Kezdőoldal » Ismerkedés » Társkeresés » Mit jelent az hogy valaki...

Mit jelent az hogy valaki igazi férfi?

Figyelt kérdés

Tudom ezt már valószínű kismillió szor kérdezték ezen az oldalon.Az érettebb gondolkodású hölgyek válaszait várom elsősorban köszönöm.Minden nő tudja mik az ismérvei egy úgymond igazi férfinak,de vajon minden szempontnak meg kell felelni vagy csak egy két szempont az ami megtetszik egy férfiban,amitől igazi férfinak nevezik a hölgyek a párjukat.Esetleg ez csak társkeresés során a fontos vagy a kapcsolatban is az? Mennyire számít az igazi férfi jelző egy kapcsolatban szerintetek,hiszen egy jól működő kapcsolatban megvan a szeretet,empátia és összhang.Egy külsőre átlag alatti, teszem azt nem magas és szép, illetve nem a mai társadalmi normákat követő férfi megkaphatja az igazi férfi jelzőt? Ha a nők annyira tudják hogy mik egy igazi férfi ismérvei hogy lehet az hogy mégsem tudják kiszűrni a lusta semmirekellő nagyképű férfiakat akik van hogy még dolgozni sem képesek elmenni nem hogy gondoskodni valakiről.

Persze van hogy valaki nem szimpatikus de miért kell azt mondani hogy ő nem egy igazi férfi.Az hogy ki kinek az igazi férfi szerintem relatív.

Akkor miért nem azt mondja egy nő hogy ezt és ezt keresem egy számomra igazi férfiban,miért kell egy "igazi férfi„ csoportot kreálni ,abba beledobva minden fontos jelzőt tulajdonságot majd úgymond behunyt szemmel kihúzni egy egy férfit a kalapból.

Nem igazán értem ezt az igazi férfi jelzőt ,ezért léccives segítsetek nekem. Köszönöm👋



2021. febr. 23. 08:20
1 2 3 4 5
 31/47 anonim válasza:

#29

Jogos

2021. febr. 23. 13:11
 32/47 A kérdező kommentje:

Köszönöm a rengeteg választ. Most úgy érzem jól gondolkodtam erről az igazi férfi témáról vagy úgymond jelzőről. Csak azért érdekelt ennek a rendkívüli jelzőnek a pontos leírása mivel sokszor hallom illetve olvasom ezt nőktől. Igazából egy átlagos udvarias talpig férfi tudja teljesíteni ezeket az elvárásokat,bármeik férfi aki tiszteli a nőket és szorult belé egy kis férfiasság.Ennek örülök mivel úgy érzem jómagam is hasonló férfi vagyok,bár sohasem éreztem magam különlegesnek,igaz az évek során kaptam már hideget meleget de úgy érzem több volt a pozitív visszajelzés.

Köszönöm a rengeteg választ, és hogy nem sajnáltátok az időtöket egy számomra most fontos kérdés megválaszolására.👍

2021. febr. 23. 23:08
 33/47 anonim válasza:
32.:Szívesen! :)
2021. febr. 23. 23:10
 34/47 anonim válasza:
Sármos, van tartása, udvarias a nőkkel, művelt is, sportos, ilyesmi.
2021. febr. 24. 13:33
 35/47 anonim válasza:

Egy rövid részlet Orvos Tóth Noémi - Örökölt sorsok című könyvéből, amely jól jellemzi a társadalmat és azt, hogy mit jelent, ha valaki azt mondja "igazi férfi".



"Amikor 1914. július végén kitört a háború, a férfiak még büszkén, de főleg gyanútlanul indultak a frontra. Korabeli felvételeken ma is látszanak a vidáman integető katonák. II. Vilmos, a Német Birodalom császára akkor még azzal biztatta őket, hogy mire a falevelek lehullanak, már otthon is lesznek. Az ígéret kincstári optimizmusnak bizonyult, hiszen azok a bizonyos falevelek négyszer is lehullottak, mire véget ért a Nagy Háború, és a katonák is hazatérhettek a frontról. Addig azonban korábban elképzelhetetlen borzalmakon mentek keresztül. A modem harcászati technikának köszönhetően tragikusan hatékonnyá vált a gyilkolás. Soha addig nem került sor ilyen mértékű emberi pusztításra. A lövészárkokba szorult csapatoknak esélyük sem volt a menekülésre, kiszolgáltatottan és tehetetlenül viselték a rémisztő eseményeket. Ez pedig olyan megpróbáltatást jelentett számukra, amire sem ők, sem a hadvezetés nem volt felkészülve, de a hátországban maradtak is gyanakvó értetlenséggel fogadták. A FÉRFIAK ugyanis olyan tüneteket produkáltak, melyekről korábban azt hitték, kizárólag a gyengébb idegzetű nőkre jellemzők: sírtak, zokogtak, őrjöngve sikoltoztak, vagy mereven, kataton állapotban bámultak maguk elé. Ahogy teltek a hónapok, olyan sok katona omlott össze lelkileg, hogy már az elhelyezésük is komoly gondot jelentett a hadsereg számára. Helyzetüket pedig csak még tovább nehezítette, hogy mind a közvélemény, mind pedig az orvosok úgy vélték, leginkább a jellemükkel van probléma: a NŐIES hisztin túl semmi bajuk sincs. A pszichés trauma létezését akkoriban még kerek perec elutasították. A közvélekedés azt tartotta, hogy egy IGAZI FÉRFI és JÓ HAZAFI nem sír, nem omlik össze, akkor sem, ha bombák robbannak mellette, ha szétszaggatott testek hevernek körülötte, ha a bajtársai ott halnak meg a karjaiban. Az IGAZI FÉRFI állja a sarat, a lelke kikezdhetetlen. Így a legnagyobb borzalmak között is hideg vérrel hajtja végre az utasításokat, mint egy gép. A háborúból visszatérő, meggyötört katonák teljesen magukra maradtak rémálmaikkal, kínzó és kísértő emlékképeikkel. Míg a háborúban a lövészárkok tartották őket fogva, addig a háború után a környezet elutasítása zárta őket néma börtönbe. Márpedig ma már tudjuk, a fájdalmak akkor csúsznak igazán mélyre, ha valakinek nincs lehetősége beszélni a vele történt borzalmakról, ha a környezet elzárkózik a meghallgatásától, netán őt hibáztatják."



"Amikor megrendítő eseményekkel szembesülünk, erős késztetést érzünk arra, hogy elfordítsuk a tekintetünket, bagatellizáljuk a történteket, vagy akár azt gondoljuk, az áldozat valamilyen tulajdonsága, esetleg provokatív viselkedése okozta a bajt."


"Miért mondjuk olyan könnyen, hogy „azt kapta, amit megérdemelt”, ha valakit szerencsétlenség ér?"



Nos, mit jelent az "igazi férfi"?

2021. márc. 1. 06:26
 36/47 anonim válasza:
Az komoly :/
2021. márc. 1. 09:46
 37/47 A kérdező kommentje:

35#Ezzel gondolom arra célzol hogy egy férfi sem igazi férfi ha nem meri kifejezni az érzéseit és érzelmeit.Ezzel én is tisztában vagyok de az igaz hogy engem is úgy neveltek hogy egy igazi férfi sohasem sír például.Csak később jöttem rá hogy ez butaság.Egy férfi legyen erős támasz a kapcsolatban,a családban,legyen gondoskodó de mutassa ki az érzelmeit.Amíg elfolytottam ezeket az érzéseket úgy éreztem nem vagyok teljes ember,ezért kevés önbizalmam volt.

Köszönöm az idézetet,tanulságos és remélem egyre gondoltunk.

2021. márc. 1. 15:15
 38/47 anonim válasza:
Azért írtam, mert a nő és a férfi is ember. Aki meg "igazi férfi" szöveget tolja, az teljesen figyelmen kívül hagyja az egyén érzelmein túl a a teljes lényét is.
2021. márc. 1. 16:43
 39/47 A kérdező kommentje:
38# Köszönöm👍
2021. márc. 1. 17:24
 40/47 anonim válasza:

Én is már írtam jóval feljebb, hogy nem létezik hiteles férfi és hiteles nő. Szóval akik ezt az egészet a köztudatba hozták, azok jó korlátolt barmok voltak. De ezen csodálkozni sincs mit, hiszen ezek több, mint 100 éves társadalmi nevelési formák. Ha azt nézzük, hogy pl a nők a második világháború után kaptak egyenjogúságot, akkor ez elég gáz szerintem, ha mindenki végig gondolja. Mai napig Magyarországon nem zajlott le teljesen az egyenjogúság. Már a fizetésekből is látszik. De említhetném pl a homikat(férfi). A heteroszexuálisok nagyon szeretik összekötni a férfi homoszexuális embereket a nőiességgel. Ami valójában azt jelenti, hogy a nőies tulajdonság az lenézendő a magyar köztudatban. Vagyis alsóbbrendűek? Persze ez teljesen más dolog, de gondolom érthető.


A társadalmi és környezeti nevelés a probléma mind a női, mind a férfi részről. Azt kéne felfogni, hogy mindenki ember és pont. Azért mert valakiben több ösztrogén termelődik, mint tesztoszteron vagy fordítva, attól még egyik sem lesz jobb vagy kevesebb a másiktól. Biológiailag úgy is mindenki meghal, nem lesz senki sem több vagy kevesebb. Egy rendszer részese vagyunk, ahogyan mi magunk is egy szerves rendszer vagyunk. Mindenki végül lebomlik atomjaira, mint ahogyan eredetileg is belőlük alakultunk és vagyunk is. Akármennyire is azt gondoljuk, hogy körülöttünk forog az univerzum, hát k*rvára nem. Mindenki járja a saját útját, úgy, ahogyan ő boldog és megosztja azzal, akivel akarja. Többi meg nem számít. Természetesen fontos a tudatosság.

2021. márc. 1. 18:12
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!