Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon félek attól, hogy...

Nagyon félek attól, hogy toxoplazma fertőzést szedhettem össze a terhesség előtt vagy a legelején. Mennyi az esély?

Figyelt kérdés

Annyit olvastam róla , hogy dől ki a fejemből az infó. 2 terhesség alatt negatív voltam, világéletemben cicás, homokozós,sarazós, mosatlan gyümölcs evő létemre, most harmadszorra nyilván újra vizsgáltattam a 6.héten magam. Egyrészt az eredmény még elvileg nincs kész, és csak akkor hívnak fel, ha baj van. Addig tétlenül várok . Másrészt ha kiderül hogy friss a fertőzés, miből tudják, hogy teherbeesés előtti héten mondjuk le is zajlott, vagy pont utána? Három hétig ülnek rajta, miközben azt olvastam, minél előbb el kell kezdeni a kezelést.


Írjon, aki terhesen kapta el, az is aki sorstárs és ezen parázik, vagy aki ért hozzá. Mert sokak szerint túl van ez is lihegve és 10000ből egy jár így, és ebből 0,00067 % hogy baj is lesz.


2019. júl. 6. 06:25
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Nekem kiskorom óta mindig volt macskám, most már nincs egy ideje de a papíromra az van írva hogy fogékony vagyok rá. De kb szerintem minden kismama az most :D
2019. júl. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Nekem is negatív lett a toxo eredményem, pedig vagy 5 éve a macskámmal alszok.

Azt mondta a védőnő hogy nem a macska terjeszti hanem az ürüléke, de ez is a kinti macskákra jellemző, a mieink ( mert kettő is van ) sosem mennek ki az udvarra, 100%ban bentiek. Annyit teszek hogy alomtakarítást kihagyom azt párom végzi. Alaposan megmosok minden gyümölcsöt meg zöldséget, nem érintkezek kóbor cicákkal meg szüleim kinti cicájával. Én nem aggódom túl a dolgot, 2 havonta elvégeztetem a toxo szűrést. 😊

2019. júl. 8. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Szia! Én nem vagyok cicás, nekünk soha nem is volt macskánk, csak 2 kutyánk. Viszont nem is hallottam a toxoplazmáról korábban csak a terhesség alatt. Mennyit idegeskedtem miattta🤦🏻‍♀️😃 teljesen feleslegesen! Nagyon pici rá az esély hogy elkapd amúgy és igazából arra is, hogy a baba elkapja a fertôzést és gondot is okozzon. De azért nem véletlenül szűrik, úgyhogy én a helyedben biztos megmosnám a gyümit, zöldséget, legalább a terhesség alatt.

Plusz én annak idején igyekeztem elkerülni idegen helyen a “hús evést” is.

Egyébként ha megteheted, magán laborban kb 5 nap alatt megvan az eredménye a vizsgálatnak. Akkor nem kell idegeskedni 3 hetet :) a legtöbb nagyvárosban már van ilyen magán vérvételi centrum. Tavaly 6000ft körül volt az ára. Én 4x vetettem le a terhesség során amúgy, mert eddig én sem fertőződtem vele.

De nem lesz baj! Nyugi!

Jó babavárást💞

2019. júl. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Sziasztok ismét. És a macskakarmolással mi a helyzet?
2019. júl. 10. 18:35
 15/17 anonim ***** válasza:

Én 8 hetesen voltam vérvételen toxoplazma miatt. Negatív lett, így 6 hetente mennem kell majd ellenőriztetni.

De én is egész életemben macskás voltam, sőt előző évben önkéntes macskamentő is voltam, ahol aztán mindenféle macskával találkoztam, karmoltak is össze vissza. Most jobban odafigyelek, idegen macskákat kerülöm, amennyire lehet, a sajátunk alomját meg a férjem takarítja.

De a nőgyógyászom is, a védőnő is, sőt még a vérvételen a hölgy is azt mondta, hogy szinte teljesen esélytelen, hogy valaki pont terhesen kapja el. :)

2019. júl. 23. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Köszi:) nekem az a fura, hogy bár negatív lettem, mégsem mehettem el ujra vérvételre, hanem a doki a 18 heteshez akarja hozzacsapni. Az még 8 hét. Ha az elmúlt 1 honapban ami a vervetel óta eltelt, plusz az azt követő 8 hét alatt megfertőződök, 12 hét is eltelhet kezeletlenül. Szóval ez nem gáz így?
2019. júl. 23. 11:50
 17/17 anonim ***** válasza:
Én emiatt mentem magán úton vérvételre (Synlab) mert ott nem kérdeznek semmit, és beutaló sem kell. Ráadásul az eredményem is megvolt 2 nap alatt. Egyértelműen le volt írva minden a leletre, hogy mikor kell mennem újra, stb. Ha meg tudod oldani, szerintem Te is menj el így magánúton, már csak a saját megnyugtatásodra is :)
2019. júl. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!