Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen hangszórókat vegyek az...

Milyen hangszórókat vegyek az autóba?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Adott egy régi, 99-es fordfiesta. Vettem be egy ilyet:

[link]


Működik, megy. A meglévő hangszórók viszont nem is túl jók, meg valószínű "kicsik" hozzá.


Ebből 4szer 50W megy ki, hátul nincs hagnszóróm, csak elől jobbról-balról 13centis mid és magas.

Valahol azt olvastam, úgy a jó, ha a hangszóró többwattos, mint a rádió.

Nem értek hozzá.


Én ezt néztem ki:


[link]


Nyugodtan oktassatok ki, mondjátok a véleményeteket, adni fogok rá. Sőt, megköszönném!

Ennél többet nem szívesen szánnék rá.

Nem célom a csúcsszuper hangminőség, csak annyi a lényeg, hogy szóljon, ne recsegjen.


Üdv.



2019. aug. 8. 10:29
 1/2 JulesTS ***** válasza:

A fejegység erősítője és a 130-as hely eléggé behatárolja a lehetőségeidet. Sok mélyre ne számíts, meg nagy hangerőre se. Olyan hangszórót érdemes választani aminek nagy az érzékenysége. Kicx STC, Gladen M, Hertz ESK, Audison APK, de amit kinéztél az is jó. Ha jobb minőség a cél, akkor ajtó szigetelés, 165-ös mélyközepek, erősítő kell (meg mélyláda, monoblock-kal), de ez megtöbbszörözi a költséget.

Ha kevesled a mélyeket (130-as mélyközéppel nem lesz sok), akkor próbálkozhatsz 165-ös, vagy nagyovál mélyközepek befaragásával a kalaptartóba, de ez a hangminőség rovására fog menni...

2019. aug. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2019. aug. 12. 09:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!