Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit csinálnátok ebben az esetben?

Piroska és a farkas kérdése:

Mit csinálnátok ebben az esetben?

Figyelt kérdés
37 hetes kismama vagyok. Júniusban volt egy 2 hétig húzódó fülgyulladásom, kikezelték. Pár napja -szűk egy hete leginkább esténként, de ma pl du fél2-től - borzasztóan elkezd fájni hátul a fogam,alul is és felül is, de nem tudom meghatározni, h melyik, szinte a fülemig ér a fájdalom, de egyérteéműen érzem, hogy most nem a fülem. Férjem szerint bírjam ki ( köszi), ne vegyek be fájdalomcsillapítót, de hajnali fél2-kor azért már nagyon nem vicces.... csütörtökön szabadnapja lesz, el tudnék menni talán dokihoz, nade mit tud csinálni? nem tudom, melyik fog,mert nem úgy fáj, h lyukas, és mondjuk érzékeny, tehát a probléma vszínű mélyebben van, nade ilyenkor megröntgenezni nem fog, nem is szeretném, anélkül nyilván gyökérkezelésnek sincs értelme, arról nem is beszélve, hogy azért érzéstelenítés nélkül az sem kellemes....ha meg az egésszel várok szülés utánig, az meg a babának nem jó. ( egyrészt a településünkün nincs fogászat, másrészt hogy menjek el mellőle amíg icipici, harmadrészt ha elkezdenek vmi kezelést, majd önthetem ki az anyatejet.... Fogalmam sincs, hogy mit csináljak. Azokban az órákban amikor nem fáj a fogam/állkapocs csontom, kitudjamim, akkor egyáltalán nem fáj, olyan, mintha semmi de semmi gond nem lenne. Egyelőre bevettem algopirynt, nade nem tölthetem úgy a szülésig a napokat, h minden nap beveszek egyet...
2019. júl. 7. 14:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél mentolos száj öblítőt illetve fogíny gyulladásra van gyömbéres szegfűszeges ecsetelő, ha abból pár cseppet csöpögtetsz a nyelvedre és körbe öblögeted a szádban, kicsit zsibbaszt és sokkal jobb érzés lesz. Öblítés után kimosod a szád és naponta többször is csinálhatod. Ez tuti módszer mert nem nyeled le, nem árt a tejnek se.
2019. júl. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
81%
A fejedet röntgenezik nem a hasadat, nem értem mi a probléma. Ha életed során volt már röntgened akkor most azokat is nyeli a babád mert ezek összeadódnak a szervezetedben. Egy esetlegesen gyulladt, kezeletlen foggal milliószor többet ártasz. Én elmennék fogorvoshoz amilyen hamar tudok.
2019. júl. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
A terhesség elején- vmikor a 12. hét környékén - voltam a Honvéd kórházban fogászaton, ott azt mondták, hogy mivel kismama vagyok, nem röntgeneznek meg, hiába, h csak a fejem. Mindenképpen el fogok menni orvoshoz, csak sajnos csütörtök előtt nem fog menni, 2 kicsivel vagyok itthon. Aznap viszont szabin lesz a férjem.
2019. júl. 7. 14:20
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem találgatnék


Elmennék fogorvoshoz, ami a terhesség alatt egyébként is erősen ajánlott ( nem csak egyszer)



Szoptatás alatt pedig tudják úgy kezelni, hogy nem kell kiöntögetni.


Alhopyrinnel is óvatosan, szoptatás alatt magas kockázatúra minősítették ( simán terhesség alatt nem találtam i fót)

2019. júl. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
A fülgyulladàsomnàl a fülész és a hàziorvosom is azt montàk, h 1-1 szem algopirynt nyugodtan vegyek be, ha nagyon fàj. Az algoflex volt tilos.
2019. júl. 7. 14:48
 6/13 anonim ***** válasza:

Attol hvte nem latod/erzed melyik fogad az, az orvos meg tudhatja/lathatja, tapasztalat!

Elso lepeskent mennj el fogdokihoz, aztan majd raersz a tobbin filozni!

2019. júl. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
22%
Miért a férjed szabad apja határozza meg azt, hogy mikor mész orvoshoz??
2019. júl. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Azért, mert egy 2 évessel és egy középsőssel, és egy lüktetve fájó foggal tömegközlekedni ( vonat) , majd utána várni a váróteremben elég nehéz már így a 37. héten.... Arról nem is beszélve, hogy kivel és mit csinálnának addig, amig én a székben ülök. ha arról lenne szó, hogy baj van, beindul a szülés, mittudomén, nyilván az első szomszédhoz " bedobom" őket, és rohan haza a férjem. de itt azért nem erről van szó, senkit sem terhelnék feleslegesen.
2019. júl. 7. 17:32
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Nyilván majd szülni is úgy megy, hogy "ma nem lehet, a férjem dolgozik". Jó egy ilyen támogató férj... Bírd ki, jó vicc.
2019. júl. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
23%

A kérdéshez nem tudok szólni de:

Tényleg nem tudja pár ember értelmezni amit a kérdező ír? Mondta hogy ha beindul a szülés haza fog rohanni. De most nem a szülés indult be, hanem fogászatra menne de nem tud mert 2 kisgyerekkel van otthon.

Én 1x olvastam végig de egyértelmű volt nekem.

De ezt úgy sem értik meg azok akik nem ilyen helyzetben vannak.

És ne mondjátok hogy ott vannak nagyszülők se mert nem tudhatjátok hogy van e egyáltalán és ha van nem biztos hogy a szomszédba laknak.

2019. júl. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!