Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Miért KELL természetes úton...

Miért KELL természetes úton megszülni egy 7 hónapos terhesen elvesztett magzatot?

Figyelt kérdés

A barátnőm sajnos elvesztette a babáját, és azt mondta az orvosa, hogy elképzelhető, hogy 2 napig is eltarthat ez a kínlódás, hogy kijöjjön a baba...

Szerintem ez olyan magas fokú borzalom, hogy nem értem, miért nem császározzák meg?! Lelkileg is iszonyatosan megviseli a leendő szülőket, de ez, hogy még ennyit kell szenvedni a szüléssel...miért? :(


2017. márc. 15. 17:15
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
54%

8- as, "En az elo babamat se vagyok hajlando a jovoben termeszetes uton megszulni, nem erdekel a heg es a kockazat" ez azert nagyon eros.


Kerdezp: Sajnalom ami vele tortent... Lelkileg borzalmas elmeny lehet megszulni egy halott babat. Edesanyam is atesett rajta ketszer is :(

Sok erot kivanok a baratnodnek!

2017. márc. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
81%

Sziasztok! 6 év várakozás után, a 3. lombikunk sikerrel járt; hétfőn mégis elveszítettük 20 hetesen ikerbabáinkat... Végig éltek, amíg a köldökzsinórt el nem vágták... Az ok: méhszájelégtelenség, hüvelybe előre esett magzatburok, ami 3 napig bírta, aztán megrepedt.

Meg kellett szülnöm két babát, akik keresztbe feküdtek. Hiába voltam kitágulva, ők nem akartak megszületni, éreztem, ahogy menekülnek. Egyikőjük már méhszájban volt, aztán visszatornázta magát a méhembe. Orvosom drasztikus megoldást választott: a méhembe nyúlt, és egyesével kiszedte őket... Így 4-5 óra alatt zajlott le az egész.

Nem haragszom az orvosomra. Azt kértem, ha már nem lehet császár, akkor legyen 'hamar' vége. Segített nekem, bár azt hittem belehalok.

Most eszméltem rá, hogy mennyire önző voltam! Akkor nem is gondoltam arra, hogy mit élhetnek át a gyerekeim. Biztos féltek, és szenvedtek, jobban, mint én. Tiltakoznom kellett volna, hogy hagyják őket maguktól kijönni. Rettenetes önvád gyötör emiatt...

Ugyanakkor megértem az orvosi oldalát is: eddig is annyi méh műtétem volt már, hogy meg akarták hagyni nekem, hogy legyen még esélyem újabb terhességre; ezért csak annyira bántották a méhem, amennyire feltétlenül kellett. Ezért most már utólag hálás is vagyok, akkor és ott kellő határozottsággal megakadályozták, hogy ne tetessek magamban még nagyobb kárt feleslegesen...

6 év küzdelem után nincs még egy gyerekünk sem... Mennünk kell tovább az utunkon, sosem fogjuk feladni! Amilyen hamar csak lehet, elmegyünk az ikerbabáink ikertestvérkéiért, akik most lefagyasztva várják, hogy esélyt kaphassanak az életre.

Bármilyen szörnyű is ezt kimondani, a jövőnkre nézve, ebben a helyzetben így történtek 'jól' a dolgok...

2017. márc. 17. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 kikkina88 ***** válasza:
20%
Anyukám 3 halott babát szult meg mindet 9. honapban veszítette el még én elottem. neki azt mondták amiatt kell természetes uton megszulnie, mert császár kozben vérmérgezést kaphatna mivel a halott baba levegovel érintkezne.tehát belehalna, v meg egy teljesen steril lezárt vákumos v milyen szobában nagyon kulonleges korulmények kozt tudnák ot megcsászározni amit természetesen nem tudnak mindenhol biztosítani. vszinu ezért kell természetes uton megszulni.
2017. márc. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
Én is most vetéltem el, pont a szülinapomon ,de ez még borzalmasabb én csak erőt és kitartást szeretnék neki kívánni és sok sok egésséges gyermekáldást .❤
2017. márc. 19. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
54%

Túl vannak rajta???

Ki az az elmebeteg, aki képes lepontozni egy ikreit elvesztő anyukát, akinek sajnos tapasztalata is van, nem csak közhelyeket puffogtat??????

2017. márc. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
17%

" Túl vannak rajta??? "


Nem bakker pácolják még benne a halott magzatot egy hétig. Komolyan, itt izélsz, hogy közhelyeket puffogtatnak, téged meg csak a szenzáció érdekel.

2017. márc. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
64%
Na most már elég, kezeltesd magad! Túl vannak-e rajta? Ezzel mi bajod? Gondoluk rájuk és remélem , már otthon vannak kettesben! Gyereket várok, egy halvaszülés után és rettegek. De Te egy végtelenül gonosz ember vagy. Gondolom Te pontoztad le a hölgyet. És ne fáradj, törlöm a kęrdést.
2017. márc. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
86%

Én veszítettem el az ikerbabáimat.

Sajnos a kérdésnek van létjogosultsága: egy ilyen esemény után van, hogy napokig -szélsőséges esetben akár 1 hétig is- eltart egy ilyen halva szülés. Láttam ilyet, amíg a kórházban voltam: minden nap séta a szülőszobára, este meg vissza (éjszakára leállították ilyenkor az infúziót, s ezzel a fájásokat.)

Rám is ez várt volna, de kezelőorvosom megkímélt ettől és drasztikusan lezárta az eseményeket. Tudom, önzőség ezt mondani; de jobb is volt így. A gyerekeimen akkor már semmi sem segíthetett... Engem meg teljesen 'kiütöttek' gyógyszerekkel, úgyhogy a legvégére már csak foszlányokban emlékszem. Közreműködni amúgy sem tudtam, mert egyszerűen nem tudtam elengedni őket. Minden porcikám és anyai ösztönöm gátolt ebben, főleg úgy, hogy tudtam: még élnek...

És most le lehet pontozni...

2017. márc. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
55%
Nem olvastam végig.nem tudom irták e velem ugyanez volt azért nem császároznak ilyenkor mert a nyilt seben keresztül a halott magzat miatt vérfertőzést kaphat az anya és belehalha ő is.
2017. márc. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 kikkina88 ***** válasza:
0%
Igen en megirtam.de vkinek nagyon nem tetszett a teny...de valljon egeszsegere ha ezert lepontoz....
2017. márc. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!