Kezdőoldal » Ismerkedés » Barátkozás » Magányosság és üresség, ki...

Magányosság és üresség, ki érez még így?

Figyelt kérdés

Introvertált embernek mondanám magamat, aki remekül elboldogul egyedül a világban, van egy stabil állásom és egy jövőképem az anyagiak terén, illetve barátaim is vannak, de mégis borzalmasan magányosnak érzem magamat, fizikai értelemben és a külvilág szemében mindenem megvan, de belül kong minden az ürességtől.


A legtöbb ember sajnos nem tud megérteni igazán, nem tudja elképzelni, hogy milyen háttérrel rendelkezem és honnan is jövök, emiatt nem is szoktam megnyílni másoknak, csak ritkán, akkor viszont túlzásba szoktam venni és pofára esek.


Szívesen beszélgetnék hasonló helyzetben lévő emberekkel, hátha találunk valami kiutat ebből a gödörből.



2022. jún. 30. 19:50
1 2 3
 11/28 anonim válasza:

10-es vagyok, valahogy ez így feljött:


Babits Mihály: RÉGI FRISS REGGELEIM...


Régi friss reggeleim nem fogytak el egészen

még néha villan elém bús napjaim sorábul

egy nap mely mint aranyos kapú, vakítva tárul

s jövők nyílt csarnokait igérgeti nekem,


mikor, mint gyermek előtt az almát, tartja sorsom

a célt, és emeli, hogy ne érjem el, de lássam,

s életem vonata áll veszteg unt állomáson:

egyszerre felsüt a nap, s megindul életem.


*


Oh jéggel béllett barlang! résed nyíl, szomorú szív,

melyben benéz a napfény, és lánggá csurran a jég!

Jön egy nemes tanítvány és hozza ifjú szívét, -

jön messze szeretetről levél, izenet, -


jön szomorú baráton, kit vigasztalni vigasz, -

jön Lánykó, nagy szemében hoz huncut örömöket

- mily öröm énnekem hogy öröm vagyok én neked,

s elindítád a lankadt órát, szívemet!


*


S most úgy peregnek azon percek és másodpercek,

mint dobon a diadal! és életem vonatja

zúg boldog völgyeken át, mert mámor gőze hajtja

és izzó drága szívek fűtik, és fut merészen,


és kattog és kanyarog vígan, ütemre, mintha

nem is tátongana mély se balrul ott, se jobbrul,

amelybe belezuhan talán egyszer, ha fordul...

Régi friss reggeleim nem fogytak el egészen.

2022. júl. 7. 06:46
 12/28 anonim válasza:
3 - Ne félj másokkal építkezni! Hiába lesz meg mindened, egyedül nem igazi öröm.
2022. júl. 18. 13:02
 13/28 anonim válasza:
Szomorú és egyben megnyugtató, hogy nem vagyok egyedül ezzel. Nekem is megvan mindenem, csak barátaim és barátnőm nincs. Egyedül érzem magam és kongok az ürességtől, pedig tudom, hogy másnak még ennyi sem jut. Nem vagyok társasági ember, nehezen ismerkedem, nehezen nyílok meg, ezért vagyok most itt, hogy lássam nem vagyok egyedül a problémával. Azt hittem azért vagyok ilyen, mert barátaim sincsenek, de úgy látom nem csak ezen múlik.
2022. júl. 18. 21:47
 14/28 Betty26 válasza:
Èn is sajnos magànyosnak èrzem magam. Folyamatos csalódások miatt teljesen egyedül maradtam,rossz igy. Próbálok barátkozni de nagyon nehéz.
2022. júl. 20. 20:02
 15/28 Ateusz válasza:

Most én is szingli vagyok, de tudom nem tart sokáig, mivel jól érzem magam a bőrömben, és ez a boldogság vonzza a hölgyek figyelmét irányomba, persze ez csak élőben működik, online nem. :) Ez egy ideiglenes állapot, és csak rajtam múlik meddig tart. Annyi a dolgom, hogy járok emberek közé, közösségekbe, jó hallgatóság vagyok és nyitott, elfogadó mások irányába, így ezt kapom viszonzásul is.


Nem tudom, hogy van-e csodálatosabb és boldogítóbb érzés annál, amikor valóban és őszintén viszonozzák szerelmem. Ezt 18 kapcsolat után mondom, akikbe kivétel nélkül szerelmes voltam, és hűséges. A legrövidebb fél év volt, a leghosszabb 4 év, és voltak köztük távkapcsolatok, és élettársi kapcsolatok is. 2x volt, hogy megcsaltak, de kivétel nélkül mindegyik fájt a végén. Ugyanakkor semmit nem bántam meg, mert idővel tanulva hibáimból egyre szebb és boldogabban működő kapcsolatban találtam magam.


Az már egy másik kérdés, hogy pár év után miért vágyom még mindig a szabadságot, de amint képes vagyok lezárni magamban a múltat és tiszta szívvel nyitott vagyok az újra, úgy megjelenik az életemben az, akivel jól érzem magam és összhangban tudok lenni. Ez eddig mindig így volt, és ebből kifolyólag pár hónapnál tovább sosem vagyok egyedül.


Először fogadd el magad és a helyzeted, aztán mindezek ellenére szeressd önmagad. Ha ez meg van utána tedd ezt meg másokkal felé is, így olyan emberek között találhatod magad, ha ügyes vagy(teszel érte), ahol jól érzed magad, így megszűnik magányod is.


40 F

2022. aug. 2. 10:23
 16/28 anonim válasza:

Sokan vagyunk így,nem is hittem volna,hogy ennyien...

Budapesti meleg férfi vagyok, de magányos,még barátom sincs,akivel lehetne beszélgetni, kirándulgatni.

Egészséges vagyok,optimista, talán ez részben kárpótol...

De azért emberi szónak,jóízű beszélgetésnek,nevetésnek nagy szerepe lehetne az életemben..


Kívánom Mindenkinek,hogy legkésőbb karácsonyra már senki ne legyen magányos, legyen barátja, társa,barátnője - ki mire vágyik !

Legyetek Boldogok !

2022. okt. 29. 06:34
 17/28 anonim válasza:
Én is ìgy érzek , jelenleg csak az tart életben hogy itt vannak mellettem a szüleim. Ha ez nem lenne màr lógnék valamelyik villanypóznán
2022. okt. 29. 11:09
 18/28 anonim válasza:
Ha még aktuális a kérdés nekem lehet írni. Empatikus típus vagyok, aki szívesen beszél mélyebb témákról. Szeretem, hogy introvertált vagyok, de emiatt élőben nem a legjobb a kommunikációs készségem és a társasági programokért sem rajongok. Így sajnos kevés barátom van, akiket inkább ismerősöknek mondanék és szintén irdatlan magányosnak érzem magam. Kapcsolat most jelenleg nem hiányzik annyira nekem, viszont 1-2 jó barát, akik megértenének és akiknek én is ötleteket adhatok, örülnék. Sokat csalódtam emberekben, de kitartó és optimista vagyok. 30/F
2022. okt. 30. 00:00
 19/28 anonim válasza:
Nincs pàrkapcsolatom és magànyos vagyok
2022. dec. 6. 09:36
 20/28 anonim válasza:
3 - "céljaim is vannak az életben amikhez (sajnos) elég közel vagyok, aztán elfogynak" - Majd ha eléred a céljaidat, újabb célokat fogsz találni magadnak. Ne félj elérni őket, mindig lesz újabb cél (ilyen az ember).
2022. dec. 7. 21:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!