Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi cukorterheles?

Terhességi cukorterheles?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Voltam cukorterhelesen és az éhgyomri 3.9 volt, a 120 perces 7,4. Egyből diétára fogtak. Ma hallottam, h annyira ne essek kétségbe, mert kicsit manipulálva van a vérvétel. Ami azért is érdekes, mert annyira rosszul voltam a cukor ivás után, hogy le kellett feküdnom, így a vérvételi nő ujjbegyből nézett értéket másfél óra után, és az 5,5 lett, a fél óra múlva 7,4 az létezne? Épp amikor le kellene már menni? 3. terhesség, eddig mindig vissza ment, most fura, hogy ugye éhgyomri 3,9 után másfél órával 5,5 és fél óra múlva 7,4. Szerintetek?
2019. máj. 6. 21:17
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
59%
Bizony létezik. Ezzel indokolt a diéta. Amit még tudnod kell, hogy ujjbegyből és vénás vérből lehet eltérő cukrot mérni. Az a mérvadó, amit a 2 óra elteltével vénás vérből laborban néztek és az neked bizony magas.
2019. máj. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:

Manipulálva? Hogyan?

Egyébként az ujjbegyes érték nem annyira pontos mint a vénás, ez magyarázhatja a különbséget es a fél óra is.

2019. máj. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
De ekkora különbség??
2019. máj. 7. 02:46
 4/30 anonim ***** válasza:
Igen, ekkora. Sőt ha nem jó az ujjbegyes mérő akkor még jóval több is lehet az eltérés.
2019. máj. 7. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
Azzal nézik a laborba az éhgyomri előtt, szóval szerintem pontosnak kell lennie...
2019. máj. 7. 14:21
 6/30 A kérdező kommentje:
Meg ha ekkora a különbség, akkor minek kell nézni otthon egyáltalán? Otthon aggódnak, hogy pl 7 lett, közbe lehet csak 5?
2019. máj. 7. 14:22
 7/30 anonim ***** válasza:
59%
Látom nem akarod elfogadni, pedig nem hülyeségből mondják a szakemberek hogy diétáznod kell. Igen, lehet ekkora különbség értsd már meg.
2019. máj. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
De elfogadom! De akkor se értem, hogy miért ugrott meg fél óra múlva 2 egésszel, amikor már le kellett volna mennie.... De érdekes erre nem tudsz választ adni
2019. máj. 7. 17:36
 9/30 A kérdező kommentje:
Es igen! Nehéz elfogadni, mivel 32 éve vegetáriánus, tej allergiás vagyok, se édességet, semmi olyat nem eszek, ezért se értem most a cukor akkor miért?
2019. máj. 7. 17:37
 10/30 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem biztos, hogy 5,5 volt, értsd meg. Ki tudja hány éves az a mérő, kalibrálták-e stb. Egyébként egészséges embernél valóban másfél óra után már csökken, de ha gond van az inzulin-cukorháztartással, akkor bármi lehet. És nem csak a cukorrol van szó, hanem szénhidrátról, ezért is 160-180 grammos szénhidrát diétát írnak elő.
2019. máj. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!