Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik autóval járnék jobban?

Melyik autóval járnék jobban?

Figyelt kérdés

3 millió forintom van autóvásárlásra.

3 millió forint mai világban már (sajnos) nem nagy pénz, én azért mégis értelmesen szeretném elkölteni.

Azon gondolkodom, hogy vegyek egy régebbi, kevés km-es autót, patika állapotban, a kínálat tetejéről (pl. 3 millióért W211 Mercedes-Benz, ami alsóhangon a legfiatalabb is 10 éves) vagy vegyek egy 2-3 éves autót a kínálat legaljáról (pl. Opel Astra K).

Az autók csak példák, ezek mennek kb a fent leírtaknak megfelelően 3 millió körül! Melyikkel járnék jobban? Ti melyiket vennétek?


2019. aug. 15. 12:03
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Opellel jársz jobban
2019. aug. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként 3,6 M körül már kapsz egy vadiúj kia riot, ami ugyan kisebb, mint amiket nézel, de van rá 7 év/150000 km garancia
2019. aug. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
30%
Én inkább régebbit vennék patika állapotban. Ha valami az árkategória legalja, annak oka van.
2019. aug. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
26%
3 millió nem olyan kevés. Pár éves normális autót kapsz érte. Miért lenne a kínálat legalja egy újabb Opel Astra?? Az Opel jó autó. Inkább egy öreg autóval járnál csak azért, mert az Merci/BMW/Audi? :D Szerintem inkább a 15-20 éves autók az alja. És baromság is sok pénzt elkölteni rá, csak hogy elmondhasd, hogy pl. BMW-d van.
2019. aug. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
63%
A kettő között nincs semmi? Mellesleg az Opel Astra sokkal jobb, mint a béna merci, iszonyú csúnya
2019. aug. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Mondtam, hogy az autók, csak példák... mégis mindenki ezekre asszociál. :D


Magyarázom még egyszer:


W211 Merci, vagy akár egy E60 BMW, vagy tudom is én micsoda, tök mindegy, Lexus is van ennyiért. De ezek 10 évesek kb és a kínálat tetejéről lehet válogatni 3 millió körül.


Opel Astra K 3 milliótól kezdődik, tehát ez a kínálat legalja, míg a nagyon csili-vili K Astrák 4-5 millió is lehet...


Éééééérteeeem? :)

2019. aug. 15. 13:18
 7/26 anonim ***** válasza:
51%
Én régebben V6-os Audi A6-ot vettem ennyiért, de persze nem ez a normális. Az ésszerű döntés, ha ennyiért veszel egy viszonylag igazolt előéletű, fiatal Golfot, Passatot, Focust, vagy Astrát.
2019. aug. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Azért hoztam fel példának az Astrát, mert pont 3 milláért hirdetnek dízelt, 150 ezer km-el. 3 évesen. Az évi 50 ezer km. Míg mondjuk 3 millióért egy W211-et meg lehet kapni 80-90 ezer km-el, igazolt előélettel, szervizkönyvvel, stb.
2019. aug. 15. 13:28
 9/26 anonim ***** válasza:
23%

" fiatal Golfot, Passatot, Focust, vagy Astrát."


Ebből a második kettő értelmes is lehet, a VW manapság eldobható autót gyárt. Bár most járt egy ismerős az ójonan vett fordjával (nem a legaljával), hogy használta 5 évig aztán valahol az alpokban feladta a motor véglegesen 200 ezer körül. Én még a régi szidott focus mk1-et 99-ben vettem újonnan, 230-ezerrel eladtam, és még megy a mai napig. Na ilyen autót már nem kapsz.


Az opel nem menő, de akiknek van mind azt mondják hogy megbízható.


Az öregebb prémiumokról annyit, mert én pont a 10 év körüli prémiumot vettem már 3 szor is, de nem ezt kell alapul venni, mert:

1. Abból az olcsóra kb még egyszer rámegy az ára.

2. A nem olcsóból is, ha nincs meg a szaktudásod, és másra kell bíznod, illetve ha nincs meg az alkatrész forrásod.

3. Ha ezek megvannak, akkor egyszer kell megcsinálni normálisan, de ez is csak akkor jó, ha van időd rá, és szeretsz vele foglalkozni.

2019. aug. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

""Miért lenne a kínálat legalja egy újabb Opel Astra??

Astra K-ból a kínálat alja indul 3 milliótól! Nézd meg az árakat! 10db-ot árulnak épphogy 3 millió alatt.


Amúgy pont K Astrám van. Nem biztos, hogy a legolcsóbb, legfapadosabb használt példányokat venném meg. Akkor inkább egy jobban felszerelt, megkímélt, kevés km-es J-t vennék. Mercedesnek feltételezem a fenntartása, szervize is drágább.

2019. aug. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!