Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a teendő ha eleve cukorbete...

Mi a teendő ha eleve cukorbetegen leszek cukorbeteg kismama?

Figyelt kérdés
Ez a 3. terhességem, sajnos itt má a terhesség előtt magas cukrokat mértem, diétázom is. Most vagyok a 6. hétben, a cukros lötyit nem akarom meginni mert biztosan felmegy a cukrom. Hétfőn megyek orvoshoz, kikérdezem, tapasztalatok miatt tettem fel a kérdést. Befektetnek a kórház a? Gyógyszert nem szedek. Hemoglobint néztek még csak, az jó lett.
2019. júl. 13. 15:25
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Facebookon van egy Terhességi cukorbetegség nevű csoport. Nagyon segítőkészek a lányok és vannak többen, akik 1-es vagy 2-es típusú diabétesszel estek teherbe.
2019. júl. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tudod szigorú diétával 7 alatt tartani a cukorcsúcsot, max inzulinos leszel. A lényeg hogy foglalkozz vele, kezeljék a gdm-et és akkor semmi bajotok nem lesz.
2019. júl. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Az, hogy előtte is magas cukrokat mértél, nem jelenti azt, hogy cukorbeteg vagy, ne keverjük a fogalmakat. Ha lenne


Ha korábbi terhességek alatt gdmes voltál, akkor eleve diétával indulsz, nálam már a kétcsíkos tesztnél azonnal kellett. Aztán az endokrinológus azt mondta, terhelnek, mert "nem rosszabb az, mint egy szelet torta, azt is megenném, nem?" Paraszt ez is. Szóval majd az orvosaid eldöntik.

2019. júl. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, a pozi teszt előtti hetekben mértem 10 körülit is, 8at is, persze azóta nagyon figyelek.

De ez hogy-hogy nem cukorbetegséget jelent?

Kór

2019. júl. 13. 18:22
 15/15 anonim ***** válasza:

Jelenthet, jelezni kéne a háziorvosodnak, hogy most ezt tapasztalod, és kicsit szigorúbban venni a diétát. Megnézni, mi az, ami után magasra ugrik a cukrod és azt kerülni. Ha magasakat produkálsz, tuti nem fognak terhelni, mert nem is szabad.


Én tudott inzulinrezisztenciás vagyok, édesanyámnál kezeletlen GDM miatt történt 3 koraszülés és egy csomó vetélés, de itt aláhúznám a kezeletlent (volt, hogy napi 10-12 túrórudi is lement... a négykeresztes cukrot a vizeletében pedig az orvos lesz*rta, meg is lett az eredménye), szóval a családi rizikó megvan. Jelenleg 10 hetes terhes vagyok, és megbeszéltem az orvosommal és az endokrinológusommal, hogy nem egyezem bele a terhelésbe, mert az utóbbi években vagy 7-8 terhelésem is volt, mindegyik után ritka szutyokul voltam, a diétát tartom, cukrokat folyamatosan mérek, a HgA1c-m tökéletes, folyamatos kontroll alatt vagyok. Egyelőre a Merckformint is engedik tovább szedni.

2019. júl. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!