Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Próbaidő alatt kirúghatnak-e?

Próbaidő alatt kirúghatnak-e?

Figyelt kérdés

Terhes vagyok de mégpróbaidő alatt állok.

Sajnos volt 2 nagy vetélésem félidősen most ismét babát várok szóval szerintem az orvos ki fog írni táppénzre. Szerintetek kirúghatnak?


2019. máj. 27. 10:10
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Melóhelyet költözés miatt váltottam
2019. máj. 27. 11:53
 12/24 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló a cégetek tényleg nagyon korrekt. Az viszont tényleg pofátlan dolog hogy mindenen részt vett és aztán beközölte mi a helyzet
2019. máj. 27. 11:56
 13/24 anonim ***** válasza:
86%
Összesen két hetet dolgozott, a karácsonyi vacsira viszont hivjuk az otthon lévő anyukákat is, akik babával, kisgyerekkel vannak otthon... Ezért őt is kellett hívni, ő meg jött...
2019. máj. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
87%
Pedig szinte senki sem ismeri ugye... Végülis a cég all neki egy vacsit.... Hat nem tudom ehhez szerintem pofa kell
2019. máj. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Neked nem kihúzni kell pár hónapot... Hanem odaállni a munkáltatód elé, és megmondani, hogy ez van, tőled tudják meg először. És biztosítani őket, hogy ameddig teheted, dolgozni akarsz.

Persze elküldhet minden indok nélkül, de legalább korrekt voltál,és az is benne van, hogy ő is értékeli ezt, és korrekt lesz veled.

2019. máj. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Jah és nem mellesleg, ha szólsz időben nem kell stresszelned sem magad emiatt tovább, ami hatna a babára is.
2019. máj. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
89%
2 vetélés után és úgy h veszélyes anyaggal dolgozol, “ki akarod bírni”??! Mondjuk nem értem miért vársz korrektséget a munkáltatódtól, mikor te magad sem vagy az! Sunnyogsz, h ne tudják meg a terhességedet, miközben pontosan tudod h a doki nagy eséllyel kapásból kiirna veszélyeztetettként. Ergo nehány hét, esetleg 1-2 hónap munka után képes lennél elvárni a munkáltatódtól, h fizessen utánad, miközben alig dolgoztál neki és évekig nem is számíthat a munkádat.. Szép mondhatom. És akkor csodálkozik sok nő, h sok helyen nem szívesen vesznek fel nőket vagy előbb alkalmazzák a férfiakat. Hát nem kell csodálkozni, ez pont az ilyenek miatt van, ahogy az is h ennek a normális nők is megisszak a levét!
2019. máj. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
25%

Én azonban azt se tartom normalisnak hogy emiatt meg bukik minden magasabb ellátást egy terhes nő.

Csak azért, mert terhesen úgyse veszik fel.... de akkor a cég sem korrekt, azért lássuk be.

2019. máj. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
64%

"Én azonban azt se tartom normalisnak hogy emiatt meg bukik minden magasabb ellátást egy terhes nő."


Nem az ellátásokra alapozva kell szülni és akkor nincs ilyen gond. Vagy talán, ha tisztában vagyok vele, h költözés miatt munkahelyet kell váltanom, akkor halasztom a "gyerekcsinálást"..


"de akkor a cég sem korrekt, azért lássuk be."


Miért, amiért nem akar megtartani egy olyan embert, aki néhány hétnyi, hónapnyi munka után évekre lelép?? Én se döntenék másképp a munkáltató helyében, neki nyilván az az érdeke, hogy hosszútávon számíthasson az emberek munkájára. És még véletlenül sem az, hogy miután végre sikerült felvennie valakit, teszem azt rá 3 hónapra megint keressen új munkaerőt, csak mert a delikvens úgy gondolta akkor lelép 2-3 évre babázni..

2019. máj. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
17%

19#


Az ellátást az állam fogja fizetni, nem a munkáltató!!


Azt ugye te se gondoltad komolyan hogy dolgozol 10 évet fizetsz minden járulékot de ha véletlenül ugy jön ki, akkor elesel minden kedvezőbb ellátástól? Holott előtte tettél a kasszába rendesen.


Nyilván kellemetlen a munkáltatóknak hogy kereshetnek mást de a számuk akkor is elenyésző ahhoz kepest hogy nalunk pl vki csak a fizetett tanfolyam végéig van alkalmazasban aztan megy isten hirevel...vagy aki 3 napot vagy 3 hetet marad probaidőn. Ez van, ezzel minden munkáltatónak számolni kell, viszont nem kérdezheti meg hogy terhes e, ez fix.

2019. máj. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!