ha örökbe is adod, akkor is. Ezt a kapcsolatot csak jogi szinten tudod megszüntetni az örökbeadással, a gyerek tudni fogja, hogy valahol a világban van egy szülőanyja, aki lemondott róla (az örökbefogadók nagy többsége elmondja ezt a gyereknek egészen pici korában, mert ez a szakmai ajánlás). Nem tudod meg nem történtté tenni a gyereked létezését. Él, benned nő és hozzád tartozik. A környezetedben ezek szerint néhányan ledöbbentek, hogy terhes lettél, de ez csak nekik furcsa, 36 évesen nem vagy idős a terhességhez. Kiegyensúlyozottabban tudsz majd a gyereknevelésben gondolkodni, érettebben tudsz a problémákhoz állni, nem saját magadat keresed már az életben, kiforrottabb személyiséged van, ezek mind segíteni fognak a gyereknevelésben. :)

2019. máj. 1. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:
89%

32 évesen szültem az elsőt, és 36 évesen a másodikat. Sokszor kérdezik, hogy na, lesz mégegy?

Teljesen normális 40 éves korig bezárólag szülni, de még pár évvel azután is lehet, talán több genetikai vizsgálatot kell akkor csinálni, de ennyi.

Anyaként pedig neked a legfontosabb a gyereked kell, hogy legyen és nem mások véleménye.

2019. máj. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 Tubarózsa ***** válasza:
100%

Családban az egyik rokonom 40+ szült, talán 45 höz közelebb. A "kislány" azóta felnőtt, makk egészséges, remek a kapcsolata az anyukájával. Igaz második gyerek, de 26évet vártak rá!

Egyik ismerösöm 39körül szülte az elsöt, kolléganőm 41-42volt kb első babánál. Ex "anyós" is 36volt negyedik gyereknél. Ugyhogy nem vagy lekésve semmiről. Rosszakarokkal/irigyekkel ne törödj! Boldog babavárást és sok boldogságot! :)

2019. máj. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:
Én most vagyok 23 és kismama, és sokan ugyanezeket gondolják rólam, hogy felelőtlenség, stb... csak a fiatalságom miatt. Én meg sem hallgatom ezeket, és szerintem keress fel egy szakembert, ha valóban ezek miatt nem várod mar a babát. Nekem is rosszul esnek ezek a dolgot, és nem 1 embert építettem már le a környezetemből emiatt. De nem is bánom, Szerintem minden kismamának vannak félelmei, bizonytalanságai stb... de amiatt nem lesz senki alkalmatlan az anyaságra, ne hagyd hogy elhatalmasodjon rajtad, még időben vagy, kérj időben segítséget!
2019. máj. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:
Én ugyan még fiatal vagyok a gyermekvállaláshoz, de én is apa nélkül nőttem fel,végig és teljes életet élek. Sok minden nehezebb volt, mint egy teljes családnál, de attól még boldog vagyok, és ha te is teljes szeretetben neveled fel a gyermeked, akkor nem lesz neki rossz hidd el. És te biztosan jó anya leszel. Ne számítson neked a negatív vélemény, nem az embereknek kell megfelelni, hanem magadnak.
2019. máj. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!