Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kérlek adjatok tanácsot, mit...

Kérlek adjatok tanácsot, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Harmadik babámat várom, holnap leszek 10 hkm. 2 hete voltam védőnőnél, akkor 100,5 kg voltam. Ma ráálltam itthon, és 105 kgot mutat. Nem változtak az étkezési szokásaim, este 6 után nem eszem, cukros italokat nem fogyasztok. Szóltam a dokinak, csináltak labort, az eredmények tökéletesek, nincs betegség vagy hormonális probléma. Ha elkap a nassolási vágy akkor is inkább iszom 2 pohár vizet, és máris elmulik. Kétségbe vagyok esve, mert ez szerintem nem normális, de azt nem tehetem meg, hogy egyáltalán nem eszem, hiszen a kisbabánmal nem akarok kiszúrni. A mozgás talán ami nem túl sok, mert nagyon faradekony vagyok, de ugyanúgy jövök megyek egész nap itthon. Volt valaki ilyen helyzetben?
2019. máj. 20. 09:17
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
88%
Számold a ch-t. Terhességi diabosok pl 150 g-ot ehetnek, tehát ez a baba fejlődéséhez tökéletesen elég, de nem leszel bálna. Én nem voltam gdm-es, csak IR-em van, de én 160 g ch-t tartottam terhesen, és összesen 8 kg-ot híztam. Persze lajtosan mozogtam is (séta, gerincerősítő kismamatorna)
2019. máj. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
88%
Kérdező! Nem vizesedsz? Rajtam például több, mint 10 kiló víz volt és egyik napról a másikra szaladt fel?
2019. máj. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Nagy túlsúllyal kezdtem minden terhességet, mivel alapból kövér vagyok. :)

Első babával kijött a terhességi cukor. 1600 kcal, 160 g ch, teljesen tartható diéta. Eleinte ugrott fel pár kiló, aztán semmi, a végén pici ment is le. Összesen 3 kg plusszal mentem szülni. Nem voltam éhes, a baba makk egészségesen, 3400 g-al született. Mikor hazamentünk, 8 kg-al voltam kevesebb, mint terhesség előtt. (Más téma, hogy szoptatás végére dekára pontosan visszajött.)

Következő két terhességnél első perctől csináltam a 160 g ch diétát. Ugyanígy első trimeszterben pár kiló fel, szülésig 2-3 kg plusz összesen.

Úgyhogy a tapasztalataim alapján ezt bátran merem ajánlani. A legegyszerűbb, ha a kalóriabázis appot letöltöd mobilra. Eleinte kell csak mérni, hogy mi hány gramm, utána ránézésre egész pontosan meg tudod becsülni. Szépen, becsületesen be kell írni az utolsó kocka csokit is!

A fáradékonyság el fog múlni, a félidő után sokan kimondottan pörögnek. Menjetek a pároddal sétálni, úszni, táncolni, élvezzétek ki az utolsó időszakot csak ketten. Mellette ott a házimunka, bevásárlás, munka, stb. Gondolom, a babaszoba is készülget. :) Ha elég aktív vagy, úgy mint terhesség előtt, akkor a szülés is könnyebb. Sportolni, diétázni nem most kell elkezdeni, és ezt a védőnő és az orvos is tudja. Ha látja, hogy odafigyelsz, vigyázol a baba egészségére, és egészségesen eszel, akkor nem fognak b..ni a súlyod miatt. Persze az lenbe a jó, ha a végére nem ugrik fel 20 kiló, mert az már nem csak víz.

Apropó víz, lehet, hogy egy kis répa-alma turmix (remek vizhajtó) után holnap reggel nem lesz felesleged.

Egy válaszolót is bevédenék: nálunk az itthoni mérleg mutatott mindig 4 kg-mal többet, a védőnőé kevesebbet. Megbeszéltük, hogy melyik a mérvadó.

Ilyen is van.

2019. máj. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

SZia!


Én is harmadik babámat várom, mindegyikkel erősen vizesedtem sjanos elég korán, és hízékony i svagoyk, és túlsúlyom is van. Így is azt mondom, hogy szinte irreális, hogy két hét alatt 5 kg-t ténylegesen hízzál, még ha egész nap fagyit ennél spagettivel, attól sem híznál ennyit, és írtad, hogy hasonló kilengésről még csak szó sincs.


Ha viszont ez víz, akkor esetleg terhességi szövődmény jele lehet. Mérd minden nap a vérnyomásodat, nagyon fontos lenne, ha azzal minden rendben van - és rmeéljük, hoyg igen -, akkor kell lépni a súlytrató diéta irényába.


Én erhességi cukros is vagyok, 160 g-os diétán vagyok, és a vizesedés miatt nő ugyan a súlyom, de nagyon keveset, most a 32. hétre jött fel a 4. kg. Ha nem vizesednék, akkor stagnált volna a súlyom kb., ami terhességben gyakorlatilag fogyást jelent, hiszen a babának, magzatvíznek, stb. is van súly.a


A lényeg, hogy ez a GDM diéta a sok áéltalam ismert diétából az egyetlen, aminek smemilyne káros mellékhatás anincs sem az anyár,a sem a magzatra, nincs éhezés, minden fontos tápanyagot be lehet vele vinni a megfelelő mennyiségben, áldásos a várcukorszintre és fogyni, illetve súlyt tartani is lehet vele, várandósan nyilván a fogyás nem cél, de segít, hogy csak a minimum szükséges gyarapodás legyen, ne több.


Persze mindent bezsélj meg előbb az orvosoddal. A legfontosabb, hogy ő is bízzon benned, tehát ha azt mondod, hogy nem eszel cukros dolgokat, nem nassolsz, nincsenek falási rohamaid, akkor ne a bajsza alatt mosolyogjon csak, hogy persze, de közben nem hisz neked, hanem higgye el, hogy valami más okozza a szokatlan gyarapodást, és kezdje el a kivizsgálásokat.


Egyébként banális kérdés, de jogos lehet: a védőnő előtt is mérted magad otthon? Otthon is kb. 100 kg voltál? Nem fordulhat elő, hogy eleve kicsit magasabb súllyal kezdted a terhességet, mint gondoltad, a védőnőnél meg kevesebbet mért a mérleg, és az otthoni mostani mérés most ezért tűnik irreálisnak?

2019. máj. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
A védőnő előtt pont 2 nappal mértem itthon is 100at
2019. máj. 20. 16:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!