Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Iker babákat várok, semmi...

Iker babákat várok, semmi bajunk, minden eredmènyem jó, a babákè is, saját felelőssègre otthon maradhatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Iker babakat varok,32hetesen azt mondta az orvos akihez maganra jarok(nem fogadtuk fel,hogy nalla szulok),hogy bekell fekudnom.Es nincs olyan valasztasom ,hogy sajat felelossegre otthon maradok.En ugy tudom sajatfelelossegre barki otthon maradhat.A babakkal minden rendben azt mondta az orvos,olyan fejlettek es nagyok mar most hiaba ikrek mintha kulon anyamehben lennenek.Minden rendben veluk.Velem is.

Allandoan azt mondja,hogy ha nem fekszem be akkor biztos kora szulottek lennenek.Nem ertem ezt a kijelenteset sem,mivel teljesen zart vagyok.Nem kemenyedem,nem gorcsolok.

Itthon pihenek,igaz van egy kislanyom 2eves ,de megeri ,hogy nem tudok ugralni egesznap neki.Fekszunk sokat,mesezunk,fekve jatszunk,stb.Tehat semmi megeroltetot nem csinalok,mint mondjuk elotte.Mit gondoltok miert erolteti a befekves ha minden eredmenyem es a babake is rendben van.Itthon maradhatok-e sajat felelossegre ezt korlatozhatja az orvos?Jovohet szerdan leszek 32hetes.

Ja,maganra jarunk hozza uh-ra hetente.


2019. máj. 14. 13:12
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Koszi mindenkinek.En ha befekudnek egesznap csak ideges lennek,meg feszult,a kislanyom miatt aki itthon lenne.Plusz a korhazban nemtudnek ugy pihenni,mint itrhob.Jovoheten megyek a dokihoz es alairom akkor a papirt,ha akkorsem lesz semmi gondd.Mar amugy 29hetesen mondtam,hogy sajat felelossegre itthon maradok,azt mondta ilyen nincs..nem is irtam papirt ala.Hanem a torvenyekkel jott..hogy marpedig neki torvenyileg akkoris bekellett volna mar fektetnie... 34-35hetesen gondoltam a befekvest.Bar szamithatok a lekezelo viselkedesre majd az osztalyon ha odakerulok.Aztsem ertem,hogy miertmondja az orvos,hogy mindenkepp koraszulottek lesznek a babaim..
2019. máj. 14. 15:26
 12/20 anonim ***** válasza:

Nem kötelező bent feküdni és szabadon választhatsz másik orvost.


Sokkal többet ártanál a bakóknak, ha a kórházban elkapsz valami nyavaját, ami elég gyakori

2019. máj. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
44%

Miért írtok baromságokat, hogy direkt befektetnek embereket? Senkinek nem érdeke, hogy full egészséges plusz kiszolgálnivaló meg napi vizitelnivaló fő henteregjen bent csak úgy.

A kérdező meg félreérthetett valamit mert problémamentes terhességnel SENKIT nem fektetnek be.

2019. máj. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Kedves utolso!Nem ertettem felre semmit.Mar 25hetesen beakart fektetni az orvos,azota sincs semmi problemaja a babaknak,se nekem.Teljesen zart vagyok,a lepeny is jo,magzat viz,minden..csak tudom mit mondott az orvos...
2019. máj. 14. 17:01
 15/20 anonim ***** válasza:
74%

13: dehogynem érdekük, 3 nap után kapják a pénzt a bent fekvőkre. Vidéki kórházakban bevett szokás csak úgy befektetni embereket, ha indokolt esetből nincs annyi. Nem én találom ki, terhespatológián dolgozó ismerőstől tudom.

Kérdező, szerintem se feküdj be. Így, hogy otthon van a kétéves, szét fog cseszni az ideg ilyen sokáig távol tőle, az meg egyikőtöknek se jó. És orvost is váltanék, mert ez konkrétan hazudik neked.

2019. máj. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Semmilyen törvény nem ír elő, nem írhat elő kötelező bent fekvést. Felnőtt ember vagy, a te döntésed. Ha a vizsgálatok szerint jól vagytok, akkor ott legyél, ahol jól, nyugalomban érzed magad. Pont akkor lesz nagyobb az esély a koraszülesre, ha idegeskedsz a nagyobb gyerek miatt. Ha meg taplók lesznek ne is figyelj rájuk. Most csak ti számítotok, nem az hogy a kórház megkapja utanatok a pénzt.
2019. máj. 15. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Mar hogy ne lenne erdekuk, penzt kapnak utana.
2019. máj. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Oh nálunk volt olyan hogy mindenkit befektettek akit tudtak, ha volt baja ha nem. Pl nekem azt mondták nem jó az nst, pár perc múlva fent már jó volt. Tele volt az osztály, majd jött egy főorvos és 80%-át haza küldte mert tök feleslegesen feküdtek bent. Igaz itt nem ikrekről beszélek, és ez nem is falu, de van olyan hogy oknélkül fektetik be, (de azért megijesztik) én is azért feküdtem be mert rossz az nst? Naná h maradok. Másnap töltöttem a 40 hetet és nabum már ki se engedtek "túlhordással".
2019. máj. 15. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Befektetnek, aztan van neha vizsgalat(amikre ugyanugy be lehetne jarni otthonrol), de amugy a legtobb helyen le se sz@rnak, viszont kapjak utana a penzt, az anyuka es a gyereke(i) meg ki van teve a korhazi fertozeseknek, stressznek, hogy mi lesz a ketevessel otthon, ujabb stressznek, hogy teljesen mas bent a napirend, nem lehet normalisan pihenni sem, mikozben a vizsgalatokon igazoltan minden rendben van. Nincs masik korhaz, ahova mehetnel?
2019. máj. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Igen, azért kitalálnak persze valamit, amivel anyukát jól beijesztik, hogy ne merjen hazamenni. Az első gyereknél a szobatársam azért volt bent, mert betöltötte a 40. hetet. Ennyi. Semmi gond nem volt, minden tökéletes, dehát ilyenkor felelőtlenség otthon lenni (wtf???).

Vérnyomásbeállításra is befektetnek terheseket pl. Namost nekem is be kellett feküdnöm emiatt az elsőnél 38 hetesen, csak épp fehérköpeny fóbiás vagyok, azonnal felugrott a vérnyomásom az egekbe (előtte még határon volt), és le se ment többet egy marék gyógyszerrel se. Amúgy mi történt bent? Méregették a vérnyomásomat, amit otthon is megtehetek, és talán magasabb se lesz a fóbia miatt. Érdekes, a második babánál a dokim ezt tudta úgy intézni, hogy mérjem otthon, és szóljak, ha nem oké, akkor emelünk a gyógyszeren.

Volt bent valaki azért, mert dagad a bokája (40 fokban, 37 hetesen), ismerős meg azért, mert kicsi a hasa, miközben az uh szerint a baba normál méretű volt, és minden rendben.

A terhespatológián nagyrészt totál fölöslegesen vannak bent a kismamák, 1-2 kivétellel.

2019. máj. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!