Kezdőoldal » Ismerkedés » Társkeresés » Lányok! Nálatok hátrány ha...

Lányok! Nálatok hátrány ha egy fiú látássérült vagy akár teljesen vak? Mit reagálnátok ha megismernétek egy fiút online, és csak később derülne ki hogy nem lát? Dobnátok csak emiatt?

Figyelt kérdés

2021. dec. 6. 10:52
1 2 3 4 5
 41/45 anonim válasza:

Kérdező, tényleg nem kéne a trolloknak felülni. Ereszd el. A lényeg, hogy igen, nehezebb, és igen, lesz emiatt csalódás. Ezzel nem tudsz mit kezdeni. Ugyanez lenne, ha alacsony lennél, ronda vagy mondjuk vörös. Mindenkinek van igazságtalan hátránya, egyikünk sem egy Hemsworth tesó. Természetesen nem azt mondom, hogy minden hátrány egyenlő, természetesen a tiéd tragikusabb.


Lényeg, hogy maradj ilyen, amilyen vagy, és majd jön, aminek jönnie kell.

2021. dec. 6. 17:26
 42/45 anonim válasza:

a vakság ugyanannyira lehet hátrány, mint az hogy fogszabályzós, szemüveges vagy pattanásos vagy :) mindenképpen az ismerkedés legelején elmondanám a helyedben, hogy vak/látássérült vagy, csak hogy elkerüld az esetleges olyan reakciókat, amit itt néhány “kedves” kommentelő mutatott.


egyébként csak egy kérdésem lenne itt az előzőkhöz, hogy mit jelent a teljes élet számukra? kérdezem ezt úgy, hogy az én pàrom is vak, és már lassan 5 éve vagyunk együtt. és igen, vannak dolgok, amikben jobban segítségre szorul, de élmények tekintetében nem érzem azt, hogy unatkoznánk és rossz lenne vele.


ha már itt felmerült az, hogy egy vak férfi nem tudja adott esetben a párját kocsival elvinni ide-oda, ha gond lenne, akkor csak úgy halkan kérdezem meg, hogy mi a helyzet azokkal a férfiakkal, akiknek nincs jogsijuk vagy autójuk? vagy ez alapvető követelmény mindenkinél? :D


miért csak a látvány lehet meghatározó egy élmény begyűjtésekor? mi a helyzet az illatokkal, hangokkal/zenével?


nem akarok senkit meggyőzni semmiről, csak kicsit gondolkodjanak el azok, akikre vonatkozik, hogy miért a nagy ellenszenv a részükről a fogyatékkal élők felé?

2021. dec. 8. 00:41
 43/45 anonim válasza:

Kérdező: vak vagyok, volt párkapcsolatom látó lánnyal, nagyon sokat mentünk kirándulni, érdekes helyekre. Nem a vakság miatt lett vége. Számos vak ismerősöm megtalálta látó párját társkeresőn, vagy máshol és boldogan élnek.

Volt aki életében először találkozott vakkal - velem - és aranyosan mesélte nekem a képeket, festményeket, találkozásunk után mondta: "nagyon jó, hogy ott voltam, mert így benne is jobban megmaradnak a vizuális élmények, mert átadhatta másnak". :)

Sok az olyan megnyilatkozó, akik úgy szóltak a kérdéshez, hogy vakot sosem ismertek.

Kérdező: én teljesen megértem, hogy miért nagyon nehéz társkeresőn felvállalni a vakságot. Szomorú szembesülni azzal, hogy például az adatlapot elolvasó illető fejében téves kép (ki tudja honnan szedett információk) van a vakságról. Az elutasításkor pedig nem kérdez, hanem ezt tényként nekiáll elmondani. Közli, hogy miért nem akar vakkal lenni, mert "rád még ezt-azt-amazt se lehet rádbízni" (triviális dolgok, amelyeket minden vak meg tud csinálni), stb...

Itt nagyon sok a megkeseredett incel, akik csak és kizárólag "fekete-fehér" alapon képesek látni a világot, amit nem ismernek, azt behelyettesítik mindenféle negatív illuzorikus elképzelésekkel, amelyeket aztán szépen megmagyaráznak, mintha élettapasztalat lenne.

2022. febr. 25. 17:07
 44/45 anonim válasza:
5ös törölted magad úgyhogy privit nem tudok írni, de hátha még olvasod úgyhogy leírom ide: egy kőszívű hülye p1cs@ vagy.
2022. júl. 7. 22:05
 45/45 anonim válasza:

Botrány, hogy ezeknek a válaszolóknak szavazati joguk van! A kérdező pusztán a helyesírása és fogalmazása alapján klasszisokkal fölöttük áll. Nem meglepő így, hogy a gondolatmeneteik is annyira sablonosak, egyszerűek, külsőségekre és a fizikai életre korlátozódnak. Érzelmi életük ezeknek nyilvánvalóan nincs is, vagy legfeljebb egy brazil sorozat szintjén… szóval a kérdésre adott válaszaikat nyugodtan el lehet engedni a fülünk mellett, egyszerűen nem relevánsak.

Nálam ez sohasem volt hátrány, ha a másik fél vak lenne. Középiskolában több vak osztály- és évfolyamtársam volt, így nem olyan szinten idegen a téma, mint itt egyeseknek, én azon szoktam dobni egy hátast, hogy kb. minden vakokhoz szóló kérdéshez jön olyan hozzászólás, hogy hogyan tudná ezt elolvasni egy vak… bakker, amikor kb.a PC-k megjelenésével egyidőben jelentek meg a felolvasóprogramok is.

De visszatérve, még egy süketet is vállalnék, szívesen megtanulnám a nyelvüket is. Már alap dolgokat megtanultam belőle csak érdeklődésből és a Braille több betűjét is felismerem. Szerintem kifejezetten izgalmas is egy ennyire más érzékelésű emberrel a partnerkapcsolat, bár aztán nem próbáltam ki végül, látóval alapítottam családot.

De pl.ismerek egy vak pasit, aki bűnronda is emellett, de elképesztő a humora és nagyon művelt. Amikor megismertem, öt perc után igent mondtam volna neki, ha nem lett volna már egy gyönyörű és intelligens felesége és három cuki gyereke…

Azt meg, hogy a látó pasik mennyire is “támogatják” a nőket, jobb nem firtatni, mert pont annyira, hogy nagy részük kábé semennyire. https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak.. Pl. mialatt a nő próbálja összelapátolni a beleit a konyhában, azalatt a pasik a gyakorikérdéseken mesélik szép elveiket a munkamegosztásról, aztán mennek videojátékozni vagy haverozni, hogy egy sör mellett kipihenjék az elméleti nőtámogatás fáradalmait… :D

2022. júl. 7. 22:59
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!