Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Miért KELL természetes úton...

Miért KELL természetes úton megszülni egy 7 hónapos terhesen elvesztett magzatot?

Figyelt kérdés

A barátnőm sajnos elvesztette a babáját, és azt mondta az orvosa, hogy elképzelhető, hogy 2 napig is eltarthat ez a kínlódás, hogy kijöjjön a baba...

Szerintem ez olyan magas fokú borzalom, hogy nem értem, miért nem császározzák meg?! Lelkileg is iszonyatosan megviseli a leendő szülőket, de ez, hogy még ennyit kell szenvedni a szüléssel...miért? :(


2017. márc. 15. 17:15
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
75%

Azért az nem igaz,hogy semmi fájása,és ingere nincs,és csak ki kell nyomni a babát,beindítják a szülést!


[link]


" Ha sürgős beavatkozásra nincs szükség, akkor gondos kivizsgálás (vérkép, vizelet, vese, májfunkció, alvadási faktorok) után indítjuk meg a fájástevékenységet. Sokszor azonban a méhszáj éretlen (hosszú nyakcsatorna, zárt méhszáj), ezért célszerű méhszájérlelés, puhítás céljából egy-két napos előkészítést végezni prosztaglandin származékokkal. Ha a méhszáj érett (rövid nyakcsatorna, nyitott méhszáj), akkor a szülésindítás után a vajúdási idő rövidebb lesz. A fájáskeltésre oxytocin vagy prosztaglandin infúziót használunk. Nagy gondot fordítunk a lelkileg összetört vajúdó fájdalmának csillapítására, a szülés utáni teendők gyors és szakszerű elvégzésére. A szülés utáni gondozás része a tejelválasztás megakadályozása és a lelki támogatás."

2017. márc. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
70%
Hamarabb lehet újra próbálkozni is, ami gyógyír lehet a lelkére is. Írd be a googleba: Hoxa meghalt a babám a 41. héten. A topik indító két és fél év után esett teherbe, és a babája a 41. héten halt meg. Meg kellett szülnie. Azért nyitotta a témát, mert nem tudott mit csinálni, ép ésszel felfogni mi történt, mit kezdeni magával, elképzelni hogyan dolgozhatná fel. Nagyon tanulságos, mert tényleg leírja, hogy mi hogy történt, min ment és megy keresztül, hogy milyen érzések járnak a fejében, ahogy egyszer írta olyanokat is leírt, amit ha szemtől szemben mondott volna el valakinek akkor elszégyelli magát és ami a legjobb, hogy nem hagyta el a témát, mindig írt utána nem sokkal terhes is lett megint, született egy kisfiuk, majd tavaly egy kislányuk is. Én mindig megkönnyezem, ahányszor olvasom.
2017. márc. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
85%
Nem olvastam a válaszokat, de hüvelyi szülés után hamarabb tudnak újra próbálkozni. Sajnálom! :(
2017. márc. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
76%
Császármetszést csak abban az esetben lehet elvben végezni, ha a baba, mama életét veszélyezteti a természetes szülés. Valszeg nem pontosan írtam le, de a lényeg, hogy eü szenpontból. Ami nekem pl. sovány vigasz volt abban a 20 órában, amígmegsztem a babát, pedig csak 16 hetes volt. Brutális élmény volt.
2017. márc. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
79%
Eü. szempontból nem indokolt, ez lemaradt
2017. márc. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
92%
Még vmi, tovább tartott bármelyik élve szülésemnél.
2017. márc. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
51%

szerintem van az a helyzet, amikor nem lehet a kemény tényekre és logikára hivatkozni. Lelkileg sokkal nehezebb ezt feldolgozni, van, aki pont ezek után nem vállal új gyereket.

Én lehetővé tenném, hogy az anyuka a megfelelő, alapos felvilágosítás, gondolkodási idő után maga dönthessen. Miért az orvos dönti el, hogy neki a jövőben mi lesz a jó? Ha az anyuka nem akarja megszülni a halott babáját, miért kell rá kényszeríteni? KINEK van joga kényszeríteni??? Ilyen helyzetben 1000x inkább bevállalnám a műtétet, csak legyek túl rajta, a testi gyógyulás a lelki mellett, hát, nem hiszem, hogy annyira mérvadó lenne. Plusz egy 7 hós baba nem kicsi, simán lehet, hogy úgy kell 'kihúzni', akkor meg még repedjen, vágják is...

Miért nincs megadva ez az alapvető önrendelkezési jog???? CSAKIS a saját egészségéről dönt, miért kell ebbe beleszólni másnak?

2017. márc. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim válasza:
68%
#17 Az orvost sem kényszerítheted, hogy elvégezzen egy műtétet.
2017. márc. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
75%

18, az orvosnak az a munkája, a nőnek meg az élete, a teste, a lelke.... nem tudom, melyik a mélyebb.


Én nem azt mondtam, h stikában, meg fizessék le a dokit meg stb.

Azt mondom, hogy meg kell adni a JOGOT, hogy a saját testéről döntsön.

2017. márc. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim válasza:
55%
#19 A kérdés egyébként egy szót sem szól arról, hogy mit gondol erről a kérdező barátnője. Ő pl. lehet hogy elfogadja az orvos döntését.
2017. márc. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!