Kezdőoldal » Ismerkedés » Társkeresés » Lányok! Nálatok hátrány ha...

Lányok! Nálatok hátrány ha egy fiú látássérült vagy akár teljesen vak? Mit reagálnátok ha megismernétek egy fiút online, és csak később derülne ki hogy nem lát? Dobnátok csak emiatt?

Figyelt kérdés

2021. dec. 6. 10:52
1 2 3 4 5
 1/45 anonim válasza:

Nem tartanám etikusnak úgy ismerkedni, hogy nem tudom a másik félről, hogy vak. Tudom, sajnos kevés esély van rá, hogy látássérültként párt szerezz, de én úgy gondolom, az a tisztességes, ha ilyen jelentős dolgot azért tud egyik ember a másikról.

Dobni biztos nem dobnák, mert ugyebár amíg internetes a dolog, addig nem is jártok. Első randi alkalmával ez nyilván kiderülne, ott dőlne el a további kapcsolat.

2021. dec. 6. 11:18
 2/45 anonim válasza:
Már bocs, de ez olyan mintha azt kérdeznéd, hogy " a lovamnak 2 lába van csak, hogy galoppozzak? ". Nyilván nem előny, és ha nem előny akkor ebből kifolyólag csak hátrány lehet. Ez nem olyan neutrális vonás mint hogy göndör vagy egyenes hajad van-e. Ha egy nő nem számíthat a támogatásodra és segítségedre akkor mindenképp le leszel cserélve és nem is lehet ezért karóba húzni őt. Nem fogja senki szándékosan megnehezíteni az életét, ez csak a romantikus filmekben van így.
2021. dec. 6. 11:30
 3/45 anonim válasza:

Hogy jutna eszedbe ezt nem eleve jelezni a profilon?


Férfiként mondom, hogy minimális problémáktól is menekülnek a csajok, és ezzel együtt élni mindkét félnek egy jelentós teher.

Ha becsületesen és normálisan jelzed ezt előre, akkor eleve olyanok fognak veled ismerkedni, akiket ez nem zavar, és nem fognak az első randin menekülni. Nem egyszerűbb?


A randizás nem egy olyan játék, ahol vannak lifehack-ek, amikkel mágikusan növeled az esélyeid. Az őszinteség és nyíltság az egyetlen járható út közép és hosszú távon.

2021. dec. 6. 11:31
 4/45 A kérdező kommentje:

2

Értem, szóval szerinted a látássérültség egy olyan dolog, ami mindenkinek csak teher. Tehát egy látássérült nem támogathat egy nőt, nem tud segíteni neki semmiben. Ezt mondod? Hát rendben, ahogy gondolod, de ezzel csak magadat minősíted, ahogy az a lány is, aki emiatt dob egy ilyen fiút.

3

Nem azt mondtam, hogy nem közölném már az elején, csak kíváncsi lennék, hogy ezért dobna e valaki engem. Dehát a kettes válaszoló szerint igen, hisz én egy alkalmatlan ember vagyok aki nem tud segíteni egy lánynak, nem jó semmire egy kapcsolatban.

2021. dec. 6. 11:35
 5/45 anonim válasza:
Támogatni nem tudod úgy, mint egy egészseges ember. El tudod vinni a gyerekeket suliba? Orvoshoz? Be tudsz gyorsan ülni az autóba ha sürgősségire kell menni? A válasz nem. Egyedül nem bír mindent a nő, fogadd el.
2021. dec. 6. 11:43
 6/45 A kérdező kommentje:

5

Jó ez igaz, de te meg fogadd el, hogy ez baromi rosszul esik a magamfajtáknak, hogy amiért ezeket nem tudom meegcsinálni, ezért hagy el egy lány. Egy kapcsolat arról szól, hogy támogatjuk, segítjük egymást. Lesznek már önműködő autók, vagy van taxi mit tudom én, vagy egy segítőkész szomszéd stb. Mindent meg lehet oldani.

2021. dec. 6. 11:58
 7/45 anonim válasza:
Ha vak vagy, csak egy kisfiú maradsz a lány terhére. Férfi nem lesz belőled aki a hasznára lesz.
2021. dec. 6. 11:59
 8/45 A kérdező kommentje:

7

Élvezed hogy porig alázol? Rengeteg látássérültről hallottam akinek van látó barátnője. Most mi kell alázni? Neked ettől lesz jobb?

2021. dec. 6. 12:05
 9/45 anonim válasza:

#7 te sem láttál még vakot közelről igaz? Azért nem egy önellátásra képtelen emberről beszélünk. Oké hogy nem látnak vagy rosszul látnak, de a mindennapi dolgokra ők is képesek.


#5 Gyereket meg nem mindenki akar, ahogy a nők sem életképtelen állatok akiket tenyéren kell hordozni. Nem kellene észt osztani ha amúgy sincs miből.

2021. dec. 6. 12:07
 10/45 anonim válasza:

Na, először is tisztázni kéne, hogy totál vak, vagy a látássérülés mértékét és azon belül a vízust... Nem mindegy, ahogy az sem, hogy szerzett vagy veleszületett-e.


Azért is komoly kérdés, mert ez nem egy olyan dolog, amit majd a leendő barátnő meg fog szokni, mint egy berögzült szokást/hóbortot, hanem ehhez egy olyan személyiséggel kell rendelkezzen, ami képes maga ezt a helyzetet helyén kezelni.

Nem csak Neked lehet rossz, hanem a párodnak is. Pszichésen qva megterhelő egy vak emberrel szimplán csak beszélgetni is, főleg, ha pl. egy baleset folyamán vakult meg. A másik: hogyan osztod meg a vizuális élményeidet a vak társaddal? Egy csomó minden közös élmény így nem lesz egyenértékű. A másik, ha konfliktus alakul ki vagy vmilyen feszültség, tuti, hogy legalább az egyik fél bedobja a vakságot ok/mentség gyanánt. Teszem azt, ha a lány kicsit is instabilabb/önbizalomhiányos, akkor vak személyként nem fogod tudni megadni Neki azt a lelki támaszt, amit igényel.

Pluszban, bármilyen lekezelő leszek most: de vmivel kompenzálni kell a látásod kiesését, ahhoz, hogy ne a látó Pistit válássza helyetted. Tehát vmiben kiemelkedőnek kell legyél, de ez az ép embereknél is ugyanúgy megvan.

Az, hogy önellátó vagy, és a saját kis útvonaladon esetleg elközlekedsz egyedül, még nem nyújt elég bizalmat egy embernek, hisz bármilyen változás történhet a környezet és a körülmények között, emiatt hiába Te lennél a segítő fél, könnyen belekerülhetsz a plusz segítségre szoruló szerepbe.



Most ezzel lehet megsértettelek, de rohadtul torz egyesek képe a társadalmunkról. Sajnos ami „támogatás” révén fut, és esélyegyenlőség címén, annak 80-90% használhatatlan/praktikátlan népbutítás. Ja, és maga az emberek nagy százaléka egyáltalán nem tud hogyan viszonyulni egy vak emberhez, ha csak nincs közvetlen ismerőse. De ez más fogyatékosságról is elmondható.



Mondom ezt úgy, hogy gyógypedagógiát tanultam, és nem egy intézményben tettem látogatást.

2021. dec. 6. 12:43
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!