Kezdőoldal » Ismerkedés » Társkeresés » Lányok! Nálatok hátrány ha...

Lányok! Nálatok hátrány ha egy fiú látássérült vagy akár teljesen vak? Mit reagálnátok ha megismernétek egy fiút online, és csak később derülne ki hogy nem lát? Dobnátok csak emiatt?

Figyelt kérdés

2021. dec. 6. 10:52
1 2 3 4 5
 11/45 anonim válasza:
Ne rinyálj már. Őszinte válaszért jöttél ide, vagy lelki támaszért? Az utóbbiért keress orvost, ha meg az igazság kell, akkor fogadd el a helyzeted. Vagy élj egy hollywoodi filmben, ahol megtalálod a nagy őt. Ő talán majd eldobja a potenciálisan sikeres jövőjét egy sikeres férfi mellett egy vak emberért, aki igazából a kisfia lesz. Egy szép intelligens nö biztos szándékosan hátbaszúrja majd magát miattad. Ezt akarod hallani? Te sem gondolhatod komolyan és várhatod el, hogy valaki eldobja a jövőjét miattad. És ha tetszik ha nem, egy fogyatékossággal élő ember mellett nem él senki teljes életet.
2021. dec. 6. 12:45
 12/45 anonim válasza:

Az emberek az ismerkedés elején kapott információk alapján képzelik el, hogy lehetne-e közös jövőjük a másikkal, és ez a kép az idővel egyre részletesebb, színesebb lesz. Az az apró tény, hogy a férfi alig vagy egyáltalán nem lát, nagyon erősen befolyásol a hétköznapi tevékenységektől a nyaralás megvalósításáig mindent. Ez nem rossz vagy jó, hanem sima tény. Te is írod, hogy sok ismerősödnek van látó barátnője. Ez rendben is van, de nekik szabad döntésük volt olyan pasival élni, akit igenis támogatni kell. Ne hülyíts senkit azért, hogy veled maradjon, csak mert elkezdett valami érzelmi kötődés kialakulni köztetek. Az a fair hozzáállás, ha minden tényezőt ismerve dönthet mindkét fél a folytatásról.

Ugyanilyen gerinctelennek tartom, ha valaki több hónapnyi randizgatás után nyögi be, hogy egyébként van felesége, de nyugi, mert különélnek. Vagy amikor elmondja, hogy elvált, és fél év múlva azt is, hogy van 3 gyereke. Egyik sem olyan dolog, amit egy legyintéssel figyelmen kívül lehet hagyni. Pont ilyen hátrány a látáskorlátozottság is, még akkor is, ha megsértődsz ezen.

2021. dec. 6. 12:46
 13/45 anonim válasza:

Nem közönségesen megfogalmazva, de válaszolva a kérdésre: igen, számít és igen, 99,99%-ban már eleve esélytelen a párkapcsolat egy látássérülttel.


Kérdező: Neked a maradék 0,01%-ot kell megtalálnod...ez az életed feladata.


Lehet, hogy van aki lát és van 50-100 kapcsolata, de egyik sem lesz olyan mély, mint a Te 0,01%-od.

2021. dec. 6. 13:00
 14/45 anonim válasza:

Keress egy hozzád hasonló lányt/nőt.

Igy lesz közös és mindkettőtöknek kompromisszumot kell kötni

2021. dec. 6. 13:03
 15/45 anonim válasza:
Van egy régi közmondás - mint minden közmondás, mély jelentéstartalommal: Suba a subához-guba a gubához. Te sem biztos, hogy boldog lennél egy "tökéletes" nő mellett... (13-as voltam)
2021. dec. 6. 13:09
 16/45 anonim válasza:

Ha nem tudod elfogadni az őszinte választ, akkor ne kérdezz.

Másrészt pedig ne akard ráhárítani másokra a te terhedet. (lásd. a kommentjeidet)

Senki nem tehet róla, hogy te látássérült vagy.

Nem kötelesek elfogadni, semmilyen szinten sem. Ezt viszont te köteles vagy elfogadni.

És ez nem kifejezetten a látássérültségre szól, hanem általában mindenre két ember között.

2021. dec. 6. 13:22
 17/45 anonim válasza:

#10!

"Pszichésen qva megterhelő egy vak emberrel szimplán csak beszélgetni"

Ezt elmagyaráznád, miért?

2021. dec. 6. 13:23
 18/45 anonim válasza:
Én el tudom képzelni, hogy létezik olyan vak férfi, aki ezerszer jobban tud támogatni egy nőt, mint egy "normális" férfi. A "normális" sem feltétlen akarja támogatni, és kihasználja, stb. Szóval ez most kicsit úgy van beállítva, mintha a nem vak mindenre jó lenne, a vak meg semmire, pedig sok esetben a nem vak ember sem egy jó ember, nulla élettapasztalattal, önző személyiséggel, és egy vak ehhez képest sok nehézségen átment és jobban tudhatja, a nehézségekkel hogyan kell megküzdeni, mint akinek 15 évesen a kezébe nyomták az X-boxot és az Ájfont.
2021. dec. 6. 14:44
 19/45 anonim válasza:
Te meg miről beszélsz 18? Egy fogyatékkal élő ember nem ugyan az, mint egy életképtelen ember. Az életképtelen még megváltozhat, de a látásod nem jön vissza. Fogyatékkal élő ember mellett nem lehet teljes életet élni, hiába jössz okoskodni.
2021. dec. 6. 14:53
 20/45 A kérdező kommentje:

10

Én nagyon sok látó emberrel, lánnyal beszélgettem már. Igen, az elején sokkolta őket ez a dolog, de hidd el kedves 10-es, lehet úgy beszélgetni egy vak emberrel, mint egy látóval. És ha szeretik egymást, szerelemmel, akkor semmi nem számít, mindent meg lehet oldani. Istenem, a színek, vizuális élmények kimaradnak, hát aztán? Ha pedig szeret, akkor engem szeret, és nem azért mert tudok neki segíteni vagy nem. És egy vak ember igenis tud segítséget, támogatást nyújtanie gy nőnek, talán többet is mint egy külsőségekbe belebolondult látó, aki elmegy a világ belső értékei mellett. Mert egy vak embeer olyan dolgokat is meglát, amiket a látók gyakran nem vesznek észre. Tapasztalatból beszélek, volt egy ilyen ismerősöm, akivel sokat lelkiztünk és ő maga mondta, hogy sokat segítettem neki, nőtt az önbizalma. Igen, mert én nem azt nézem meg egy lányon, hogy milyen a melle meg a feneke, hajszíne, stb, hanem teljesen más dolgokat, had ne soroljam.

2021. dec. 6. 15:16
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!