Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit csinálnátok ebben az esetben?

Piroska és a farkas kérdése:

Mit csinálnátok ebben az esetben?

Figyelt kérdés
37 hetes kismama vagyok. Júniusban volt egy 2 hétig húzódó fülgyulladásom, kikezelték. Pár napja -szűk egy hete leginkább esténként, de ma pl du fél2-től - borzasztóan elkezd fájni hátul a fogam,alul is és felül is, de nem tudom meghatározni, h melyik, szinte a fülemig ér a fájdalom, de egyérteéműen érzem, hogy most nem a fülem. Férjem szerint bírjam ki ( köszi), ne vegyek be fájdalomcsillapítót, de hajnali fél2-kor azért már nagyon nem vicces.... csütörtökön szabadnapja lesz, el tudnék menni talán dokihoz, nade mit tud csinálni? nem tudom, melyik fog,mert nem úgy fáj, h lyukas, és mondjuk érzékeny, tehát a probléma vszínű mélyebben van, nade ilyenkor megröntgenezni nem fog, nem is szeretném, anélkül nyilván gyökérkezelésnek sincs értelme, arról nem is beszélve, hogy azért érzéstelenítés nélkül az sem kellemes....ha meg az egésszel várok szülés utánig, az meg a babának nem jó. ( egyrészt a településünkün nincs fogászat, másrészt hogy menjek el mellőle amíg icipici, harmadrészt ha elkezdenek vmi kezelést, majd önthetem ki az anyatejet.... Fogalmam sincs, hogy mit csináljak. Azokban az órákban amikor nem fáj a fogam/állkapocs csontom, kitudjamim, akkor egyáltalán nem fáj, olyan, mintha semmi de semmi gond nem lenne. Egyelőre bevettem algopirynt, nade nem tölthetem úgy a szülésig a napokat, h minden nap beveszek egyet...
2019. júl. 7. 14:04
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Szerintem a bölcsességfogad lesz a ludas. Mivel a bölcsességfog van a leghátul, az szokott fülig/állkapocsba nyilaló fájdalommal jelezni. Bölcsességfogat nem tömnek, nem gyökérkezelnek, csak húznak. Úgyhogy nyugodtan menj el a fogdokihoz, ha tényleg a bölcsességfogad az (márpedig szerintem tuti) akkor azt röntgen nélkül meg tudja mondani a doki, és kikapja 5 perc alatt.
2019. júl. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
53%
10es: ha a páromnak ennyire fáj valami, akkor az a prioritás, nem a munka.
2019. júl. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Nem tudom, de nàlunk nem lehet egyik napról a màsikra ilyen okkal szabadsàgra menni. Csupàn a babàt féltve mondta, h bírjam ki, de ha azt mondom, h ennyi, be kell vennem vmit, megy és megkeresi nekem. Szintén a baba miatt csinàl meg minden vegyszeres takarítàst itthon màr a pozitív teszt óta, h ne lélegezzek be semmit, szóval nem egy diktàtor :) Ésigen, ha beindul a szülés,az màr olyan indok, hogy amilyen gyorsan csak tud, hazajön, de mivel nem hemzsegünk a közel lakó segítségekben,ha hamarabb ér haza, mint vmelyik nagyszülő, akkor engem visz a mentő , férjem pedig a gyerekekkel marad itthon amig szükséges. Aztàn majd utànam jön. Egyébként most jópàr óràja nem fàj, pedig nem vettem be semmit. Napok óta ez van, vagy nagyon vagy egyàltalàn nem. Hasonló fàjdalmam kb 10 éve volt, akkor mondtam a fogorvosnak, h vmelyik leghàtsó, húzza ki, mert megpusztulok, de kiderült, h àllkapocsízület gyulladàsom van, a fogakba csak sugàrzott. Bölcsességfoggal még sosem volt bajom, de persze ki tudja, majd csütörtökön kiderül.
2019. júl. 7. 20:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!